Kişisel Site

cabadak_banner

2012 Yılında 90 Bin Memur Alımı Olabilir. Emeklilere İntibak Çıkabilir

19 Ekim 2011 | Yazar: admin | Henüz yorum yapılmamış | 523 Görüntülenme

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, 2010 yılı Ocak-Eylül döneminde 21,3 milyar lira açık veren bütçenin, bu yılın aynı döneminde 234 milyon lira artıya geçtiğini, böylece bütçenin ilk 9 ayda 28 yıl aradan sonra ilk defa fazla verdiğini açıkladı.

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Ocak-Eylül 2011 dönemi Merkezi Yönetim Bütçe Uygulama Sonuçları, 2011 yıl sonu bütçe gerçekleşme tahmini ve 2012 yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanun Tasarısı hakkında basın toplantısı düzenledi.

EŞİT İŞE EŞİT ÜCRET

“Bütçe döneminde kamu çalışanlarını enflasyona ezdirmeyeceğiz. Kamu personeli arasındaki ücret adaletinin sağlanması temel hedefimiz. Bunun için kaynak tahsisi yapılmıştır. Eşit ücret olarak bilinen düzenlemeyi hayata geçirmeyi hedefliyoruz.

Memurlarımızı, işçilerimizi, emeklilerimizi enflasyona ezdirmedik. Enflasyonun üstünde maaş ve ücret zammı yaptık. 2010′da artalama memur maaşı 1570 TL’ydi, yüzde 14.1 artışla 1799 TL’ye çıkarıldı. 2011 yılı yılsonu enflasyon hedefimizin 2 katıdır bu rakam. En düşük memur maaşı yüzde 292 artışla 1.538 TL oldu. Buna benzer birçok kesimde maaş tutarları yukarı çıkarılmıştır. 2002 yılına göre memurların, işçilerin gelirlerinde artış vardır. 2012′de kamu çalışanlarını enflasyona ezdirmeyeceğiz.”

HARÇLARA ZAM YOK

2012 yılında üniversite harçlarını sabit tutuyoruz. Birçok ülkede 2 ya da 3 kat artırılıyor. Öğrenim ve harç kredisi ödeneklerini yüzde 17,3 artırıyoruz. Taşımalı eğitime olan desteği yüzde 37 oranında artırıyoruz.

“İNTİBAKI BU DÖNEM ELE ALIYORUZ”

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek 2011 yılı Ocak – Eylül bütçe gerçekleşmelerini, 2011′in yıl sonu gerçekleşmelerininin açıklamalarını paylaşırken, intibak için bir açıklamada bulundu. Bu yıl intibakla ilgili çalışmalar olacağını belirten Şimşek, “Emekliler için intibak konusunu da bu dönemde ele alıyoruz” dedi.

KAMUYA 90 BİN MEMUR

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, kamuya 90 bin civarında eleman alacaklarını belirterek, ”Varsayımımız brüt olarak 90 bin civarında bir rakam öngörüyoruz. Ama bunun altında olur, bunun üstünde olur” dedi.

Bakan Şimşek, Ocak-Eylül 2011 dönemi merkezi yönetim bütçe uygulama sonuçları, 2011 yıl sonu bütçe gerçekleşme tahmini ve 2012 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanun Tasarısı, hakkında düzenlediği basın toplantısının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Kamuya kaç kişi alınacağına ilişkin soru üzerine Bakan Şimşek, bu rakamın tamamen ihtiyaca binaen olacağını söyledi. Varsayımlarının brüt olarak 90 bin civarında bir rakam olduğunu kaydeden Şimşek, bu gün dünyanın bir çok ülkesinde kamuya yeni doktor, yeni hemşire, yeni öğretmen, yeni polis alınmadığını aksine, var olanların azaltıldığını söyledi.

Bugün petrol zengini Rusya’da bile 100 bin kamu çalışanının plan çerçevesinde çıkartılmasından bahsedildiğini ifade eden Şimşek, ”Türkiye, bu dönemde bir yandan kamu dengelerini iyileştiriyor, bir yandan ihtiyacı olan bütün personeli alıyor.

Türkiye gerçekten iyi bir noktada. 2012 yılında da bu dengeleri gözeteceğiz. Türkiye’nin ihtiyaçları çerçevesinde tabi ki ne gerekiyorsa yapacağız” dedi

Benzer Yazılar

toki kayasehir evleri kayabasi
TOKİ 50 bin konut için müracaatlar  bir süre önce sona erdi. Müracaatların bitmesinin devamında şahıslar  TOKİ 50 bin konut kura çekilişi zaman sorusuna cevap aramaya başladı. Acaba TOKİ 50 bin konut kura sonuçları ne vakit belli olacak.  TOKİ 50 bin konut kura çekilişi ne zaman yapılacak TOKİ 50 bin konut müjd...
Sanal âleme esnaf sokağı
E-ticaret hacmi, 2018 yılında yüzde 42 büyüyerek 59,9 milyar liraya ulaştı. "Türkiye e-Ticaret Pazar Büyüklüğü" raporuna göre, e-ticaret sektörü 2018 yılında, yüzde 42 büyüme ile 59,9 milyar liralık hacme ulaştı. Bilişim Sanayicileri Derneği (TÜBİSAD) tarafından, Elektronik Ticaret İşletmecileri Derneği (...
NKP Çocuk Adaptörlü Yavaş Kapanır Klozet Kapağı http://onhaberleri.com/hesapli-ve-ucuz-alisveris-nasil-yapilir HEM YETİŞKİN HEMDE ÇOCUKLARA ÖZEL KLOZET KAPAĞI    KARE  KLOZETLER İÇİN UYGUN DEGİLDİR    KAPAK VİDASI ALTTAN VE ÜSTEN SIKILABİLEN KLOZETLER İÇİN UYGUNDUR    KAPAK VİDASI ÜSTEN SIKIL...

Yorumlar