Kişisel Site

cabadak_banner

2 temmuz ehliyet sınav sonuçları açiklandi tikla öğren – MEB 2011

16 Temmuz 2011 | Yazar: admin | 5 Yorum Yapılmış | 894 Görüntülenme

ehliyet_surucu_belgesiMEB 2 Temmuz Ehliyet Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak? Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 2 Temmuz’da yapılan ehliyet sınavının soru ve cevapları yayınlandı. MEB 2 Temmuz Ehliyet sınavının sonuçlarının ne zaman açıklanacağı merak konusu. MEB 2 Temmuz Ehliyet Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak? 2011 MEB Ehliyet Sınav Detayları

MEB 2 Temmuz Ehliyet Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak? Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 2 Temmuz’da yapılan ehliyet sınavının soru vecevapları yayınlandı. MEB 2 Temmuz Ehliyet sınavının sonuçlarının ne zaman açıklanacağı merak konusu. Milli Eğitim bakanlığından henüz bir açıklama yapılmadı. MEB 2 Temmuz Ehliyet Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

A1-A2 Sınıfı Soruları ve Cevap Anahtarı

B Sınıfı Soruları ve Cevap Anahtarı

C-D-E Sınıfı Soruları ve Cevap Anahtarı

H Sınıfı Soruları ve Cevap Anahtarı

Eğitim Bakanlığı (MEB) Eğitim Teknolojileri Merkezince(EĞİTEK) 2 Temmuz 2011’de tüm yurtla aynı anda gerçekleştirilen 2 Temmuz Ehliyet Sınavı sonuçlarını tüm Sürücü adayları merakla bekliyor.2 Temmuz Ehliyet Sınav sonuçları sürücü adayları için önemli çünkü 2 Temmuz 2011’de yapılan 2 temmuz Ehliyet Sınavı sonuçlarının açıklanmasının ardından adaylar ehliyet almak için gerekli olan sürücü belgesini alabilmek için 2. aşama olan direksiyon sınavına girecek.

2 Temmuz Ehliyet Sınavı soru ve cevaplarını sitemiz de daha önceden de yayınlamıştık.2 Temmuz Ehliyet Sınavı sonuçları da MEB ile aynı anda sitemizde yer alacaktır.2 Temmuz Ehliyet sınavının sonuçları açıklanır açıklanmaz sürücü adayları eğer ehliyet alabilmek için gerekli olan 1. teori sınav aşamasını geçebilirlerse 2. uygulama aşamasını geçmek için çalışmaya başlayacaklar.

2 Temmuz Ehliyet Sınavında adaylara ehliyet alabilmek için gerekli olan teori sınavında 3 konudan sorular yöneltildi.Ehliyet sınavından geçebilmek için aylar öncesinden sürücü kurslarına yazılan ve sınava çalışan adaylar motor bilgisi,trafik ve çevre bilgisi ve ilk yardım bilgisi derslerinden sorular yöneltildi.

Sürücü adayları ehliyet alabilmek için 2 Temmuz’da yapılan Ehliyet sınavı sonucunda 3 dersten de 70 ve üzeri not almaları gerekmekte.Adayların 2. aşama sınavına girebilmeleri için gerekli olan 2 Temmuz Ehliyet Sınav sonuçlarından yani bütün derslerden 70 ve üzeri not alması olacak.Bunun ardından 2. aşama direksiyon sınavına giren adaylar eğer o sınavdan da 70 ve üzeri not alabilirlerse Ehliyet almaya hak kazanacaklar..

2 Temmuz Ehliyet Sınavı sonuçlarından en az birinden geçememeleri durumunda yılda 6 kez yapılan Ehliyet sınavlarından 2 temmuz’dan sonra ki Ağustos’ta yapılacak Ehliyet Sınavına girmeleri ve o zman geçebilmeleri halinde 2. aşamayı da geçerek ehliyet alabileceklerdir.

