Kişisel Site

cabadak_banner

ABD Konut Piyasası’ndaki Düşüş Devam Ediyor

23 Mart 2012 | Yazar: admin | Henüz yorum yapılmamış | 506 Görüntülenme

ABD Konut Piyasası'ndaki Düşüş Devam EdiyorŞubat ayında düşüş gösteren ABD ‘deki birinci el konut satışlarının düşmeye devam etmesi, toparlanmanın düzensiz olacağı yorumuna neden oldu..

ABD’de birinci el konut satışları Şubat ayında beklenmedik bir şekilde düştü ve düşüşünü ikinci aya taşıdı. Bu durum, ABD’de konut piyasasıdaki toparlanmanın düzensiz olabileceğini işaret ediyor.

Birinci el konut satşları Şubat ayında yüzde 1.6 düşerek 313,000’e geriledi ve Ekim ayından bu yana en yavaş seyrini gösterdi. Konut satışları Ocak ayında revize rakamla 318,000 seviyesinde gerçekleşmişti. Bloomberg News’un anketine katılan 78 ekonomistin tahminlerinin medyanına göre, bu verinin 325,000 çıkması bekleniyordu.

Birinci el konut satışları, tüm emlak değerlerini olumsuz etkileyen hacizli konutların artan rekabetinden dolayı ivme kazanmakta zorluk çekiyor. Ancak, istihdamdaki artış, artan gelirler ve mortgage faizlerinin rekor düşük seviyelere gerilemesitüm konutların alım için cazip hale gelmesine neden oluyor. Bu gelişmeler konut piyasasına destek sağlayabilir.

Danville, California’da Insight Economics LLC başkanı Steven Wood, veri açıklanmadan önce yaptığı değerlendirmede, Çok sayıdaki sorunlu emlak ve büyük miktarda satılmamış konut, fiyatlar üzerinde aşağı yönlü baskının sürmesine neden oluyor dedi ve Sorunlu emlak sayısı önemli ölçüde düşmeden, konut fiyatlarında süregelen bir toparlanma olma ihtimali düşük yorumunda bulundu.

Ekonomistlerin tahminleri 310,000 ile 350,000 arasında değişti. Ocak ayı verisi ise 321,000’den 318,000’e revize edildi.

BLOOMBERG

Benzer Yazılar

toki kayasehir evleri kayabasi
TOKİ 50 bin konut için müracaatlar  bir süre önce sona erdi. Müracaatların bitmesinin devamında şahıslar  TOKİ 50 bin konut kura çekilişi zaman sorusuna cevap aramaya başladı. Acaba TOKİ 50 bin konut kura sonuçları ne vakit belli olacak.  TOKİ 50 bin konut kura çekilişi ne zaman yapılacak TOKİ 50 bin konut müjd...
Kıbrıs’ta Çözüm Ekonomi ve Turizmi Uçurur
Kıbrıs Türk Ticaret Odası (KTTO) Başkanı Günay Çerkez, Kıbrıs'ta çözümün herkes açısından gerekli olduğunu belirterek, çözümün ekonomi, turizm, eğitim, gemicilik gibi sektörlerin kalkınmasını sağlayacağını belirtti.....
Sinpaş Holding, Frankfurt’Ta Ticari Kompleks Satın Aldı
Sinpaş Holding iştiraki olarak faaliyet göstermekte olan Servet GYO, Almanya'nın Frankfurt kentinde 60 milyon Euro'ya 291 bin 159 metrekarelik bir ticari kompleks satın aldı.....

Yorumlar