Kişisel Site

cabadak_banner

3. Köprü İhalesi Yarın

9 Ocak 2012 | Yazar: admin | 1 Yorum Yapılmış | 313 Görüntülenme

3. köprü ihalesi saat kaçta,10 ocak 2012 3. köprü ihalesi saati,10 ocak 3. köprü ihalesi firmaları hangileri,3. köprü ihalesine giren firmalar,3. köprü ihalesinden çekilen firmalar,3. köprü ihalesi canlı takip sistemi,3. köprü ihalesi farfaraa haber yayını izle.Üçüncü köprü ihalesi yarın İstanbul Boğazı’na 3. köprü yapımını da içeren Kuzey Marmara Otoyolu ihalesi yarın yapılacak.

Yerli yabancı birçok firmanın ilgi gösterdiği ihale için aralarında Japon devi Mitsubishi, İtalyan Astaldi, Rusya’dan Moskovskiy Metrostroy, Türkiye’den Varyap, Yüksel İnşaat, Kolin İnşaat, Nurol İnşaat, STFA gibi dev firmaların da yer aldığı 18 firma şartname aldı.

Yarın Karayolları Genel Müdürlüğünde yapılacak ihale için doküman alan 18 firmanın yarısını yabancı firmalar oluşturdu. Bunlar arasında Japonya’dan Mitsubishi, IHI, Obayashi, Itochu Corporation, Rusya’dan Moskovskiy Metrostroy, NPO Mostovik, İspanya’dan FCC Construction, Avusturya’da Stradag AG, İtalya’dan Astaldi firmaları yer alıyor.

23 AĞUTOS’TAN 10 OCAK’A ERTELENMİŞTİ

Ulaştırma Bakanlığı Karayolları Genel Müdürlüğü 3. Boğaz Köprüsü’nü de kapsayan Kuzey Marmara Otoyolu Projesi, ilk olarak 8 Mart 2011 tarihinde ilan edilmiş ve Yap-İşlet-Devret Modeli ile 23 Ağustos 2011 tarihinde ihalesinin yapılacağı açıklanmıştı. İstanbul Boğazı’na 3. köprü yapılmasını da içeren Kuzey Marmara Otoyolu Proje ihalesi için şartname satın alan firmaların erteleme talebinde bulunmaları üzerine ihale tarihi 10 Ocak 2012’ye ertelenmişti.

Geçtiğimiz günlerde, Karayolları Genel Müdürlüğü, proje ile ilgili, yatırımcının üstleneceği kamulaştırma bedelinde önemli bir değişiklik yaptı. Proje kapsamında gündeme gelecek kamulaştırma işlemlerinde yatırımcı yükümlülüğü, 950 milyon liradan önce 700 milyon liraya, ardından 400 milyon liraya çekildi. Buna göre, devlet, İzmit Körfez Geçişi Projesi’nde, 400 milyon liranın aşılması halinde devreye girecek ve ek kamulaştırma maliyetini üstlenecek.
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Kuzey Marmara Otoyolu Projesi ihalesinin tekrar ertelenmesinin söz konusu olmadığını, 10 Ocak’ta yapılacağını açıklamıştı.

TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK İKİNCİ YİP PROJESİ

İstanbul Boğazı’na yapılacak 3. köprü üzerinden Adapazarı’nı Tekirdağ’a bağlayacak 414 kilometre uzunluğunda ve 5 milyar dolarlık Kuzey Marmara Otoyol Projesi, 421 kilometrelik İstanbul-İzmir Otoyolu Projesi’nden sonra Türkiye’nin en büyük ikinci Yap-İşlet-Devret projesi konumunda.

İhale dokümanı alan firmalar şöyle:

1 MAPA İNŞ.A.Ş. TÜRKİYE
2 CENGİZ İNŞAAT TÜRKİYE
3 PARK HOLDİNG TÜRKİYE
4 KOLİN İNŞAAT TÜRKİYE
5 STFA İNŞAAT TÜRKİYE
6 YÜKSEL İNŞAAT TÜRKİYE
7 MITSUBISHI JAPONYA
8 IHI JAPONYA
9 MOSKOVSKİY METROSTROY RUSYA
10 STRADAG AG AVUSTURYA
11 FCC CONSTRUCTION A.Ş. İSPANYA
12 OOO NPO MOSTOVİK RUSYA
13 OBAYASHİ JAPONYA
14 ASTALDI İTALYA
15 VARYAP TÜRKİYE
16 ITOCHU CORPORATION JAPONYA
17 NUROL İNŞAAT TÜRKİYE
18 GÜLSAN İNŞAAT TÜRKİYE

Benzer Yazılar

toki kayasehir evleri kayabasi
TOKİ 50 bin konut için müracaatlar  bir süre önce sona erdi. Müracaatların bitmesinin devamında şahıslar  TOKİ 50 bin konut kura çekilişi zaman sorusuna cevap aramaya başladı. Acaba TOKİ 50 bin konut kura sonuçları ne vakit belli olacak.  TOKİ 50 bin konut kura çekilişi ne zaman yapılacak TOKİ 50 bin konut müjd...
Sanal âleme esnaf sokağı
E-ticaret hacmi, 2018 yılında yüzde 42 büyüyerek 59,9 milyar liraya ulaştı. "Türkiye e-Ticaret Pazar Büyüklüğü" raporuna göre, e-ticaret sektörü 2018 yılında, yüzde 42 büyüme ile 59,9 milyar liralık hacme ulaştı. Bilişim Sanayicileri Derneği (TÜBİSAD) tarafından, Elektronik Ticaret İşletmecileri Derneği (...
NKP Çocuk Adaptörlü Yavaş Kapanır Klozet Kapağı http://onhaberleri.com/hesapli-ve-ucuz-alisveris-nasil-yapilir HEM YETİŞKİN HEMDE ÇOCUKLARA ÖZEL KLOZET KAPAĞI    KARE  KLOZETLER İÇİN UYGUN DEGİLDİR    KAPAK VİDASI ALTTAN VE ÜSTEN SIKILABİLEN KLOZETLER İÇİN UYGUNDUR    KAPAK VİDASI ÜSTEN SIKIL...

Yorumlar

  1. emlak dedi ki:

    İnşallah istanbul trafiğine çözüm bulur ..