Kişisel Site

cabadak_banner

AİGK/CICA 2. İş Forumu İstanbul’da Toplanıyor

29 Mart 2012 | Yazar: admin | Henüz yorum yapılmamış | 280 Görüntülenme

AİGK/CICA 2. İş Forumu, "Küresel Krizden Çıkış Dönemlerinde CICA Üyesi Ülkelerin Hükümetlerinin Girişimcilik ve KOBİ Politikaları” ana temasıyla, Dışişleri Bakanlığı ile KOSGEB’in işbirliğinde 2-4 Nisan 2012 tarihinde İstanbul’da gerçekleştirilecek. 

1992 yılında, Kazakistan Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev’in Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı’na (AGİT) benzer bir yapılanmayı Asya coğrafyasında hayata geçirme önerisiyle başlayan, Asya’da İşbirliği ve Güven Arttırıcı Önlemler Konferansı’nın üye sayısı  22’dir. Dönem Başkanlığını, kurulduğu günden bugüne Kazakistan’ın yaptığı CICA da, Türkiye 2010-2012 dönemi için Dönem Başkanı olmuştur.

 
CICA’nın üyeleri arasında; Kazakistan, Türkiye, Rusya Federasyonu, Çin Halk Cumhuriyeti, Azerbaycan, Özbekistan, İsrail, Ürdün, Mısır, Filistin, Pakistan, Hindistan, Afganistan, Özbekistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Kırgızistan, Japonya, Moğolistan, Filipinler, Pakistan, Vietnam ve Irak bulunmaktadır.
 
CICA, Asya’da güvenlik problemleriyle ilgili diyalog, danışma ve ortak önlemlerin geliştirilmesi amacını taşımaktadır. CICA, Asya’daki barış ve istikrarın, küresel barış ve istikrara hizmet edeceği fikrine dayanmaktadır.
 
3 gün sürecek olan 2. İş Forumu, KOSGEB Başkanı Mustafa Kaplan’ın açılış konuşması ile başlayıp, Türk KOBİ’leri ve KOSGEB’e ilişkin detaylı bilgilendirme yapılması ile devam edecektir.
 
CICA 2. İş Forumu; "Otomotiv, Tekstil, Gemi ve Yat İnşa, Bilişim ve iletişim, Savunma Sanayi ve İlaç Sektörleri" temsilcileri ile her sektörden 5 işletme olmak üzere her üye ülkeden toplam 30 işletmenin katılımlarıyla 2-4 Nisan 2012 tarihlerinde İstanbul The Marmara Oteli’nde gerçekleştirilecektir.
 

Benzer Yazılar

toki kayasehir evleri kayabasi
TOKİ 50 bin konut için müracaatlar  bir süre önce sona erdi. Müracaatların bitmesinin devamında şahıslar  TOKİ 50 bin konut kura çekilişi zaman sorusuna cevap aramaya başladı. Acaba TOKİ 50 bin konut kura sonuçları ne vakit belli olacak.  TOKİ 50 bin konut kura çekilişi ne zaman yapılacak TOKİ 50 bin konut müjd...
Sanal âleme esnaf sokağı
E-ticaret hacmi, 2018 yılında yüzde 42 büyüyerek 59,9 milyar liraya ulaştı. "Türkiye e-Ticaret Pazar Büyüklüğü" raporuna göre, e-ticaret sektörü 2018 yılında, yüzde 42 büyüme ile 59,9 milyar liralık hacme ulaştı. Bilişim Sanayicileri Derneği (TÜBİSAD) tarafından, Elektronik Ticaret İşletmecileri Derneği (...
NKP Çocuk Adaptörlü Yavaş Kapanır Klozet Kapağı http://onhaberleri.com/hesapli-ve-ucuz-alisveris-nasil-yapilir HEM YETİŞKİN HEMDE ÇOCUKLARA ÖZEL KLOZET KAPAĞI    KARE  KLOZETLER İÇİN UYGUN DEGİLDİR    KAPAK VİDASI ALTTAN VE ÜSTEN SIKILABİLEN KLOZETLER İÇİN UYGUNDUR    KAPAK VİDASI ÜSTEN SIKIL...

Yorumlar