Kişisel Site

cabadak_banner

Avro Bölgesi’nden Yunanistan’a kötü haber

13 Kasım 2012 | Yazar: admin | Henüz yorum yapılmamış | 310 Görüntülenme

Avro Grubu Başkanı ve Lüksemburg Başbakanı Jean-Claude Juncker, Yunanistan’a kredinin 20 Kasım’daki ”olağanüstü” toplantıda görüşüleceğini söyledi.

Juncker, Yunanistan’ın gelecek yıl sonunda Gayri Safi Yurtiçi Hasılası’nın yüzde 188’ine ulaşması beklenen kamu borç yükünün mevcut mali programla, daha önce hedeflenen 2020 yerine 2 yıl ertelemeyle 2022 yılında yüzde 120’ye indirilebileceğini savundu.

Juncker, Yunanistan’ın kamu kesimine olan borçlarının kırpılmasının ihtimal dahilinde olmadığını vurguladı.

IMF Başkanı Christine Lagarde ise borç indirim hedefinde 2020 hedefine bağlı kalınmasını isteyerek, bunun için Yunanistan’ın merkez bankaları ve devlet fonlarına olan borçlarının kısmen silinmesi dahil her ihtimalin değerlendirilmesini istedi.

5 MİLYARLIK BORÇ ERTELENDİ

Bu arada, AB Komisyonu’nun Ekonomik ve Parasal İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Olli Rehn, Yunanistan’ın 16 Kasım’da vadesi dolan 5 milyar avroluk hazine bonolarının vadesini uzatarak temerrüde düşmekten kurtulacağını söyledi.

Yunanistan’a hedeflerini tutturması için 2 yıl daha verilmesinin maliyetinin 32,6 milyar avro olacağı hesaplanıyor. Avro Bölgesi’nin gelecek haftaki toplantısında yeni kredi diliminin serbest bırakılması yanında bu ilave maliyetin nasıl karşılanacağı tartışılacak.

Benzer Yazılar

toki kayasehir evleri kayabasi
TOKİ 50 bin konut için müracaatlar  bir süre önce sona erdi. Müracaatların bitmesinin devamında şahıslar  TOKİ 50 bin konut kura çekilişi zaman sorusuna cevap aramaya başladı. Acaba TOKİ 50 bin konut kura sonuçları ne vakit belli olacak.  TOKİ 50 bin konut kura çekilişi ne zaman yapılacak TOKİ 50 bin konut müjd...
Sanal âleme esnaf sokağı
E-ticaret hacmi, 2018 yılında yüzde 42 büyüyerek 59,9 milyar liraya ulaştı. "Türkiye e-Ticaret Pazar Büyüklüğü" raporuna göre, e-ticaret sektörü 2018 yılında, yüzde 42 büyüme ile 59,9 milyar liralık hacme ulaştı. Bilişim Sanayicileri Derneği (TÜBİSAD) tarafından, Elektronik Ticaret İşletmecileri Derneği (...
NKP Çocuk Adaptörlü Yavaş Kapanır Klozet Kapağı http://onhaberleri.com/hesapli-ve-ucuz-alisveris-nasil-yapilir HEM YETİŞKİN HEMDE ÇOCUKLARA ÖZEL KLOZET KAPAĞI    KARE  KLOZETLER İÇİN UYGUN DEGİLDİR    KAPAK VİDASI ALTTAN VE ÜSTEN SIKILABİLEN KLOZETLER İÇİN UYGUNDUR    KAPAK VİDASI ÜSTEN SIKIL...

Yorumlar