Kişisel Site

cabadak_banner

2011 Ek Yerleştirme Kılavuzu İndir – ÖSYM LYS Ek Yerleştirme Tercih Kılavuzu

5 Ekim 2011 | Yazar: admin | Henüz yorum yapılmamış | 544 Görüntülenme

2011 ÖSYM Ek yerleştirme kılavuzu indir. Ösym Lys ek yerleştirme kılavuzu indir. Ösym lys ek yerleştirme tarihleri 2011. Ösym Lys tercih kılavuzu 2011. Ösym Lys ek yerleştirme 3-6 ekim tercih kılavuzu indi. ÖSYM ek yerleştirme kılavuzu. 2011 ek yerşleştirme tercih kılavuzu indir. Ösym Lys ek tercih kılavuzu. 2011 Ösym ek yerleştirme kılavuzu. Ösym ek yerleştirme boş kontenjanları. İşte 2011 ösym lys ek yerleştirme tercih kılavuzu. 2011 ek yerleştirme kılavuzu indir ( ÖSYM LYS ek yerleştirme tercih kılavuzu) – güncel manşet haber

2011 ek yerleştirme kılavuzu indir ( ÖSYM LYS ek yerleştirme tercih kılavuzu) – güncel manşet haber

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi (ÖSYS) Ek yerleştirme 2011 kılavuzu yayınlandı. ÖSYS ek yerleştirme kılavuzu indir. ÖSYS ek yerleştirme kılavuzu 2011 indir. ÖSYS 2011 ek yerleştirme kılavuzu indir. ÖSYS ek yerleştirme kılavuz indir. Ek yerleştirme kılavuzu tıkla indir. 2011 Ek yerşleştirme kılavuzu. LYS 2011 ek yerleştirme kılavuzu tıkla indir. İşte 2011 ÖSYS ek yerşleştirme kılavuzu.

LYS ve YGS sınavlarına göre üniversite tercihlerinde herhangi bir bölüme yerleştirilemeyen adayların büyük bir merakla beklediği ek yerleştirme 2011 kılavuzu ÖSYM tarafından yayınlandı. İşte o merakla beklenen 2011 Ek yerleştirme kılavuzu web sitemizde. ÖSYM ek yerleştirme kılavuzunun aşağıda bulunan linke tıklayarak görebilirsiniz….

ÖSYS EK YERLEŞTİRME KILAVUZU İNDİR İÇİN TIKLAYINIZ

2011-ÖSYS Ek Yerleştirme Kılavuzu ÖSYM’nin http://www.osym.gov.tr internet adresinden yayımlanmıştır. Kılavuz adaylara ön bilgi amacıyla yayımlanmaktadır. Tercih işlemlerinin başlayacağı 3 Ekim 2011 tarihine kadar zorunlu hallerde Kılavuzda değişiklik yapılabilecektir. Adayların tercihlerini yapmadan önce 3 Ekim 2011 tarihinde ÖSYM’nin internet adresinden güncellenerek yayımlanacak Kılavuzu dikkatle incelemeleri gerekmektedir. Kılavuz basılı olarak dağıtılmayacağından adayların ÖSYM’den yapılan duyuruları takip etmeleri yararlarına teşkil edecektir.

ÖSYS EK YERLEŞTİRME KILAVUZU İNDİR İÇİN TIKLAYINIZ
Adaylar, ilk kez bu yıl, en fazla 30 tercihte bulunabilecek.

ÖSYM’den yapılan açıklamaya göre, Yükseköğretim Kurulu ek yerleştirme kontenjanlarını kararı alındı.

Ek yerleştirme kılavuzu bugün adaylara ön bilgi amacıyla ÖSYM’nin ”http://www.osym.gov.tr” internet adresinden yayımlanacak. Kılavuzda ilk yerleştirmede boş kalan, kayıt yaptırmayanlar nedeniyle boş olan ve yeni açılan programlar yer alacak.

Ayrıca kılavuz dağıtımı ve satışı olmayacak. .

İlk yerleştirmede bir programa yerleştirilmeyen adaylarla açık öğretimin kontenjansız programlarına yerleştirilen adaylar tercih işlemlerinde bulunabilecek.

