Kişisel Site

cabadak_banner

30 bin kişilik stadyumun temeli bu yıl atılacak

18 Nisan 2011 | Yazar: admin | Henüz yorum yapılmamış | 295 Görüntülenme

Fındıklı, yaptığı açıklamada, kuruma ait mevcut spor kompleksinin yerini Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığına vereceklerini hatırlattı.

Bir çok şehir stadyumlarının şehir dışına taşınması için başvuru yapmasına rağmen, Devlet Bakanlığı ve Başbakanlık nezdinde girişimlerde bulunan Malatya milletvekilleri, kent stadyumunun programa alınmasını ve bütün şehirlerden önce yapılmasına karar verilmesini başardı.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Sadi Fındıklı, yaptığı açıklamada, kuruma ait mevcut spor kompleksinin yerini Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığına vereceklerini hatırlattı.
Mevcut spor kompleksinin içinde 10 bin 800 kişilik bir stadyum, bin 300 kişilik de spor salonu olduğunu anlatan Fındıklı, yüzme havuzu ve Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünün idari binasının da kompleksin içinde yer aldığını belirtti.
Fındıklı, 40 bin 424 metre karelik alanın verilmesine karşılık TOKİ’nin de Malatya’ya 30 bin kişilik bir stadyum yapacağını aktardı.

Mevcut yerleşkeye TOKİ’nin daha önce düşük fiyat verdiğini anımsatan Fındıklı, Malatya milletvekilleri ve Malatya Valisi Ulvi Saran’ın Devlet Bakanlığı ve Başbakanlık nezdinde ki girişimleri sonucu TOKİ’nin mevcut yerleşkeye 42 milyon lira vereceğini söyledi.

Fındıklı, şu bilgiyi verdi:
”Bütün illerin Başbakanlık’a ve TOKİ’ye müracaatı var. Elazığ, Hatay, Gaziantep, Afyonkarahisar, Sivas bu şehirlerin hepsi stadyumlarını kentin dışına taşımak için başvurmuş. Milletvekillerimiz valimiz hızlı davrandı. Malatya’yı en öne aldılar. Bu yıl temeli atılacak, yatırım programına alındı. Türkiye’de yapılacak stadyum projelerinin en önünde Malatya var.”
Stadyum için Kayseri Kadir Has Stadyumu’nun projesini çizen mimara Malatya’ya yapılacak olan stadyum için bir proje çizdirdiğine ve TOKİ’nin beğenisine sunulduğuna değinen Fındıklı, kenarında Malatya kayısısını sembolize eden bir figür bulunan stadyum projesinin beğenildiğini kaydetti.

-75 MİLYON LİRALIK YATIRIM-

Projenin detaylarının hazırlandığını ifade eden Sadi Fındıklı, stadyumun otoparkının 5 bin araçlık olacağını dile getirdi.
Sadi Fındıklı, Malatya Şeker Fabrikası’nın özelleştirilen alanından Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne devredilen bir alan olduğunu, 64 bin 800 metre karelik alana Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğünün yeni Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü idari binası, 5 bin kişilik bir spor salonu ve yüzme havuzu yapacağını, böylece kuruma ait bu birimlerle birlikte artık Malatya Şeker Fabrikası’nın arkasında hizmet vereceklerini duyurdu.
Fındıklı, stadyum ve idari bina ile diğer birimlerin toplam 75 milyon liralık yatırım olduğuna işaret ederek, ”Bu sayede Malatya’mıza büyük bir yatırım yapılmış olacak” dedi.

Benzer Yazılar

Sanal âleme esnaf sokağı
eBay'in iştiraki GittiGidiyor.com, 'cadde' konseptine yeni bir boyut kazandırdı. Happy Center'la anlaşarak site içinde süpermarket açan şirket aynı stratejiyi mobilya, hırdavat, çocuk gibi alanlarda uygulamak için markalarla görüşüyor Teknoloji ürünlerine getirilen taksit kısıtlaması, cirosunun büyük kısmını bu ...
iphone-5
iPhone 6 Özellikleri neler iPhone 6 Türkiye fiyatı ne kadar olacak? iPhone 6 özellikleri neler?  Yeni iPhone 6 videosu görüntüleri. iPhone 6 Türkiye’de ne zaman satışa çıkacak ?  iPhone 6 özellikleri, fiyatı, ve çıkış tarihi.  yeni iPhone 6 tanıtımı ve iPhone 6′nın tasarımı. İphone 6 özellikleri ve fiya...
2011 secim anketi
2014 Yerel Seçimler Sonuçları belli oldu. 2014 Yerel Seçimler Sonuçları Burada. 2014 Yerel Seçimler Sonuçları Ayrıntıları 2014 Yerel Seçimler Sonuçları Sonuçları Açıklandı. 2014 Yerel Seçimler Sonuçları Bu Sayfada 2014 Yerel Seçimler Sonuçları Ayrıntıları 2014 Yerel Seçimler Sonuçları . 2014 Yerel Seçimle...

Yorumlar