2 Temmuz Ehliyet sınav sonuçlarının bu hafta sonuna doğru veya haftaya açıklanması bekleniyor.Açıklanır açıklanmaz sitemizden de takip edenilirsiniz…

A1-A2 Sınıfı Soruları ve Cevap Anahtarı

B Sınıfı Soruları ve Cevap Anahtarı

C-D-E Sınıfı Soruları ve Cevap Anahtarı

H Sınıfı Soruları ve Cevap Anahtarı

EHLİYET SINAVI BİLGİSİ

Teorik sınavda 50 trafik ve çevre bilgisi, 40 Motor ve araç bilgisi tekniği , 30 ilk yardım bilgisi olmak üzere 120 adet soru sorulur. Bu sınavın süresi 2,5 saattir. Her ders için ayrı ayrı olmak üzere geçme notu 100 üzerinden 70’tir. Bir veya iki dersten başarısız olunduğu takdirde tekrar üç dersten sınava girilmez, sadece başarısız olunan derslerden sınava girilir. Toplam beş adet sınava girme hakkı vardır. Sınavda verdiğiniz yanlış cevaplar doğru cevaplarınızı götürmez.
Yazılı sınav, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı Eğitim Teknolojileri Müdürlüğü tarafından Merkezi Sistemde yapılır,sürücü kursları sınav cevap kağıtlarını görememektedir.Trafik ve Çevre Bilgisi Dersinden 35 doğru cevap,Motor ve Araç Tekniği Bilgisinden 28 doğru cevap,İlk Yardım Bilgisi’nden 22 doğru cevap yapılması gerekmektedir.
Direksiyon sınavı ise Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ve Trafik Şube Müdürlüğü’nün belirlediği güzergahlarda yapılır. Teorik sınavlarda başarılı olabilmeniz için, sürücü kursunuzda verilen derslere devam etmeniz, ders kitaplarınızı düzenli olarak çalışmanız ve çok sayıda deneme testi çözmeniz gerekir. Teorik sınavda 50 trafik ve çevre bilgisi, 40 Motor ve araç bilgisi tekniği , 30 ilk yardım bilgisi olmak üzere 120 adet soru sorulur. Bu sınavın süresi 2,5 saattir.
Her ders için ayrı ayrı olmak üzere geçme notu 100 üzerinden 70’tir. Bir veya iki dersten başarısız olunduğu takdirde tekrar üç dersten sınava girilmez, sadece başarısız olunan derslerden sınava girilir. Toplam beş adet sınava girme hakkı vardır. Sınavda verdiğiniz yanlış cevaplar doğru cevaplarınızı götürmez.
Yazılı sınav, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı Eğitim Teknolojileri Müdürlüğü tarafından Merkezi Sistemde yapılır,sürücü kursları sınav cevap kağıtlarını görememektedir.Trafik ve Çevre Bilgisi Dersinden 35 doğru cevap,Motor ve Araç Tekniği Bilgisinden 28 doğru cevap,İlk Yardım Bilgisi’nden 22 doğru cevap yapılması gerekmektedir.
Direksiyon sınavı ise Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ve Trafik Şube Müdürlüğü’nün belirlediği güzergahlarda yapılır. Teorik sınavlarda başarılı olabilmeniz için, sürücü kursunuzda verilen derslere devam etmeniz, ders kitaplarınızı düzenli olarak çalışmanız ve çok sayıda deneme testi çözmeniz gerekir.

Benzer Yazılar

Sanal âleme esnaf sokağı
E-ticaret hacmi, 2018 yılında yüzde 42 büyüyerek 59,9 milyar liraya ulaştı. "Türkiye e-Ticaret Pazar Büyüklüğü" raporuna göre, e-ticaret sektörü 2018 yılında, yüzde 42 büyüme ile 59,9 milyar liralık hacme ulaştı. Bilişim Sanayicileri Derneği (TÜBİSAD) tarafından, Elektronik Ticaret İşletmecileri Derneği (...
NKP Çocuk Adaptörlü Yavaş Kapanır Klozet Kapağı http://onhaberleri.com/hesapli-ve-ucuz-alisveris-nasil-yapilir HEM YETİŞKİN HEMDE ÇOCUKLARA ÖZEL KLOZET KAPAĞI    KARE  KLOZETLER İÇİN UYGUN DEGİLDİR    KAPAK VİDASI ALTTAN VE ÜSTEN SIKILABİLEN KLOZETLER İÇİN UYGUNDUR    KAPAK VİDASI ÜSTEN SIKIL...
alis veris
Elektronik Ticaret İşletmecileri Derneği (ETİD)'e göre, perakendenin geleceği e-ticarette. E-ticaret sektörü de her yıl ortalama yüzde 30 oranında büyüyor. http://onhaberleri.com/turkiyede-e-ticaret-pazari-yuzde-42-buyudu 700 milyar TL büyüklüğünde olan perakende sektörünü de büyütüyor. E-ticaret siteleri, ciro...

Yorumlar

  1. nurgül dedi ki:

    acıklandımı sonuclar

  2. sonuc dedi ki:

    sonuclar aciklandi…

  3. emel dedi ki:

    20 agustos sonuclari ne zaman aciklanacak acaba???