Adaylar, ilk kez bu yıl, en fazla 30 tercihte bulunabilecek.

Adaylar tercihlerini başvuru merkezlerinden veya TC kimlik numarası ve şifreleriyle ÖSYM’nin internet adresinden bireysel olarak yapabilecek. Adayların başvuru merkezine Tercih Formunu doldurup gitmeleri gerekiyor.

Bireysel olarak tercih yapacak adayların, tercihlerinin ÖSYM’ye bildirildiğini gösterir listeyi yazıcıdan almaları gerekiyor.

Adayların kılavuzu dikkatle incelemeleri, koşulları kendilerine uymayan programları tercih etmemeleri öneriliyor.

Programların en düşük puanlarına dikkat edilmesi gerekiyor.

ÖSYM Radikal'den sonra öğrencilere de itiraf etti: Şifre var ama sehvenYeni açılan yükseköğretim programlarıyla merkezi yerleştirmede kontenjanı dolmayan ve en küçük puanı oluşmayan yükseköğretim programlarını, ilgili puanı hesaplanmış tüm adaylar tercih edebilecek.

Özel yetenek sınavıyla bir yükseköğretim programına yerleştirilmiş olan adaylar, ek yerleştirme için tercih yapabilecek.

Sınavsız geçiş için başvuran, 2011-ÖSYS’de sınava girmek için başvurduğu halde sınava girmeyen veya sınava girerek, 140’ın altında YGS puanı alan meslek lisesi mezunları sadece kendi alanlarındaki yükseköğretim programlarını tercih edebilecek.

Adaylara yerleştirme sonuç belgesi gönderilmeyeceğinden ÖSYM’den yapılan duyuruların takip edilmesi gerekiyor.

Ek yerleştirme işlemleri, 3-6 Ekim tarihleri arasında yapılacak.

ÖSYM ek yerleştirme kılavuzu 2011 indir ( 2011 ek yerleştirme tarihleri ösym) –  manşet eğitim haber

İşte ÖSYM 2011 LYS ve YGS sonuçlarına göre ek yerleştirme tarihlerini açıkladı. ÖSYM ek yerleştirme başvuruları. ÖSYM ek yerleştirme kılavuzu. ÖSYM ek yerleştirme kılavuzu 2011. ÖSYM ek yerleştirme tarihleri. ÖSYM Ek Yerleştirme tarihleri 2011. 2011 ÖSYM ek yerleştirme Kılavuzu. ÖSMY ek yerleştirme kılavuzu kılavuz indir. 2011 ÖSYM ek yerleştirme kılavuzu.

ÖSYS EK YERLEŞTİRME KILAVUZU İNDİR İÇİN TIKLAYINIZ

Ve ÖSYM 2011 LYS ve YGS sınavına giren ve norma tercih döneminde herhangi bir üniversiteye yerleştirilemeyen üniversite adaylarının büyük bir meraklla beklediği ÖSYM 2011 ek yerleştirme kıvavuzu ve ek yerleştirme tarihlerini açıkladı. İşte o merakla beklenen ek yerşletirme kılavuzu 2011 ve ek yerleştirme tarihleri.

Yükseköğretim programlarının kontenjanlarına 2011-ÖSYS (Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi) sonuçlarına göre Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından ek yerleştirme yapılacak.

ÖSYS EK YERLEŞTİRME KILAVUZU İNDİR İÇİN TIKLAYINIZ
ÖSYM’den yapılan açıklamada, 2011-2012 öğretim yılı için merkezi yerleştirmede boş kalan, yerleştirilen adayların kayıt yaptırmaması nedeniyle boşalan ve 2011-ÖSYS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu yayımlandıktan sonra açılan yükseköğretim programlarının kontenjanlarına 2011-ÖSYS sonuçlarına göre ek yerleştirme yapılacağı bildirildi.

