Kişisel Site

cabadak_banner

Arafat’ın mezarı açılarak DNA örneği alındı

27 Kasım 2012 | Yazar: admin | Henüz yorum yapılmamış | 499 Görüntülenme

Eski Filistin Devlet Başkanı Yasir Arafat’ın, kesin ölüm nedeninin belirlenmesi için mezarı açılarak naaşından DNA örneği alındı.
Arafat’ın ölümünü incelemek üzere oluşturulan soruşturma komisyonunun başkanı Tevfik Tayravi, Arafat’ın naaşından örnek alma operasyonunun sorunsuz bir şekilde gerçekleştiğini belirtti.

Tayravi, Ramallah’taki Cumhurbaşkanlığı binasında düzenlenen basın toplantısında, Fransız, İsveç ve Rus uzmanların naaştan DNA örneği aldığını, operasyonun sorunsuz bir şekilde gerçekleştiğini ifade etti.

Üç ay sürebilecek soruşturmaya değinen Tayravi, “Sonuç ne olursa olsun gerçeklerin ortaya çıkması için Filistin tarafı da soruşturmaya devam edecek” dedi.

Filistin Hükümeti tarafından görevlendirilen Tıp Komitesi Başkanı Abdullah el-Beşir de sonuçların kesin olması için tıbbi heyetin naaştan 20 örnek aldığını, komitenin heyetten tüm zehir çeşitlerini incelemesini istediğini belirtti.

Beşir, “Naaş, üzerinden zaman geçmiş diğer tüm naaşlarda doğal olarak olması beklenen şekilde bulundu” diye konuştu.

Batı Şeria’daki Filistin Hükümeti’nin sağlık bakanı Hani Abidin ise naaşın, çıkarılmadan tüm heyetin onayıyla DNA örneği alınmasının ardından, başka yere nakledilmeden yerine yerleştirildiğini belirtti.

Benzer Yazılar

toki kayasehir evleri kayabasi
TOKİ 50 bin konut için müracaatlar  bir süre önce sona erdi. Müracaatların bitmesinin devamında şahıslar  TOKİ 50 bin konut kura çekilişi zaman sorusuna cevap aramaya başladı. Acaba TOKİ 50 bin konut kura sonuçları ne vakit belli olacak.  TOKİ 50 bin konut kura çekilişi ne zaman yapılacak TOKİ 50 bin konut müjd...
iphone-5
iPhone 6 Özellikleri neler iPhone 6 Türkiye fiyatı ne kadar olacak? iPhone 6 özellikleri neler?  Yeni iPhone 6 videosu görüntüleri. iPhone 6 Türkiye’de ne zaman satışa çıkacak ?  iPhone 6 özellikleri, fiyatı, ve çıkış tarihi.  yeni iPhone 6 tanıtımı ve iPhone 6′nın tasarımı. İphone 6 özellikleri ve fiya...
2011 secim anketi
2014 Yerel Seçimler Sonuçları belli oldu. 2014 Yerel Seçimler Sonuçları Burada. 2014 Yerel Seçimler Sonuçları Ayrıntıları 2014 Yerel Seçimler Sonuçları Sonuçları Açıklandı. 2014 Yerel Seçimler Sonuçları Bu Sayfada 2014 Yerel Seçimler Sonuçları Ayrıntıları 2014 Yerel Seçimler Sonuçları . 2014 Yerel Seçimle...

Yorumlar