Kişisel Site

cabadak_banner

AB’den Esad’ın karısına seyahat yasağı

23 Mart 2012 | Yazar: admin | Henüz yorum yapılmamış | 246 Görüntülenme

AB'den Esad'ın karısına seyahat yasağı

>Brüksel’de yapılan toplantıda aralarında Esma Esad’ın da bulunduğu 12 kişi daha yaptırım uygulanan kişiler listesine alındı. Bu listede Beşar Esad da bulunuyor.

Bununla birlikte kararın Esma Esad’ın İngiltere’ye gelmesini engelleyemeyeceği belirtiliyor.

Suriye’de hükümet karşıtları, Esad rejimini son bir yıl içinde binlerce protestocuyu öldürmekle suçluyor.

Hükümet, son haftalarda isyanı bastırmak için Humus ve Hama da geniş kapsamlı askeri operasyonlara girişti.

Beşar Esad, siyasi reform sözü verdi. Ancak yönetim karşıtları ve gözlemciler bunun “göz boyamaya” yönelik olduğunu söylüyor.

Brüksel’deki BBC muhabiri Chris Morris, Esma Esad’ın Batı tarzında yetişmesinin geçmişte Suriye’de reform beklentisinde olanları umutlandırdığını anımsatıyor.

Ancak 36 yaşında olan ve hayatının büyük bölümünü Londra’da geçiren Esma Esad, Suriye’de ön plana çıkmadı.

DİĞER AİLE ÜYELERİ DE DAHİL EDİLDİ

Esma Esad, Şubat ayında İngiliz Times gazetesindeki yazısında Beşar Esad’ın hala Suriye için en doğru lider olduğunu anlatmıştı.

Avrupa Birliği’nin yasaklılar listesine aralarında Beşar Esad’ın annesi ve yengesinin de bulunduğu diğer aile üyeleri de dahil edildi.

AB, Suriye’ye bir süredir yaptırımlar uyguluyor. Söz konusu yaptırımlar Suriye’ye silah satışını ve bu ülkeden petrol alınmasını da içeriyor.

Geçen hafta Suriye’deki muhalifler, Esma Esad’a ait olduğunu söyledikleri bazı e-postaları sızdırmışlardı.

Bu e-postalarda Esad’ın isyanın en şiddetli döneminde bile internet üzerinden birçok lüks eşya satın aldığına işaret ediyor.

Birleşmiş Milletler’e göre, geçen yıl Mart ayında başlayan ayaklanmada en az 8,000 kişi öldü, on binlerce kişi evlerini terk etmek zorunda kaldı.

“Silahlı terör çeteleri”ne karşı savaştığını söyleyen Suriye hükümeti, yüzlerce güvenlik görevlisinin de öldüğünü belirtiyor.

Benzer Yazılar

toki kayasehir evleri kayabasi
TOKİ 50 bin konut için müracaatlar  bir süre önce sona erdi. Müracaatların bitmesinin devamında şahıslar  TOKİ 50 bin konut kura çekilişi zaman sorusuna cevap aramaya başladı. Acaba TOKİ 50 bin konut kura sonuçları ne vakit belli olacak.  TOKİ 50 bin konut kura çekilişi ne zaman yapılacak TOKİ 50 bin konut müjd...
iphone-5
iPhone 6 Özellikleri neler iPhone 6 Türkiye fiyatı ne kadar olacak? iPhone 6 özellikleri neler?  Yeni iPhone 6 videosu görüntüleri. iPhone 6 Türkiye’de ne zaman satışa çıkacak ?  iPhone 6 özellikleri, fiyatı, ve çıkış tarihi.  yeni iPhone 6 tanıtımı ve iPhone 6′nın tasarımı. İphone 6 özellikleri ve fiya...
2011 secim anketi
2014 Yerel Seçimler Sonuçları belli oldu. 2014 Yerel Seçimler Sonuçları Burada. 2014 Yerel Seçimler Sonuçları Ayrıntıları 2014 Yerel Seçimler Sonuçları Sonuçları Açıklandı. 2014 Yerel Seçimler Sonuçları Bu Sayfada 2014 Yerel Seçimler Sonuçları Ayrıntıları 2014 Yerel Seçimler Sonuçları . 2014 Yerel Seçimle...

Yorumlar