Kişisel Site

cabadak_banner

Ankara Dünyanın Sayılı Gayrimenkul Piyasalarından Biri Olacak

23 Mart 2012 | Yazar: admin | Henüz yorum yapılmamış | 532 Görüntülenme

Ankara Dünyanın Sayılı Gayrimenkul Piyasalarından Biri OlacakTürkiye Konut Fiyat Endeksi rakamları inceleyen Coldwell Banker Başkent Genel Müdürü ve brokerı Evren Barutçu, 2011 yılının Ankara konut yatırımcısı açısından kazançlı bir yıl olduğunu açıkladı.

Coldwell Banker Başkent Genel Müdürü ve brokerı Evren Barutçu, Merkez Bankası tarafından ilk kez açıklanan Türkiye Konut Fiyat Endeksi rakamları incelendiğinde 2011 yılının Ankara konut yatırımcısı için kazançlı bir yıl olduğunu belirtti.

Başkent’te konut yatırımcısının bir yılda yüzde 9.23 kazandığını, bu artışın sıfır konutlarda ise yüzde 9.39 olduğunu söyleyen Barutçu şunları kaydetti:

İştah kabartıyor
“Ankara’da 100 bin TL değerinde konut yatırımı yapan kişi, satın aldığı konutu yıllık yüzde 4 ile kiraya verdiğinde bir yıl içinde yaklaşık 13 bin 500 TL getiri elde etti” dedi. Ankara’nın bu getiri oranlarıyla uluslararası yatırımcıların da iştahını kabartacağını belirten Barutçu, yakın zamanda çıkması beklenen mütekabiliyet yasasıyla birlikte Ankara’nın önümüzdeki yıllarda dünyanın sayılı gayrimenkul piyasalarından biri olacağını ifade etti.

Dünyadaki tüm büyük ekonomilerin en önemli makroekonomik göstergelerinden biri olarak kabul edilen konut fiyat endeksi uygulamasının Türkiye’de hayata geçmesinden dolayı son derece mutlu olduklarını belirten Barutçu, sektörün bu tarz ve benzeri nitelikli bilgiye şiddetle ihtiyaç duyduğunu da sözlerine ekledi.

Kaynak: Hürriyet

Benzer Yazılar

toki kayasehir evleri kayabasi
TOKİ 50 bin konut için müracaatlar  bir süre önce sona erdi. Müracaatların bitmesinin devamında şahıslar  TOKİ 50 bin konut kura çekilişi zaman sorusuna cevap aramaya başladı. Acaba TOKİ 50 bin konut kura sonuçları ne vakit belli olacak.  TOKİ 50 bin konut kura çekilişi ne zaman yapılacak TOKİ 50 bin konut müjd...
Kıbrıs’ta Çözüm Ekonomi ve Turizmi Uçurur
Kıbrıs Türk Ticaret Odası (KTTO) Başkanı Günay Çerkez, Kıbrıs'ta çözümün herkes açısından gerekli olduğunu belirterek, çözümün ekonomi, turizm, eğitim, gemicilik gibi sektörlerin kalkınmasını sağlayacağını belirtti.....
Sinpaş Holding, Frankfurt’Ta Ticari Kompleks Satın Aldı
Sinpaş Holding iştiraki olarak faaliyet göstermekte olan Servet GYO, Almanya'nın Frankfurt kentinde 60 milyon Euro'ya 291 bin 159 metrekarelik bir ticari kompleks satın aldı.....

Yorumlar