Adayların, 2011-ÖSYS Ek Yerleştirme tercihlerini, 3-6 Ekim tarihleri arasında başvuru merkezleri aracılığıyla veya internet üzerinden bireysel olarak yapmaları gerektiği belirtilen açıklamada, 2011-ÖSYS merkezi ilk yerleştirmede tercih işlemi yapılabilen tüm ortaöğretim okulu müdürlükleri ve ÖSYM Sınav Merkezi yöneticiliklerinin, ÖSYS’de başvuru merkezi olarak görev yapacakları, başvuru süresinin kesinlikle uzatılmayacağı kaydedildi.

Adayların, tercihlerini başvuru merkezi aracılığıyla yaptıklarında 3 TL tutarındaki hizmet ücreti dışında başka bir ücret ödemeyecekleri ifade edilen açıklamada, posta ile merkeze gönderilen tercih formlarının işleme alınmayacağı vurgulandı.

ÖSYM 2011 EK YERLEŞTİRME KILAVUZUNU BURADAN İNDİREBİLİRİSİNİZ

Açıklamada, şunlara dikkat çekildi:

“2011-ÖSYS ek Yerleştirme kurallarına ilişkin bilgiler, 2011-ÖSYS Yükseköğretim Programlarına Ek Yerleştirme Kılavuzunda yer alacaktır. Ek yerleştirme için başvuracak adayların bu kılavuzu dikkatle incelemeleri gerekmektedir.

Adaylar, 2011-ÖSYS Ek Yerleştirme Kılavuzu ile Tercih Formuna ÖSYM’nin http: //www.osym.gov.tr internet adresinden ulaşabileceklerdir. Kılavuz dağıtımı ve satışı yapılmayacaktır.

2011-ÖSYS Ek Yerleştirme Kılavuzu 29 Eylül 2011 tarihinde ÖSYM’nin http: //www.osym.gov.tr internet adresinden yayımlanacaktır. Kılavuz adaylara ön bilgi amacıyla yayımlanacaktır. Tercih işlemlerinin başlayacağı 3 Ekim 2011 tarihine kadar zorunlu hallerde Kılavuzda değişiklik yapılabilecektir. Adayların tercihlerini yapmadan önce 3 Ekim 2011 tarihinde ÖSYM’nin internet adresinden güncellenerek yayımlanacak kılavuzu dikkatle incelemeleri gerekmektedir. Kılavuz basılı olarak dağıtılmayacağından adayların ÖSYM’den yapılan duyuruları takip etmeleri yararlarına olacaktır.”

Ek yerleştirme işlemlerinin, 2011 Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi

(ÖSYS) Kılavuzu, 2011-ÖSYS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu ile 2011-ÖSYS Yükseköğretim Programlarına Ek Yerleştirme Kılavuzunda belirtilen esaslara göre yapılacağı da bildirildi.

Ve işte 2011 ÖSYM Ek yerleştirme kılavuzu indir. Ösym Lys ek yerleştirme kılavuzu indir. Ösym lys ek yerleştirme tarihleri 2011. Ösym Lys tercih kılavuzu 2011. Ösym Lys ek yerleştirme 3-6 ekim tercih kılavuzu indi. ÖSYM ek yerleştirme kılavuzu. 2011 ek yerşleştirme tercih kılavuzu indir. Ösym Lys ek tercih kılavuzu. 2011 Ösym ek yerleştirme kılavuzu. Ösym ek yerleştirme boş kontenjanları. İşte 2011 ösym lys ek yerleştirme tercih kılavuzu

ÖSYM LYS 2011 ek yerşleştirme tercihleri başladı. Ösym 2011 LYS tercihlerinde boş kalan üniversite kontenjanları için ek  yerleşitirme tercihleri başladı. ÖSYM ek yerleştirme tercihleri 3-6 Ekim 2011 ek yerleştirme tercih kılavuzu indir. Ösym ek yerleştirme 3- 6 Ekim . Ek yerleştirme kılavuzu. Ek yerleştirme tercih kılavuzu. Üniversite adaylarının büyük bir merakla bekledi ÖSYM LYS 2011 ek yerleştirme tercihleri başladı.

İşte ÖSYM’nin resmi ek yerşleştirme tarihleri ve başuvurları açıklaması.

