Kişisel Site

cabadak_banner

2014 vizyona Girecek Filmler,Vizyona Girecek Tüm Filmler

1 Ocak 2014 | Yazar: admin | Henüz yorum yapılmamış | 1.217 Görüntülenme

American Hustle, bu ay neler izleyeceğiz, Eyvah Eyvah 3, Frankenstein:Ölümsüzlerin Savaşı, Jack Ryan: Gölge Ajan, korku filmleri, Ocak Ayında Vizyona Girecek Filmler, Paranormal Activity: İşaretliler, Paranormal Activity: The Marked Ones, Sen Şarkılarını Söyle, Şeytanın Günü, sinemalarda bu ay, vizyon filmleri, Walter Mitty’nin Gizli Yaşamı

2014 vizyona girecek filmler.2014 Ocak ayı vizyondaki filmler.Vizyona girecek tüm Filmler

2014 vizyona Girecek Filmler,Vizyona Girecek Tüm Filmler,2014 Ocak Ayında Vizyona Girecek Filmler

2014 yılı ne çabuk geldi öyle değil mi? İlgimizi çekip, bizi salonlara koşturacak filmleri bolca bulabiliriz ümidiyle, gelin bu ay izleyeceğimiz filmlere hep birlikte bakalım.

Ocak ayının açılış filmi “Walter Mitty’nin Gizli Yaşamı & The Secret Life of Walter Mitty” Listemin en başındaki filmin başrol oyuncusu ve yönetmeni Ben Stiller. Konusuna gelince; Life dergisinin fotoğraf arşivinde çalışmakta olan Walter’ın hayatı, yeni iş arkadaşı Cheryl’la masumca flört etmeye başlamasının sonrasında değişir. Bir yanda açılamadığı Cheryl, diğer yanda çalıştığı dergini artık yalnızca internetten yayın yapacağı haberini alması hayatını sürprizlerle doldurur.

 

 

Geçtiğimiz haftalarda vizyona girecek derken bu haftaya sarkan “Oldboy & İhtiyar Delikanlı” beklenti içerisine girilmeden izlenebilecek diğer bir önerim.

Chan-wook Park’ın 2003 tarihli muhteşem filminin Amerikan versiyonu karşımızda. Bu kadar başarılı ve etkileyici bir film neden yeniden çekiliyor anlayabilmiş değilim ama listeye almakta fayda var.

Konusu bildik; Joe Doucett kaçırılır ve karanlık bir yere götürülür. Bu karanlık mahzende neden kaçırıldığını dahi bilmeden yirmi yıl boyunca tutsak edilir. Hiçbir kurtulma umudu kalmamışken televizyondan gösterilen bir haberde karısının öldürüldüğünü ve baş şüpheli olarak arandığını öğrenir. Dışarı çıktığında ise öncelikli amacı karısının katillerini ve kendini kaçıranları bulup esaslı bir intikam almaktır. Ne var ki soruşturmaya başladığında zannettiği kadar özgür bir adam olmadığını ve tuzaklarla dolu bir suç ağına karşı zorlu bir yoldan geçmesi gerektiğini anlar.

Amerikan versiyonunun yönetmen koltuğunda Spike Lee var. Başroller ise Josh Brolin, Elizabeth Olsen ve Samuel L. Jackson’a emanet.

İkinci haftamızın ilk önerisi “Paranormal Activity: İşaretliler & Paranormal Activity: The Marked Ones

Paranormal aktiviteler kaldığı yerden devam ediyor. Jesse, gizemli güçler tarafından lanetlenir ve hayatı cehenneme döner. Ailesi onu kurtarmak için ellerinden gelen her şeyi yapar ve iyi ile kötü arasında korkunç bir savaş başlar. Andrew Jacobs, Molly Ephraim ve Richard Cabral’in rol aldığı filmin yönetmen koltuğunda serinin 2-3 ve4. bölümlerini yazan Christopher Landon bulunuyor. Fragman korkunçlu, merakla bekliyorum.

Kaçış Planı & Escape ise gerilim, macera türü sevenleri memnun edecek gibi görünüyor. Sylvester Stallone, Arnold Schwarzenegger ve Jim Caviezel’den oluşan dev oyuncu kadrosuyla ilgi çeken filmimizde, güvenlik tasarım uzmanı Ray Breslin’in bir gün kendi tasarladığı hapishanede mahkum olur ve kendi tasarladığı güvenlik engellerini bir bir aşarak firar etmeyi planlar. Hapishanenin saygı duyulan mahkumlarından Emil ile kendisine yardımcı olması konusunda anlaşır ve olaylar gelişir. Sevdiğim yönetmenlerden Mikael Håfström’ün son filmine bir şans vermekte fayda var.

