Kişisel Site

cabadak_banner

Ali Ağaoğlu ile Alaton’un Boğaz savaşı

4 Aralık 2012 | Yazar: admin | Henüz yorum yapılmamış | 649 Görüntülenme

Boğaz’da Alarko binasının da bulunduğu arazi, işadamı Ali Ağaoğlu’nun 41.553 metrekaresini almasının ardından Alarko Holding kurucusu İshak Alaton ile Ağaoğlu’nun arasını açtı.

“ADAM ÖYLE BİR ÇAPULCU Kİ..”

Alaton Habertürk gazetesine “Arazinin yüzde 66’sına o, yüzde 33’üne biz sahibiz. Adam öyle çapaçul ki bunu yapınca çıkıp ‘Boğazın kralı benim’ dedi” diye konuştu.

Bunun üzerine açıklama yapan Ağaoğlu “Ortaköy arazisi daha önce üç kardeşin mülkiyetindeyken arazinin 1/3 payı Alarko tarafından akıl zayıflığı nedeniyle hukuki ehliyetinden yoksun olduğu iddia edilen bir kardeşten alınmıştır. Bu payı aldığı bedelin üç katına satın almaya talibiz” dedi. Ağaoğlu 26 Eylül’de Alarko Holding’den boğazda yer alan arazinin 41.553 metrekarelik bölümünü satın aldığını açıklamıştı.

“BU ADAMLA NASIL YAN YANA GELİRİZ YAHU”

Alaton’un açıklamaları şöyleydi: “Hayır. Ağaoğlu’na arazinin yüzde 66’sını sattılar. Ama adam çıktı demeç verdi. “Ben Alarko’ya nakit ödedim ve hepsini aldım” dedi. Ondan sonra borsa bize sordu. ‘Oranın yüzde 33’ünü sattınız. Ne zaman sattınız. Neden açıklamadınız?’ Biz de dedik ki, öyle bir satış falan olmadı. Biz herhangi bir haber de çıkartmadık. Ağaoğlu öyle açıkladı Şimdi ne olacak peki? O yüzde 66’sına biz yüzde 33’üne sahibiz. Şimdi bak Ali Ağaoğlu’na geçersek bu konuşmamızın kalitesi birdenbire düşer. Boşver. Bilmiyorum ne olacak. Adam öyle çapaçul ki bunu yapınca çıkıp ‘Boğazın kralı benim’ dedi. Şimdi biz böyle bir adamla nasıl yan yana geliriz yahu?”

“AÇIKLAMAYI ALATON YAPMAMIŞTIR”

Ağaoğlu da şöyle açıklama yaptı: “Aile üyeleri tarafından yargıya taşınan bu satın alma ile ilgili dava devam etmektedir. Diğer iki kardeşin her birinin 1/3 payları gerçek değeri üzerinden bedeli de peşin ödenmek suretiyle satın aldık. Ağaoğlu Grubu olarak Alarko’nun payını, aldığı bedelin 3 katına satın almaya talibiz. Ağaoğlu olarak iş hayatım boyunca hiç kimsenin zaafından veya aczinden faydalanarak kelepir mal edinmedim. Açıklamanın Alaton tarafından yapıldığına inanmamaktayım. Ancak bu açıklama kendisine aitse de, yaşına hürmeten tebessümle karşılarım.”

Benzer Yazılar

toki kayasehir evleri kayabasi
TOKİ 50 bin konut için müracaatlar  bir süre önce sona erdi. Müracaatların bitmesinin devamında şahıslar  TOKİ 50 bin konut kura çekilişi zaman sorusuna cevap aramaya başladı. Acaba TOKİ 50 bin konut kura sonuçları ne vakit belli olacak.  TOKİ 50 bin konut kura çekilişi ne zaman yapılacak TOKİ 50 bin konut müjd...
Sanal âleme esnaf sokağı
E-ticaret hacmi, 2018 yılında yüzde 42 büyüyerek 59,9 milyar liraya ulaştı. "Türkiye e-Ticaret Pazar Büyüklüğü" raporuna göre, e-ticaret sektörü 2018 yılında, yüzde 42 büyüme ile 59,9 milyar liralık hacme ulaştı. Bilişim Sanayicileri Derneği (TÜBİSAD) tarafından, Elektronik Ticaret İşletmecileri Derneği (...
NKP Çocuk Adaptörlü Yavaş Kapanır Klozet Kapağı http://onhaberleri.com/hesapli-ve-ucuz-alisveris-nasil-yapilir HEM YETİŞKİN HEMDE ÇOCUKLARA ÖZEL KLOZET KAPAĞI    KARE  KLOZETLER İÇİN UYGUN DEGİLDİR    KAPAK VİDASI ALTTAN VE ÜSTEN SIKILABİLEN KLOZETLER İÇİN UYGUNDUR    KAPAK VİDASI ÜSTEN SIKIL...

Yorumlar