2011-ÖSYS Ek Yerleştirme : Başvurular

2011-2012 öğretim yılı için merkezi yerleştirmede boş kalan,  yerleştirilen adayların kayıt yaptırmaması nedeniyle boşalan ve 2011-ÖSYS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu yayımlandıktan sonra açılan yükseköğretim programlarının kontenjanlarına 2011-ÖSYS sonuçlarına göre ÖSYM tarafından ek yerleştirme yapılacaktır

ÖSYS EK YERLEŞTİRME KILAVUZU İNDİR İÇİN TIKLAYINIZ

Adaylar, 2011-ÖSYS Ek Yerleştirme tercihlerini, 3-6 Ekim 2011 tarihleri arasında başvuru merkezleri aracılığıyla veya internet üzerinden bireysel olarak kendileri yapacaklardır. 2011-ÖSYS merkezi ilk yerleştirmede tercih işlemi yapılabilen tüm Ortaöğretim Kurumu (Okulu) Müdürlükleri ve ÖSYM Sınav Merkezi Yöneticilikleri ÖSYS’de Başvuru Merkezi olarak görev yapacaklardır. Başvuru süresi kesinlikle uzatılmayacaktır. Adaylar, tercihlerini Başvuru Merkezi aracılığıyla yaptıklarında ödeyecekleri 3,00 TL tutarındaki hizmet ücreti dışında başka bir ücret ödemeyeceklerdir. Posta ile Merkezimize gönderilen Tercih Formları işleme alınmayacaktır.

ÖSYS EK YERLEŞTİRME KILAVUZU İNDİR İÇİN TIKLAYINIZ

2011-ÖSYS Ek Yerleştirme kurallarına ilişkin bilgiler, 2011-ÖSYS Yükseköğretim Programlarına Ek Yerleştirme Kılavuzunda yer alacaktır. Adaylar, 2011-ÖSYS Ek Yerleştirme Kılavuzu ile Tercih Formuna 3 Ekim 2011 tarihinden itibaren ÖSYM’nin http://www.osym.gov.trinternet adresinden ulaşabileceklerdir. Kılavuz dağıtımı ve satışı yapılmayacaktır. Ek yerleştirme için başvuracak adayların bu kılavuzu dikkatle incelemeleri gerekmektedir. Kılavuz basılı olarak dağıtılmayacağından adayların ÖSYM’den yapılan duyuruları takip etmeleri yararlarına olacaktır.

Ek yerleştirme işlemleri, 2011 Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi (ÖSYS) Kılavuzu, 2011-ÖSYS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu ile 2011-ÖSYS Yükseköğretim Programlarına Ek Yerleştirme Kılavuzunda belirtilen esaslara göre yapılacaktır.

Adaylara ve kamuoyuna duyurulur.

 


Benzer Yazılar

babil asma bahçesleri
İnsanoğlu asırlar boyunca, gelecekte kendinden söz ettirecek, gelecekteki insanların hayran kalacağı ve hatta tarih kitaplarında yerini alabilecek eserler vermeye çalışmıştır. Bu nedenle de en iyisini, en güzelini yapabilme arzusu insanoğlunun her zaman içinde taşıdığı bir istektir. Uzun yıllardır başta t...
En Çok Satan Yazarlar, 2013 En Çok Kazanan Yazarlar
En çok kazanan yazarlar, Türkiye'de çok kazanan yazarlar kimler. FORBES Türkiye'nin açıkladığı listeye göre, bu yılın en çok kazanan yazarları belli oldu. Listenin ilk sekizinde yer alan isimler 1 milyon liralık telif gelirini aşmayı başardı. Çok satan yazarlar ne kadar kazanıyor? FORBES Türkiye'nin açıkladığ...
ÖSYM Radikal'den sonra öğrencilere de itiraf etti: Şifre var ama sehven
Ortaokul 8.sınıf öğrencilerinin girdiği Seviye Belirleme Sınavı sonuçları açıklandı. SBS Sonuçları, MEB: 2013-SBS Sınav Sonuç sorgula!  2013-SBS Sınav Sonuçları buradan öğren! SBS Sınav sonuç kılavuzu, sbs sonuçları Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) internet sitesinden öğrencilere duyuruldu. SBS sınav sonuçl...

Yorumlar