Kişisel Site

cabadak_banner

2011 KPSS Sonuçları Açıklandı!!! kpss (ÖSYM 2011) A grubu ve öğretmenlik sonuçları

31 Temmuz 2011 | Yazar: admin | Henüz yorum yapılmamış | 507 Görüntülenme

KPSS sınavı ilk kez kamuda çalışmak isteyen, ÖSYM tarafından hazırlanan bir sınav. lise ön lisans ve üniversite mezunlarının katıldığı sınav yaz aylarında gerçekleşir?.  Peki bu sınava kimler,  hangi şartlarda katılabilirler.  Sınav hangi tarihlerde yapılır?.  ÖSYM tarafından her yıl hazırlanan sınavda merak ettikleriniz. KPSS hakında genel bilgiler ve 2011 KPSS sonuçları.

Sınav öysm tarafından yapıldığı için kpss sınavına başvurular nisan ayı içersinde yapılır. Başvurular yüksek okul müdürlüklerine, ÖSYM il sınav yöneticilikleri ve AÖF’ ne yapılır.

Sınava dört yıllık üniversite mezunları her yıl katılacağı gibi iki yıllık önlisans ve lise mezunları ise iki yılda bir bu sınava katılabilirler.

2011 KPSS SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN

KPSS sınavının yapılacağını ÖSYM tarafından mart ve nisan aylarında açıklar. Nisan ayında başvurular memurluk için girenlerin 30 yaşından gün almamış olması şartı aranırken, öğretmenlerde ise 40 yaşından gün almamış olması şartı aranır.

KPSS A grubu aday kadrolarına ise ilgili birimin belirlediği yaş sınırı şartı aranmaktadır.
KPSS den alınan puanlar iki yıl içersinde istenen bölüme yeterliliği durumunda kullanılır.

Öğretmen atamalarında her branşın puanı değişiklik gösterir , örnek resim, müzik, beden eğitimi öğretmenliği için 75 puanın üstünde puan almak gerekirken sınıf öğretmenliği, için 83, tarih felsefe , corafya gibi branşlarda 85 puanın üzerinde almak gerekir. Bu puan uygulaması her yıl için farklıdır, her yıl puan ıskalası değişir.

Temmuz ayında cumartesi ve pazar günleri yapılan KPSS sınavı üniversite rektörlüklerinin bulundugu illerde ve Lefkoşa’da gerçekleştirilir.
Genel yetenek, genel kültür ve eğitim bilimlerden oluşan sorulardan hazırlanmaktadır.
ÖSYM tarafında açıklanan 2011 KPSS sonuçlarını sitemizden öğrenebilirsiniz.

Kaynak: BirinciKuvvet ve Ajanslar

2011 kpss sonuçları ösym sonuç kpss 2011 ösym sonuçları. 2011kpss ösym 2011kpsssonuçları kpss 2011 eğitim sonuçösym2011kpsssonuçları. 2011 kpss eğitim sonuçları kpss ösym sonuçları. 2011 eğitim kpss sonuçları ösymkpss 2011osym kpss 2011 sonuc ösym kpss .2011 kpss 6 temmuz acıklanan sonuclar kpss 2011 öğleden sonra sonuçsonuc.kpss.ösym.2011 kpss 2011. TEMMUZ SINAVINA NE GÖTÜRÜLÜR 2011 kpss sonucu 2011 kpss detay kpss 2011 temmuz Osym2011 kpss sonuclari

Benzer Yazılar

babil asma bahçesleri
İnsanoğlu asırlar boyunca, gelecekte kendinden söz ettirecek, gelecekteki insanların hayran kalacağı ve hatta tarih kitaplarında yerini alabilecek eserler vermeye çalışmıştır. Bu nedenle de en iyisini, en güzelini yapabilme arzusu insanoğlunun her zaman içinde taşıdığı bir istektir. Uzun yıllardır başta t...
En Çok Satan Yazarlar, 2013 En Çok Kazanan Yazarlar
En çok kazanan yazarlar, Türkiye'de çok kazanan yazarlar kimler. FORBES Türkiye'nin açıkladığı listeye göre, bu yılın en çok kazanan yazarları belli oldu. Listenin ilk sekizinde yer alan isimler 1 milyon liralık telif gelirini aşmayı başardı. Çok satan yazarlar ne kadar kazanıyor? FORBES Türkiye'nin açıkladığ...
ÖSYM Radikal'den sonra öğrencilere de itiraf etti: Şifre var ama sehven
Ortaokul 8.sınıf öğrencilerinin girdiği Seviye Belirleme Sınavı sonuçları açıklandı. SBS Sonuçları, MEB: 2013-SBS Sınav Sonuç sorgula!  2013-SBS Sınav Sonuçları buradan öğren! SBS Sınav sonuç kılavuzu, sbs sonuçları Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) internet sitesinden öğrencilere duyuruldu. SBS sınav sonuçl...

Yorumlar