Kişisel Site

cabadak_banner

2012 Bütçesi Komisyonda Kabul Edildi…

29 Kasım 2011 | Yazar: admin | Henüz yorum yapılmamış | 596 Görüntülenme
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda, bakanlığının, bağlı ilgili ve ilişkili kuruluşların 2012 yılı bütçesine ilişkin bir sunum yaptı. Türk ekonomisinin, mali yapısı, bütçe disiplini, bankacılık sistemi, istikrarlı büyümesiyle her alanda parmakla gösterildiğini vurgulayan Ergün, hayata objektif bakabilen herkesin, Türkiye ekonomisinin son 9 yılda yaşadığı bu dönüşümü takdir edeceğini söyledi.
TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda KOSGEB ile ilgili olarak yaptığı açıklamalarda Bakan Ergün, KOSGEB’de yaşanan değişim ve dönüşüm sürecine değindi.
KOSGEB’in hizmet ve ticaret sektörlerine de hizmet vermeye başladığını belirten Ergün, KOSGEB çağrı merkezinin kurulması ve 68 ilde açılan KOSGEB il müdürlükleriyle çok daha fazla sayıda KOBİ’ye hizmet vermeye başladıklarını kaydetti.
KOSGEB’in, kendilerinden önceki 12 yılda KOBİ’lere 14,5 milyon lira destek sağladığını söyleyen Bakan Ergün, kendilerinin ise 2003 yılından bugüne kadar yaklaşık 400 milyon lira destek verdiklerini bildirdi.
Kendilerinden önceki dönemde kredi faiz destek programlarının da bulunmadığını ifade eden Ergün, ”Biz ise 203 bine yakın işletme için 11,3 milyar lira kredi hacmi oluşturduk, KOBİ’lerin ödemeleri gereken 1 milyar lira faizi karşıladık” dedi.

Girişimcilik eğitimi alan 2 binden fazla kişinin KOSGEB’in Girişimcilik Destek Programından yararlandığını ve kendiişlerini kurduklarını belirten Ergün, ”Bu arkadaşlarımıza 27 bin liraya kadar geri ödemesiz hibe desteği sağladığımız gibi, sıfır faizli, 70 bin lira üst limitli, 2 yılı ödemesiz toplam 4 yıl vadeli olacak şekilde geri ödemeli destekler de sağlıyoruz” diye konuştu.

Benzer Yazılar

toki kayasehir evleri kayabasi
TOKİ 50 bin konut için müracaatlar  bir süre önce sona erdi. Müracaatların bitmesinin devamında şahıslar  TOKİ 50 bin konut kura çekilişi zaman sorusuna cevap aramaya başladı. Acaba TOKİ 50 bin konut kura sonuçları ne vakit belli olacak.  TOKİ 50 bin konut kura çekilişi ne zaman yapılacak TOKİ 50 bin konut müjd...
Sanal âleme esnaf sokağı
E-ticaret hacmi, 2018 yılında yüzde 42 büyüyerek 59,9 milyar liraya ulaştı. "Türkiye e-Ticaret Pazar Büyüklüğü" raporuna göre, e-ticaret sektörü 2018 yılında, yüzde 42 büyüme ile 59,9 milyar liralık hacme ulaştı. Bilişim Sanayicileri Derneği (TÜBİSAD) tarafından, Elektronik Ticaret İşletmecileri Derneği (...
NKP Çocuk Adaptörlü Yavaş Kapanır Klozet Kapağı http://onhaberleri.com/hesapli-ve-ucuz-alisveris-nasil-yapilir HEM YETİŞKİN HEMDE ÇOCUKLARA ÖZEL KLOZET KAPAĞI    KARE  KLOZETLER İÇİN UYGUN DEGİLDİR    KAPAK VİDASI ALTTAN VE ÜSTEN SIKILABİLEN KLOZETLER İÇİN UYGUNDUR    KAPAK VİDASI ÜSTEN SIKIL...

Yorumlar