Kişisel Site

cabadak_banner

Aysel Tuğluk: Bizim dokunulmazlığımız zaten yok

4 Aralık 2012 | Yazar: admin | Henüz yorum yapılmamış | 581 Görüntülenme

Van Bağımsız Milletvekili Aysel Tuğluk, kendisinin ve BDP’li 9 milletvekilinin dokunulmazlıklarının kaldırılması için hazırlanan fezlekeye ilişkin ”Bizim dokunulmazlığımız zaten yok” dedi.

Tuğluk, Kızıltepe Belediyesi Meclis Toplantısı’na katıldı.

Toplantıdan sonra açıklamada yapan Tuğluk, daha önce de haklarında fezleke hazırlandığını, bu duruma alışkın olduklarını söyledi.

”Açtığımız bütün partilerimizin, demokratik, legal siyaset yürüten partilerimizin birçoğu kapatılmıştır” diyen Aysel Tuğluk, Türkiye’nin parti kapatmada rekor bir ülke olduğunu öne sürdü.

Tuğluk, ”Meclise gitme nedenimiz de Kürt sorununun demokratik ve barışçıl çözümünü sağlamak amacıylaydı. Tek meşru mücadele alanı, Meclis değildir. Biz vekiller açısından da böyle. Bizim pek çok çalışma yapabileceğimiz, siyaset yapabileceğimiz, meşru demokratik alanlarımız, kurumlarımız vardır” dedi.

Dokunulmazlıklarının kaldırılmasının haklı ve meşru olmadığını iddia eden Tuğluk, ”Bizim dokunulmazlığımız zaten yok” dedi.

Vekil olduğu dönemde 18 yıl ceza aldığını ifade eden Tuğluk, ”Bu ülkede, siz çetecilik, dolandırıcılık, sahtekarlık gibi suçları yapabilirsiniz. Böyle de milletvekili olabilirsiniz, onlara dokunulmuyor. Burada çok ciddi ayrımcılık ve hukuksuzluk var. Bizim karşı çıktığımız budur. O zaman hepsinin dokunulmazlıklarını kaldırsınlar. Bizim hiç bir korkumuz yok” diye konuştu.

Tuğluk, kendilerinin Meclis’ten atılmasıyla Türkiye siyasetinin çok şey kaybedeceğini savundu.

 

Benzer Yazılar

toki kayasehir evleri kayabasi
TOKİ 50 bin konut için müracaatlar  bir süre önce sona erdi. Müracaatların bitmesinin devamında şahıslar  TOKİ 50 bin konut kura çekilişi zaman sorusuna cevap aramaya başladı. Acaba TOKİ 50 bin konut kura sonuçları ne vakit belli olacak.  TOKİ 50 bin konut kura çekilişi ne zaman yapılacak TOKİ 50 bin konut müjd...
iphone-5
iPhone 6 Özellikleri neler iPhone 6 Türkiye fiyatı ne kadar olacak? iPhone 6 özellikleri neler?  Yeni iPhone 6 videosu görüntüleri. iPhone 6 Türkiye’de ne zaman satışa çıkacak ?  iPhone 6 özellikleri, fiyatı, ve çıkış tarihi.  yeni iPhone 6 tanıtımı ve iPhone 6′nın tasarımı. İphone 6 özellikleri ve fiya...
2011 secim anketi
2014 Yerel Seçimler Sonuçları belli oldu. 2014 Yerel Seçimler Sonuçları Burada. 2014 Yerel Seçimler Sonuçları Ayrıntıları 2014 Yerel Seçimler Sonuçları Sonuçları Açıklandı. 2014 Yerel Seçimler Sonuçları Bu Sayfada 2014 Yerel Seçimler Sonuçları Ayrıntıları 2014 Yerel Seçimler Sonuçları . 2014 Yerel Seçimle...

Yorumlar