Kişisel Site

cabadak_banner

Bakan Eroğlu: Bir tek ağaç kesilmeyecek

13 Kasım 2012 | Yazar: admin | Henüz yorum yapılmamış | 413 Görüntülenme

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda, Orman ve Su İşleri Bakanlığı’nın 2013 yılı bütçesine ilişkin toplantıda milletvekillerinin sorularını yanıtlayan Eroğlu, şunları söyledi:

”Böyle bir şey olamaz. Orası tabiat parkı. Ancak biz genelde bu gibi alanları, işletmesini, müstecirlere ihale etmek suretiyle veriyoruz. Yani yoksa oradan bir orman kesilmesi falan değil, isteyen İstanbullu oradan belli bir giriş ücreti ödemek suretiyle istifade edebiliyor.

Yoksa orası İstanbul 1453’ün ne alanında, ne alakası var, ne de oradan bir ağaç kesilmesi söz konusu. Onu özellikle belirtmek istiyorum.”

2/BE ARAZİLERİ

2/B arazileri konusunun da 20-30 yıldır uğraşılıp da çözülemeyen bir mesele olduğunu belirterek, orman kadastrosu ile Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü’nün birlikte çalışmasıyla 2/B alanlarında kullanıcıları, hak sahiplerini ve aynı zamanda Milli Emlak adına tescil işlemlerini tamamladıklarını söyledi.

Orman köylülerinin, orman arazileri içindeki arazilerinin bedellerinin çok düşük olduğunu kaydeden Eroğlu, İstanbul ve Antalya gibi yerlerdeki arazilerin fiyatlarının ise yüksek olduğunu vurguladı.

Benzer Yazılar

En Çok Satan Yazarlar, 2013 En Çok Kazanan Yazarlar
En çok kazanan yazarlar, Türkiye'de çok kazanan yazarlar kimler. FORBES Türkiye'nin açıkladığı listeye göre, bu yılın en çok kazanan yazarları belli oldu. Listenin ilk sekizinde yer alan isimler 1 milyon liralık telif gelirini aşmayı başardı. Çok satan yazarlar ne kadar kazanıyor? FORBES Türkiye'nin açıkladığ...
devlet memuru_kamuya memur resim
3 milyon Bağ-Kur'lu ile 4 milyon Genel Sağlık Sigortası borçlusu af heyecanı yaşıyor. Vatandaşlar düzenleme ile borçlarını 36 taksitte ödeyebilecek. Milyonlarca kişinin gözü kulağı ocak ayında Meclis'e sunulacak torba yasa tasarısında... Bağ-Kur ve Genel Sağlık Sigortası (GSS) borçlarına af çalışması bü...
CHP’den Yeni Bedelli Askerlik Teklifi
 Bedelli askerlik, askerlik şartları ne olacak ve ne zaman çıkacak? , Bedelli Askerlikten kim yararlanacak, Bedelli askerlik başvurusu nasıl ve nereye yapılacak , Bedelli askerlik başvurusu nasıl yapılacak, bedelli askerlik çıkacak mı, bedelli askerlik şartları neler olacak, Bedelli askerlik ücreti ne kadar olacak, be...

Yorumlar