Kişisel Site

cabadak_banner

22 Ekim 2011 Ehliyet Sınavı Soru Ve Cevapları Sonuçları

31 Ekim 2011 | Yazar: admin | 1 Yorum Yapılmış | 524 Görüntülenme

ehliyet_surucu_belgesi2011 yılının beşinci ehliyet sınavı 22 Ekim 2011 Cumartesi günü Yapıldı..MEB tarafından yapılan MTSK 22 Ekim Ehliyet sınav Soru ve cevapları açıklandı. 22 Ekim 2011 Ehliyet sınav soruları ve cevapları bu sayfada PDF olarak indirebilirsiniz

22 Ekim 2011 Cumartesi günü yapılan yılın 5. ehliyet sınavının ardından ehliyet sınavı sor ve cevapları yayınlandı. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından yapılan sınavın soru ve cevapları Meb ile eş zamanlı olarak Birincikuvvet.com adresinde de yayınlandı…

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından bu yıl içersinde 5. kez yapılan ehliyet sınavının soru ve cevapları resmi web sitesinde yayınlandı. 221 ekim 2011 ehliyet sınavı soru ve cevaplarına haberimizden ulaşabilirsiniz.

A1-A2 Sınıfı Soruları ve Cevap Anahtarı

B Sınıfı Soruları ve Cevap Anahtarı

C-D-E Sınıfı Soruları ve Cevap Anahtarı

F-G Sınıfı Soruları ve Cevap Anahtarı

H Sınıfı Soruları ve Cevap Anahtarı 

Ehliyet sahibi olabilmek için gerekli olan Sürücü belgesini alabilmek için gerekli olan 1. aşama sınavını aşabilmek için Sürücü adaylarının girdiği Ehliyet sınavından nasıl geçilir? 20 Ağustos Ehliyet sınav soruları tahmini olarak önümüzdeki 3 gün içinde açıklanacaktır. 20 Ağustos Ehliyet sınavından geçebilmek için Ehliyet sınavında adaylara yöneltilen 3 dersten yani motor bilgisi, trafik ve çevre bilgisi ve ilk yardım bilgisi derslerinden 70 ve üzeri puan almak gerekmektedir.

Teorik sınavda 50 trafik ve çevre bilgisi, 40 Motor ve araç bilgisi tekniği, 30 ilk yardım bilgisi olmak üzere 120 adet soru sorulur. Bu sınavın süresi 2,5 saattir. Her ders için ayrı ayrı olmak üzere geçme notu 100 üzerinden 70´tir. Bir veya iki dersten başarısız olunduğu takdirde tekrar üç dersten sınava girilmez, sadece başarısız olunan derslerden sınava girilir. Toplam beş adet sınava girme hakkı vardır. Sınavda verdiğiniz yanlış cevaplar doğru cevaplarınızı götürmez.
Yazılı sınav, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı Eğitim Teknolojileri Müdürlüğü tarafından Merkezi Sistemde yapılır, sürücü kursları sınav cevap kâğıtlarını görememektedir. MEB Ehliyet sınavından geçebilmek için Trafik ve Çevre Bilgisi Dersinden 35 doğru cevap, Motor veAraç Tekniği Bilgisinden 28 doğru cevap, İlk Yardım Bilgisi´nden 22 doğru cevap yapılması gerekmektedir.

Direksiyon sınavı ise Milli Eğitim Müdürlüğü´nün ve Trafik Şube Müdürlüğü´nün belirlediği güzergâhlarda yapılır. Teorik sınavlarda başarılı olabilmeniz için, sürücü kursunuzda verilen derslere devam etmeniz, ders kitaplarınızı düzenli olarak çalışmanız ve çok sayıda deneme testi çözmeniz gerekir.

Adaylar hangi sınavlara tekrar girecek, kaç sınav hakkı bulunuyor?
Sürücü adaylarının Ehliyet sınavları için 5 sınav hakkı bulunuyor. Adaylar 5 kere teorik 5 kere de uygulama sınavına girme haklarını bitirdiğinde ise yeniden başvuru yapmaları gerekiyor. Teorik sınav yazılı, uygulamalı sınav ise direksiyon sınavı anlamına gelmektedir. Sürücü adayları ise teorik sınavda uygulanan Motor, İlkyardım, Trafik ve Çevre bilgisi testlerinden 70 puanın altında aldıkları testin sınavına girecekler. Yani başarılı oldukları bölümden tekrar teste tabi tutulmayacaklar.

