Kişisel Site

cabadak_banner

Adana kıyıkent toki fiyatları nedir ?

2 Ekim 2013 | Yazar: suleyman | Henüz yorum yapılmamış | 1.224 Görüntülenme

Adana kıyıkent toki adana kıyıkent toki fiyatları hakkında bilgiler.  Satılık ve kiralık toki daireleri…

Türkiye”nin en geniş ölçekli şehirsel dönüşüm ve yenileme projesinin gerçekleştirileceği Seyhan”da birinci etap kapsamındaki Sulh ve İsmetpaşa semtlerinin ihalesi Başbakanlık Toplu Konut İdaresi”nde (TOKİ) yapıldı.
Türkiye’nin en geniş ölçekli şehirsel dönüşüm ve yenileme projesinin gerçekleştirileceği Seyhan’da birinci etap kapsamındaki Sulh ve İsmetpaşa semtlerinin ihalesi Başbakanlık Toplu Konut İdaresi’nde (TOKİ) yapıldı.
7 Mayıs Pazartesi günü öğleden sonra TOKİ’nin Ankara Bilkent’teki Genel Müdürlük binasında yapılan ihaleye Türkiye genelinde büyük ölçekli projelerde imzaları bulunan 8 şirket öneri verdi.
 
Dördü ikişerli şirketlerin oluşturduğu konsorsiyum, dördü de müstakil şirket olmak üzere toplam 8 ayrı firmanın önerinin verildiği ihalenin önümüzdeki günlerde sonuçlanması bekleniyor.
Sulh ve İsmetpaşa semtlerinde uygulanacak ‘Kıyıkent Evleri’nin içinde olduğu 330 bin metrekare alan üzerinde projenin 1. etap birinci kısmında inşa edilecek altyapı, çevre düzenlemesi ile bin 398 konutun ihalesine teklif veren firmalar şöyle:
“Kur İnşaat-Koçoğlu Konsorsiyumu, Eryapı, Seha, Özkar, Akay-Demars Konsorsiyumu, May İnşaat- Şal İnşaat konsorsiyumu, Kuzu Toplu Konut ve Metak-Yılkonur konsorsiyumu.”
Seyhan Belediye Başkanı Azim Öztürk, Başbakanlık TOKİ İdaresi’nce düzenlenen birinci etap birinci kısım ihalesinin en kısa sürede sonuçlanarak Adana’da tarihin ilk kentsel dönüşüm ve yenileme çalışmasına biran önce başlamak istediklerini belirtti. Öztürk, “Üç farklı bölgede, 2 milyon 100 bin metrekare alan üzerinde plansız eski yapıların yıkılarak yerine depreme dayanıklı ve planlı 10 bin yeni konut inşa edilmesi üzerine geliştirilen projemiz hayata geçtiğinde dünya standartlarında yaşanabilir bir Seyhan hayalimiz gerçekleşmiş olacaktır” diye konuştu.

Benzer Yazılar

toki kayasehir evleri kayabasi
TOKİ 50 bin konut için müracaatlar  bir süre önce sona erdi. Müracaatların bitmesinin devamında şahıslar  TOKİ 50 bin konut kura çekilişi zaman sorusuna cevap aramaya başladı. Acaba TOKİ 50 bin konut kura sonuçları ne vakit belli olacak.  TOKİ 50 bin konut kura çekilişi ne zaman yapılacak TOKİ 50 bin konut müjd...
Kıbrıs’ta Çözüm Ekonomi ve Turizmi Uçurur
Kıbrıs Türk Ticaret Odası (KTTO) Başkanı Günay Çerkez, Kıbrıs'ta çözümün herkes açısından gerekli olduğunu belirterek, çözümün ekonomi, turizm, eğitim, gemicilik gibi sektörlerin kalkınmasını sağlayacağını belirtti.....
Sinpaş Holding, Frankfurt’Ta Ticari Kompleks Satın Aldı
Sinpaş Holding iştiraki olarak faaliyet göstermekte olan Servet GYO, Almanya'nın Frankfurt kentinde 60 milyon Euro'ya 291 bin 159 metrekarelik bir ticari kompleks satın aldı.....

Yorumlar