Kişisel Site

cabadak_banner

2011 Vergi ve Prim Affına Uzatıldı mı, vergi affı uzatılacak mı, vergi affı 2011 uzatılması

29 Nisan 2011 | Yazar: admin | Henüz yorum yapılmamış | 1.474 Görüntülenme

Vergi affına Doğu'da büyük ilgiVergi Af Yasası Ne Zamana Kadar Uzatıldı? ,  Vergi affı uzatma.  vergi affı uzatılacak mı, vergi affının uzatılması, vergi affı 2011 uzatılması, vergi affı 2011 uzatıldı mı?, vergi affı uzatıldı mı derken Başbakan Tayyip Erdoğan’dan Konu ile ilgili açıklama geldi:

29.04.2011 Güncelleme Kamu alacaklarında af süresi uzadı
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, kamu kurumlarının alacaklarını kapsayan borç affında başvuru süresinin 1 ay uzatıldığını söyledi.

– Başbakan Erdoğan, Haliç Kongre Merkezi’nde taksicilerle bir araya geldi.  Kamuya olan borçların yapılandırılmasıyla ilgili bir düzenleme yaptıklarını anımsatan Erdoğan, “Vergi ve SGK borçlarıyla alakalı, tahakkukta bir yığılma oldu ciddi miktarda. Bunu bir ay süreyle uzattık ki bu tahakkukun yapılmasına yönelik bir rahatlama meydana gelsin ve bununla ilgili yarın bu yayınlanacak ve süreç başlayacak, bir ay daha uzatılmış oluyor” dedi.
Korsan taksi konusunun takipçisi olduklarını dile getiren Erdoğan, “Valilik olarak, emniyet müdürlüğü olarak bu işin peşini bırakmıyoruz, bırakmayacağız. İnşallah yeni dönemde, tabii burada bu işin yasal düzenlemelerini de çok daha ciddi, çok daha caydırıcı şekilde alacağız. Bunun yasasını çok daha farklı şekilde çıkaracağız. Bu bir hak gasbıdır, buna müsaade edilemez, buna müsaade edemeyiz” diye konuştu.
Vergi ve sigorta prim borçlarının yapılandırılmasına izin veren affa başvuru süresinin uzatılmasına karar verildiği bildirildi. 2 Mayıs 2011 tarihine kadar yazılı olarak başvurulması gereken vergi ve sigorta primi affına başvuru süresinin 1 ay daha uzatılacağı belirtildi.

Vergi affına başvuru süresinin uzaltılmasına sebep olarak, vergi daireleri ve sigorta müdürlüklerindeki fazla mesaiye rağmen yoğun ilginin azalmaması gösterildi.

Düzenlemenin sadece başvuru dönemini kapsayacağı, taksitlerin ödeme takviminde herhangi bir değişiklik düşünülmedi kaydedildi. Başvuru süresinin dolacağı 2 Mayıs’tan hemen önce açıklanması beklenen ertelemenin, Bakanlar Kurulu’ndan konuyla ilgili kararnamenin çıkmasının ardından kamuoyuna duyurulacağı ifade ediliyor.

maliye bakani mehmet simsekMaliye Bakanı Mehmet Şimşek geçtiğimiz günlerde başvuru süresini uzatma iddiaları için, “Başvuru süresinin uzatılıp uzatılmamasını ay sonuna doğru değerlendireceğiz. Zaman yetersizliği nedeniyle başvuruların eksik kaldığını görürsek gereğini de yapacağız. İlgi çok yoğun. Biz, vergi dairelerindeki iş yükünü ve son dönemdeki yığılmaları yakından takip ediyoruz. Bu ayın son haftası sürenin uzatılıp uzatılmayacağı konusunda nihai karar verilecek” demişti.

Şu ana kadar 2 milyon 675 bin kişinin başvurduğu borç affı, yaklaşık 35 milyar liralık borcu ilgilendiriyor.

Benzer Yazılar

toki kayasehir evleri kayabasi
TOKİ 50 bin konut için müracaatlar  bir süre önce sona erdi. Müracaatların bitmesinin devamında şahıslar  TOKİ 50 bin konut kura çekilişi zaman sorusuna cevap aramaya başladı. Acaba TOKİ 50 bin konut kura sonuçları ne vakit belli olacak.  TOKİ 50 bin konut kura çekilişi ne zaman yapılacak TOKİ 50 bin konut müjd...
Sanal âleme esnaf sokağı
E-ticaret hacmi, 2018 yılında yüzde 42 büyüyerek 59,9 milyar liraya ulaştı. "Türkiye e-Ticaret Pazar Büyüklüğü" raporuna göre, e-ticaret sektörü 2018 yılında, yüzde 42 büyüme ile 59,9 milyar liralık hacme ulaştı. Bilişim Sanayicileri Derneği (TÜBİSAD) tarafından, Elektronik Ticaret İşletmecileri Derneği (...
NKP Çocuk Adaptörlü Yavaş Kapanır Klozet Kapağı http://onhaberleri.com/hesapli-ve-ucuz-alisveris-nasil-yapilir HEM YETİŞKİN HEMDE ÇOCUKLARA ÖZEL KLOZET KAPAĞI    KARE  KLOZETLER İÇİN UYGUN DEGİLDİR    KAPAK VİDASI ALTTAN VE ÜSTEN SIKILABİLEN KLOZETLER İÇİN UYGUNDUR    KAPAK VİDASI ÜSTEN SIKIL...

Yorumlar