Kişisel Site

cabadak_banner

AVRASYA MARATONU’NDA İKİ KITA ARASI 100 BİN KİŞİ…

17 Ekim 2011 | Yazar: admin | Henüz yorum yapılmamış | 521 Görüntülenme

Yağan yağmura ve dondurucu rüzgara aldırış etmeyen genç yaşlı herkes Avrasya Maratonu’ndaydı.

17 Ekim 2011 Pazartesi – Hürriyet Gazetesi Avrasya Maratonuna şöyle yer verdi:

Yağan yağmura ve dondurucu rüzgara aldırış etmeyen genç yaşlı herkes Avrasya Maratonu ndaydı.Herkesin arzusu aynıydı: Boğaziçi Köprüsü nü yürüyürek geçmek ve fotoğraf çektirmek.

Köprünün en manzaralı (!) yerinde fotoğraf çektirmek isteyenler uzun kuyruklar oluşturdu.

BU yıl 33 üncüsü düzenlenen Kıtalararası Avrasya Maratonu nu Hürriyet olarak adım adım takip ettik. Bilindiği üzere geçen yıl Boğaz Köprüsü nün direklerinin sallanması, katılımcıları oldukça korkutmuş, bu nedenle de bu yıl yeni düzenlemelere gidilmişti. Günler öncesinden yapılan uyarıları göz önünde bulundurarak erken saatlerde yola çıktık.

F.Bahçeli taraftarların Metris Cezaevi nde tutuklu bulunan Aziz Yıldırım a destek vermek amacıyla Çamlıca da toplanacağı duyumları üzerine Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı na doğru hareketlendik. Stat çevresinin boş olduğunu görünce önce Çamlıca ya oradan da halk koşusunun başlayacağı Altunizade Köprüsü ne geçtik. Ancak beklediğimiz gibi yoğun nüfuslu organize bir toplulukla karşılaşmadık. Aksine, aralarındaki çekişme bitmek bilmeyen Trabzonspor taraftarları daha kalabalık gruplar halinde, ellerinde büyük bayraklar ve dillerinden hiç düşürmedikleri “Bize her yer Trabzon ” sloganlarıyla köprüdeki yerlerini almışlardı.

Yazıcıoğlu hepsini geride bıraktı

Aralarında bulunan bir kişinin, kurt köpeğine Trabzonspor forması giydirmiş olması ise değişik bir ayrıntıydı. G.Saray ve Beşiktaş formalı taraftarlara da rastladık elbette ama ilginç olan Konyaspor formalı grupların hayli fazla olmasıydı. Ancak eğer konumuz organizasyonsa ne Trabzonspor, ne F.Bahçe, ne G.Saray, ne de Beşiktaş taraftarları bunu başarabildi. Günün en iyi organize olmuş topluluğu hiç kuşkusuz rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu nun sevenleriydi. Üzerinde Yazıcıoğlu nun fotoğrafı ve “Seni unutmayacağız ” yazılı t-shirt giyen grup, bilmeyenler için bu yürüyüşün Yazıcıoğlu adına düzenlenmiş bir organizasyon olduğunu bile düşündürebilirdi.

Bir fotoğrafımızı çeker misiniz?

Yağan yağmura ve Boğaz dan gelen soğuk havaya aldırış etmeyen genç yaşlı herkes oradaydı. Ve sanıyorum ki herkesin ortak noktası Boğaziçi Köprüsü nde bir kare fotoğrafa sahip olmaktı. Öyle ki köprünün en manzaralı (!) yerinde fotoğraf çektirmek isteyenler uzun kuyruklar oluşturdu. Elimizde profesyonel makineyi gören onlarca kişi fotoğraflarını çekmemizi ve kendilerine mail atmamızı istedi. Orada bir süre daha kalsaydık, eminim ek iş sahibi olabilirdik! Sonuç olarak mangal yakamasak da halk yürüyüşünü “Türk ” olarak tamamlamayı yine başardık…

Ne mangal vardı ne de poğaçacı!

Havanın soğukluğundan mı, yoksa alınan güvenlik önlemlerinden mi bilinmez, bu sene bırakın mangal yakmayı, elinde poğaça yiyene bile rastlamadık. Büyük umutlarla su satış tezgahı açan satıcılarsa adeta tek satış yapamadan tezgahlarını toplamak zorunda kaldılar.

100 bin kişi katıldı

İSTANBUL Büyükşehir Belediyesi Spor A.Ş. Tanıtım ve Organizasyon Müdürü Veli Ozan Çakır, yarışa 8 bin 817 çipli koşucu katıldığını belirtirken, “Halk yürüyüşüne de 100 bine yakın kişi katıldı ”
diye konuştu.

Afrikalılar yine kazandı

Erkeklerde Vincent Kiplagat kadınlarda Abera

33. Kıtalararası Avrasya Maratonu nu erkeklerde geçen yılın birincisi Kenyalı Vincent Kiplagat 2.10.58 lik derecesiyle kazanırken kadınlarda zafer Etiyopyalı Alemitu Abera nın (2.27.56) oldu. Erkeklerde Etiyopyalı Tarıku Jufar ın 2.11.31 lik dereceyle ikinci, vatandaşı Tsegay Gebreselassie 2.13.39 üçüncü ve yine aynı ülkeden Kasime Adilo Roba da 2.14.20 ile dördüncü oldu.

“İstanbul koşuyor ” sloganıyla gerçekleştirilen 33. Avrasya Maratonu nda sporcular İstanbul un sembol anıtları içinde koştular. Atletlerin zorlu mücadelesine yağmur bile engel olamadı.

Türk atletler sıralamasında erkeklerde Bekir Karayel (2.15.48), kadınlarda Sultan Haydar (2.35.06) birinci oldu.

33. Kıtalararası Avrasya Maratonu nda erkekler tekerlekli sandalye yarışını Tayvanlı Prasobchoke Klunnger, 1.54.59 luk derecesiyle kazandı. Kadınlarda ise Hamide Kurt 3.07.13 lük derecesiyle birinci oldu.
Kaynak: hurriyet

Benzer Yazılar

Sanal âleme esnaf sokağı
E-ticaret hacmi, 2018 yılında yüzde 42 büyüyerek 59,9 milyar liraya ulaştı. "Türkiye e-Ticaret Pazar Büyüklüğü" raporuna göre, e-ticaret sektörü 2018 yılında, yüzde 42 büyüme ile 59,9 milyar liralık hacme ulaştı. Bilişim Sanayicileri Derneği (TÜBİSAD) tarafından, Elektronik Ticaret İşletmecileri Derneği (...
NKP Çocuk Adaptörlü Yavaş Kapanır Klozet Kapağı http://onhaberleri.com/hesapli-ve-ucuz-alisveris-nasil-yapilir HEM YETİŞKİN HEMDE ÇOCUKLARA ÖZEL KLOZET KAPAĞI    KARE  KLOZETLER İÇİN UYGUN DEGİLDİR    KAPAK VİDASI ALTTAN VE ÜSTEN SIKILABİLEN KLOZETLER İÇİN UYGUNDUR    KAPAK VİDASI ÜSTEN SIKIL...
alis veris
Elektronik Ticaret İşletmecileri Derneği (ETİD)'e göre, perakendenin geleceği e-ticarette. E-ticaret sektörü de her yıl ortalama yüzde 30 oranında büyüyor. http://onhaberleri.com/turkiyede-e-ticaret-pazari-yuzde-42-buyudu 700 milyar TL büyüklüğünde olan perakende sektörünü de büyütüyor. E-ticaret siteleri, ciro...

Yorumlar