Kişisel Site

cabadak_banner

7. KOBİ’ler ve Verimlilik Kongresi

1 Kasım 2011 | Yazar: admin | Henüz yorum yapılmamış | 272 Görüntülenme
İstanbul Kültür Üniversitesi tarafından organize edilen ve KOSGEB işbirliğiyle düzenlenen  “İşletmeler için 2023 Vizyonunu” temalı 7. KOBİ’ler ve Verimlilik Kongresi’nin açılışı, 25 Ekim 2011 tarihinde İstanbul’da gerçekleştirildi.
 
KOSGEB Başkan Yardımcısı Dr. Metin Şatır’ında katılım sağladığı 7. KOBİ’ler ve verimlilik Kongresi’nde; “2023 Hedeflerinin Planlanması”, “Kadım Girişimci, Kadın Yönetici Olmak”, “Nasıl İhracatçı Oldum?” ve “Verimliliği Artırmanın Yolları” konulu paneller gerçekleştirilecek.
 
7. KOBİ’ler ve Verimlilik Kongresinin açılışı, Prof. Dr. Müge İşeri, İ.İ.B.F. Dekanı Prof. Dr. Durmuş Dündar, İKÜ Rektörü Prof. Dr. Dursun Koçer ile İKÜ Mütevelli Heyet Başkanı Dr. Bahar Akıngüç Günver’in konuşmaları ile başladı.
 
Açılış konuşmalarının ardından “2023’e Giderken” başlığı altında yapılan toplantıda; İMKB Gelişen İşletmeler Piyasası ve KOBİ’ler konusunda İMKB Başkan Yardımcısı Aydın Seyman, İstanbul Sanayi’si konusunda İstanbul Sanayi Odası Başkanı C. Tanıl Küçük, Türkiye İhracatı ve Sektörler konusunda İTHİB Başkanı İsmail Gülle, KOSGEB Destekleri konusunda KOSGEB Başkan Yardımcısı Dr. Metin Şatır ve Değişen Makro Dengeler konusunda da TC Merkez Bankası Başkan Yardımcısı Mehmet Yörükoğlu konuştu.
 
“2023’e Giderken KOSGEB Destekleri” konusunda konuşan KOSGEB Başkan Yardımcısı Dr. Metin Şatır, KOSGEB’in değişim ve dönüşüm sürecinden bahsetti ve konuşmasını şöyle sürdürdü:
 
“Yenilenen ve gelişen dünyada değişimler ve dönüşümler yaşanıyor. Biz de, KOSGEB olarak bu değişim ve dönüşüme, hızlı ayak uyduran bir kurumuz. KOSGEB olarak kuruluş kanunumuzda yapılan değişiklikle, imalat sanayii sektörünün yanı sıra ticaret ve hizmet sektörünü de hedef kitlemiz dâhiline alarak önemli bir değişim ve dönüşüm yaşadık. Özel sektöre hizmet ederken, özel sektör gibi hareket edebilmek için birçok yapısal ve kanuni değişiklik geçirdik. KOBİ’lerin finans sağlamada çektikleri sıkıntıları hafifletmek, yeni alanlara destek sağlamak ve desteklere ulaşmayı kolaylaştırmak için yapısal reformlar gerçekleştirdik. Yeni dönemde KOSGEB, müşteri ve KOBİ odaklı yeni bir yaklaşımla hareket ediyor. Desteklere ulaşmayı da kolaylaştırdık. Konfeksiyon değil, terzi usulü çalışmaya başladık” dedi.
 

Van’da meydana gelen depreme de değinen KOSGEB Başkan Yardımcısı Dr. Metin Şatır, depremde hayatını kaybedenlerin yakınlarına başsağlığı ve yaralılara da acil şifalar dileyerek, Van’da meydana gelen depremden zarar gören esnaf, sanatkâr ve KOBİ’lerin de “KOSGEB Acil Destek Kredisi” kapsamına alındığını belirtti.
 
Bu işletmelere 100 bin TL’ye kadar destek verilebileceğini kaydeden KOSGEB Başkan Yardımcısı Dr. Metin Şatır, bu kredinin 2 yıl vadeli faizsiz kredi temin etmek şeklinde ve ilk 6 ayının geri ödemesiz olarak uygulanacağını söyledi.
 
Konuşmasının sonunda, yeni dönem KOSGEB Destekleri hakkında ayrıntılı bilgi veren KOSGEB Başkan Yardımcısı Metin Şatır, kongrenin düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür etti.
 
 
 

Benzer Yazılar

toki kayasehir evleri kayabasi
TOKİ 50 bin konut için müracaatlar  bir süre önce sona erdi. Müracaatların bitmesinin devamında şahıslar  TOKİ 50 bin konut kura çekilişi zaman sorusuna cevap aramaya başladı. Acaba TOKİ 50 bin konut kura sonuçları ne vakit belli olacak.  TOKİ 50 bin konut kura çekilişi ne zaman yapılacak TOKİ 50 bin konut müjd...
Sanal âleme esnaf sokağı
E-ticaret hacmi, 2018 yılında yüzde 42 büyüyerek 59,9 milyar liraya ulaştı. "Türkiye e-Ticaret Pazar Büyüklüğü" raporuna göre, e-ticaret sektörü 2018 yılında, yüzde 42 büyüme ile 59,9 milyar liralık hacme ulaştı. Bilişim Sanayicileri Derneği (TÜBİSAD) tarafından, Elektronik Ticaret İşletmecileri Derneği (...
NKP Çocuk Adaptörlü Yavaş Kapanır Klozet Kapağı http://onhaberleri.com/hesapli-ve-ucuz-alisveris-nasil-yapilir HEM YETİŞKİN HEMDE ÇOCUKLARA ÖZEL KLOZET KAPAĞI    KARE  KLOZETLER İÇİN UYGUN DEGİLDİR    KAPAK VİDASI ALTTAN VE ÜSTEN SIKILABİLEN KLOZETLER İÇİN UYGUNDUR    KAPAK VİDASI ÜSTEN SIKIL...

Yorumlar