Kişisel Site

cabadak_banner

ATSO UGE Sertifika Töreni ve Akhisar Alışveriş Festivali

30 Ocak 2012 | Yazar: admin | Henüz yorum yapılmamış | 356 Görüntülenme
Akhisar Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) UGE Sertifika Töreni
 
KOSGEB’in Girişimcilik Destek Programı kapsamında, Akhisar Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) ile KOSGEB Manisa Hizmet Merkezi Müdürlüğü işbirliğinde düzenlenen “Uygulamalı Girişimcilik Eğitim” programı tamamlandı. Eğitimlerini tamamlayan 29 girişimciye sertifikaları 27 Ocak 2012 tarihinde düzenlenen törenle verildi. 
 
ATSO Meclis Salonunda düzenlenen sertifika törenine, KOSGEB Başkanı Mustafa Kaplan, ATSO Meclis Başkanı Dr. Mehmet Ulusoy ve Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Erdayıoğlu ile KOSGEB Manisa Hizmet Merkezi Müdürü Recep Özçevik ve çok sayıda girişimci katıldı.  

ATSO Meclis Başkanı Dr. Mehmet Ulusoy’un açılış konuşmasından sonra konuşan Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Erdayıoğlu şunları söyledi: “2008 yılında Odamızda KOSGEB sinerji odağını açtığımızda İlçemizden KOSGEB veri tabanına kayıtlı üye sayımız 700 iken bugün bu sayı 1725 oldu. Bunda KOSGEB Başkanımızın büyük emeği vardır.”
 
ATSO olarak Uygulamalı Girişimcilik Eğitimlerinin üçüncüsünü düzenlediklerini belirten ATSO Başkanı Mehmet Ali Erdayıoğlu,  bu eğitimlerle 88 girişimci adayının sertifika almaya hak kazandığını kaydetti ve konuşmasını şöyle sürdürdü: “İlçe genelinde düzenlenen eğitimlerle birlikte bu sayı 178 oldu. Önceki eğitimlerden sertifika alanların 25 tanesi işyerlerini açtılar. Bu eğitimden sertifika alanlarında büyük bölümünün en kısa zamanda işyerleri açacaklarına inanıyorum. Bu eğitimimizden sertifika almaya hak kazanan 29 girişimci adayımızın 17 si bayan, 12 si erkektir. Bayanların da ekonomiye katkıda bulunma çabaları bizlere gurur vermektedir. Ben sertifika almaya hak kazanan girişimci adaylarımızı kutluyor kendilerine ticaret hayatında başarılar diliyorum.” 

KOSGEB Başkanı Mustafa Kaplan ise sertifika töreninde yaptığı konuşmada, Akhisar’lı olarak bu tür etkinliklerde bulunmaktan son derece mutlu olduğunu ifade etti ve sözlerini şöyle sürdürdü: “Girişimcilik konusunda KOSGEB olarak, kelimenin tam anlamıyla seferberlik başlattığımız bir konudur. 3.yıl önce KOSGEB’de göreve geldiğimizde demiştik ki, bazı kültürleri KOBİ’lere aşılayacağız. Bu kültürlerden bir tanesi proje kültürüydü. İkinci aşılamak istediğimiz de KOBİ’lere inovasyon kültürünü aşılamaktı.  Üçüncü aşılamak istediğimiz kültür de iş birliği kültürü ve güç birliği yapma anlayışını aşılamayı çok istemiştik bu konularda çok ciddi adımlar attık. Bu 3 ana felsefenin yanına bir de girişimciliği geliştirmeyi aşılamaya çalıştık. Bu günlerde bunun meyvelerini sizler gibi arkadaşlarımızı gördükçe biz çok mutlu oluyoruz. Türkiye’de 1,5 yılda sizler gibi dokunduğumuz rakam, kişilerin sayısı 59 bin oldu. Girişimcilik konusunu ülkenin gündemine taşımaya çalıştık. Akhisar Ticaret ve Sanayi Odamız ve birçok sivil toplum örgütü Belediyeler, kalkınma Ajansları, üniversiteler hep birlikte yaptık. Ve şimdilerde işletme kurmaya başladılar. Bu kuran sayısı da Türkiye çapında 1,5 senede 2 bin 500’ü aştı.” 

Manisa Merkez ve ilçelerde toplam 41 eğitimin tamamlandığı belirten KOSGEB Başkanı Mustafa Kaplan, bir eğitimin halen devam etmekte olduğunu ve 2012 yılında da eğitimlerin açılmaya devam edeceği  kaydetti.
 