Sonraki haftaya devam edelim… ”American Hustle & Düzenbaz” çok ses getireceğe benzer. 1970′lerde yaşanmış gerçek bir hikayeden uyarlanan filmimizde, usta dolandırıcı Irving Rosenfeld ve ortağı Sydney Prosser genç ve yetenekli bir FBI ajanı olan Richie DiMaso tarafından yakalanır ve anlaşma sonrası FBI için çalışmayı kabul eder. Görevleri kendileri gibi bir dolandırıcı olan kişileri teşhis etmektir. Görev başta basit görünür ama sonrasında kahramanlarımız büyük bir tehlikenin içerisine çekilir. Yıldız oyuncu kadrosunda yok yok. Jennifer Lawrence, Bradley Cooper, Christian Bale, Amy Adams ve Jeremy Renner’ı izlemek ilginç olacak. Yönetim ise Silver Linings Playbook ile göz kamaştıran David O. Russell’a emanet.

İzlemeyi uzun süredir beklediğim “Sen Şarkılarını Söyle & Inside Llewyn Davis” nihayet vizyonda. Coen kardeşlerin bu merak uyandıran filmi yakın zamanda festivallerde gösterilmiş ancak ben izleyememiştim.

Filmimiz 1960’lı yıllarda New York Amerika’da geçiyor. Müzik piyasasında tutunmaya çalışan Llewyn Davis, acımasız yaşam koşulları altında çırpınmaktadır. Grup arkadaşlarından birinin ölümüyle sarsılır ve kendini misafirhanede bulur. Hayatta kalma mücadelesine bir de eski kız arkadaşı Jean’ın hamileliği eklenir. Ancak bebeğin babasının kim olduğu belli değildir. Dibe vurduğu bu zamanlarda katıldığı bir seçme hayatını değiştirecektir.

Oscar Isaac, Carey Mulligan ve Justin Timberlake’in oyuncu kadrosunda bulunduğu filmin yazarı ve yönetmenleri Coen kardeşler.

Sonraki hafta korku filmine doyacağız. “Frankenstein:Ölümsüzlerin Savaşı & I, Frankenstein” Dr. Victor Frankenstein’ın kendi elleriyle yarattığı canavarın hikayesini anlatıyor. Stuart Beattie’nin yönettiği filmin oyuncuları Aaron Eckhart, Bill Nighy, Miranda Otto ve Yvonne Strahovski.

Diğer korku filmimiz “Şeytanın Günü & Devil’s Due” severek evlenen Zach ve Samantha’nın evlendikten sonra geçirdikleri ilk gecelerinde, Samantha’nın hamile kalışı ve yaşadıkları sıra dışı olaylara odaklanıyor. Yönetmen koltuğunda ortak çalışmaya alışık ikili Matt Bettinelli-Olpin ve Tyler Gillett var. Oyuncular ise Allison Miller, Zach Gilford ve Steffie Grote. İlginç bir film olabilir, fragmanı oldukça ürkütücü.

 

Jack Ryan: Gölge Ajan & Jack Ryan: Shadow Recruit” ise alternatif listenize ekleyebileceğiniz gerilim dolu bir ajan filmi. Yönetmen koltuğunda Kenneth Branagh’nın bulunduğu filmin Chris Pine, Kevin Costner, Keira Knightley ‘den oluşan oyuncu kadrosu da sağlam.

Tom Clancy’nin yarattığı roman karakteri olan Jack Ryan, mali danışmanlık yaparken kendini birden tehlikeli bir planın içerisinde buluyor.

 

Son haftayı pas geçiyorum ama Eyvah Eyvah 3’ün bu hafta vizyona gireceğini de hatırlatıyorum. Şimdiden hepinize iyi seyirler, yaşasın Sinema

Benzer Yazılar

Meral Okay’ın vasiyeti yerine getirildi
Vefat eden senarist, yazar, oyuncu Meral Okay için Tim Show Center'da ''Meral Okay Matematik Köyü'nde Doğuyor'' gecesi düzenlendi. Sezen Aksu'nun şarkılarıyla Okay'ı andığı gecenin geliri, gençlere matematiği öğretmek ve sevdirmek amacıyla 2007 yılında Ali Nesin tarafından Şirince Köyü'nde kurulan Matematik Köyü'n...
Huzur Sokağı tiyatro oyunu oldu
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, oyun öncesi yaptığı konuşmada, insanların olduğu kadar kitapların da bir kaderi olduğunu, kimi kitapların kütüphanelerde bir gün sayfalarını açacak okuyucusunu beklediğini dile getirdi. Kimi kitapların, ''bilgiye düşman'', ''karanlığa hayran'' orduların elinde...
Marley
M...

Yorumlar