Ehliyet sınav sonuçları neticesinde geçer not alan vatandaşların sınavı bununla da bitmiyor. Yazılı sınavından ardından uygulamalı sınava girecek olan vatandaşları bir de direksiyon sınavı bekliyor. Yazılı sınavı geçen vatandaşlar, bundan sonra bir de direksiyon sınavına girip 70 üzeri not alması gerekiyor.

EHLİYET SINAVINDA KOPYA İDDİASI

Alınan bilgiye göre, bir ihbarı değerlendiren Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, dün yapılan Ehliyet sınavında kopya çekildiği bilgisine ulaştı.
Bunun üzerine kent merkezindeki iki sürücü kursuna operasyon düzenleyen polis, kentteki bazı okullarda sınava giren sürücü adaylarına SMS ile kopya gönderildiğini belirledi ve sürücü adaylarının sınava girdiği okullarda arama yaptı.
Sürücü adaylarının üzerindeki çok sayıda cep telefonuna el koyan polis ekipleri, olayla ilgili olarak aralarında okul idarecisi ve sürücü kursu çalışanlarının da bulunduğu 79 kişiyi gözaltına aldı.
Zanlıların, emniyetteki işlemlerin ardından adliyeye sevk edileceği bildirildi.

kaynak: birincikuvvet.com

Ehliyet Sınavı Soru Cevapları Yayınlandı 22 Ekim 2011,Ehliyet Sınavı Soru Cevapları ,22 ekim Ehliyet Sınavı Soru Cevapları ,25 ekim Ehliyet Sınavı Soru Cevapları ,2011 22 ekim Ehliyet Sınavı Soru Cevapları ,Ehliyet Sınav, 22 ekim sınav soruları, 22 ekim ehliyet soru ve cevapları, 22 ekim ehliyet sınavı, 22 ekim ehliyet, 22 ekim 2011 ehliyet sınavı soruları, forum 22 ekim soru ve cevapları, 22 ekim ehliyet sınavı soruları, forum 21 ekim ehliyet sınavı, 22 ekim sınav soru ve cevapları, 22 ekim ehliyet sınavı cevap anahtarı

Benzer Yazılar

babil asma bahçesleri
İnsanoğlu asırlar boyunca, gelecekte kendinden söz ettirecek, gelecekteki insanların hayran kalacağı ve hatta tarih kitaplarında yerini alabilecek eserler vermeye çalışmıştır. Bu nedenle de en iyisini, en güzelini yapabilme arzusu insanoğlunun her zaman içinde taşıdığı bir istektir. Uzun yıllardır başta t...
En Çok Satan Yazarlar, 2013 En Çok Kazanan Yazarlar
En çok kazanan yazarlar, Türkiye'de çok kazanan yazarlar kimler. FORBES Türkiye'nin açıkladığı listeye göre, bu yılın en çok kazanan yazarları belli oldu. Listenin ilk sekizinde yer alan isimler 1 milyon liralık telif gelirini aşmayı başardı. Çok satan yazarlar ne kadar kazanıyor? FORBES Türkiye'nin açıkladığ...
ÖSYM Radikal'den sonra öğrencilere de itiraf etti: Şifre var ama sehven
Ortaokul 8.sınıf öğrencilerinin girdiği Seviye Belirleme Sınavı sonuçları açıklandı. SBS Sonuçları, MEB: 2013-SBS Sınav Sonuç sorgula!  2013-SBS Sınav Sonuçları buradan öğren! SBS Sınav sonuç kılavuzu, sbs sonuçları Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) internet sitesinden öğrencilere duyuruldu. SBS sınav sonuçl...

Yorumlar

  1. ibrahim dedi ki:

    ben de merakla sonuçları bekliyorum.. Hayırlısı bakalım….