Bugün sertifikalarını alan girişimcilerin eğitim sonrası işyerlerini açmaları halinde; İşletme Kuruluş Desteği olarak 5.000 TL, Kuruluş Dönemi Makine, Teçhizat ve Ofis Donanım Desteği olarak 10.000 TL, İşletme Gideri (elektrik, su, telekomünikasyon, personel ücreti ) Desteği olarak aylık 1.000 TL ve toplam 12.000 TL olmak üzere genel toplamda 27.000 TL hibe destek verileceğini, alacakları makine, teçhizat için Sabit Yatırım Desteği adı altında faizsiz, ilk 2 yıl ödemesiz 70.000 TL Teminat Mektubu karşılığı kredi kullanabileceklerini ifade eden KOSGEB Başkanı Mustafa Kaplan, Bu zamana kadar Yeni Girişimci Desteği kapsamında 2.814.887,09 TL hibe ve 1.873.932.37 TL kredi olmak üzere toplam 4.688.819,46 TL taahhüt altına girildiğini ve 894.054,21 TL hibe ve 554.317,95 TL kredi olmak üzere toplam 1.448.372,16 T1’nin aktif olarak kullandırıldığı bilgisini verdi. 

Bu eğitimin ve yeni girişimcilerin Akhisar için hayırlı olması temennisinde bulunan Kaplan, desteğe Yeni Girişimci Desteğine başvurmak isteyen adayların en kısa zamanda işletmelerini kurarak iş planlarını KOSGEB’e vermeleri gerektiğini bildirdi.
 
Yapılan konuşmaların ardından KOSGEB Başkanı Mustafa Kaplan, ATSO Başkanı Mehmet Ali Erdayıoğu ve Meclis Başkanı DR. Mehmet Ulusoy tarafından girişimcilere sertifikaları verildi.

Törenin sonunda ATSO Başkanı Mehmet Ali Erdayıoğlu, KOSGEB Başkanı Mustafa Kaplan’a katılımlarından dolayı plaket taktim etti.

 

 

Akhisar Alışveriş Festivali
 
KOSGEB Başkanı Mustafa Kaplan, sertifika töreni sonrasında ise Akhisar Belediyesi ile Ticaret ve Sanayi Odası tarafından ilk kez düzenlenen Akhisar Alışveriş Festivali’ne katıldı.
 
Akhisar Belediyesi ile Ticaret ve Sanayi Odası tarafından ilk kez düzenlenen “Akhisar Alışveriş Festivali” Şehit Teğmen Tahir Ün Caddesinde gerçekleştirilen törenle başladı. Törene,  Manisa Valisi İbrahim Daşöz, AK Parti Milletvekilleri Uğur Aydemir, Muzaffer Yurttaş, CHP Milletvekilleri Hasan Ören, Özgür Özel, Sakine Öz, Akhisar Kaymakamı Kamil Köten, KOSGEB Başkanı Mustafa Kaplan, Belediye Başkanı Salih Hızlı, Manisa Esnaf Odaları Başkanı Hasan Geriter, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Ali Erdayıoğlu ve vatandaşlar katıldı.
 
Törende konuşan Manisa Valisi Daşöz Akhisar’ın pek çok değeriyle marka ilçelerden biri haline geldiğini söyledi. Daşöz, "Burası köftesi, zeytini ile ülkemize önemli markaları kazandırmış bir ilçemiz. Bu ilçemizde sosyal, kültürel, ticari faaliyetlerin böylesine festivallerle zenginleştirilmesi, taçlandırılması çok güzel" dedi.

 

 

 

Benzer Yazılar

toki kayasehir evleri kayabasi
TOKİ 50 bin konut için müracaatlar  bir süre önce sona erdi. Müracaatların bitmesinin devamında şahıslar  TOKİ 50 bin konut kura çekilişi zaman sorusuna cevap aramaya başladı. Acaba TOKİ 50 bin konut kura sonuçları ne vakit belli olacak.  TOKİ 50 bin konut kura çekilişi ne zaman yapılacak TOKİ 50 bin konut müjd...
Sanal âleme esnaf sokağı
E-ticaret hacmi, 2018 yılında yüzde 42 büyüyerek 59,9 milyar liraya ulaştı. "Türkiye e-Ticaret Pazar Büyüklüğü" raporuna göre, e-ticaret sektörü 2018 yılında, yüzde 42 büyüme ile 59,9 milyar liralık hacme ulaştı. Bilişim Sanayicileri Derneği (TÜBİSAD) tarafından, Elektronik Ticaret İşletmecileri Derneği (...
NKP Çocuk Adaptörlü Yavaş Kapanır Klozet Kapağı http://onhaberleri.com/hesapli-ve-ucuz-alisveris-nasil-yapilir HEM YETİŞKİN HEMDE ÇOCUKLARA ÖZEL KLOZET KAPAĞI    KARE  KLOZETLER İÇİN UYGUN DEGİLDİR    KAPAK VİDASI ALTTAN VE ÜSTEN SIKILABİLEN KLOZETLER İÇİN UYGUNDUR    KAPAK VİDASI ÜSTEN SIKIL...

Yorumlar