Kişisel Site

cabadak_banner

Bakan Yıldırım’dan 3. köprü Açıklaması

26 Ocak 2012 | Yazar: admin | Henüz yorum yapılmamış | 341 Görüntülenme

İstanbul Boğazı'na yapılacak 3. köprü için önemli açıklamalarUlaştırma ve Denizcilik Bakanı Binali Yıldırım, İstanbul Boğazı’na yapılacak 3. köprü için önemli açıklamalarda bulundu.

Ulaştırma ve Denizcilik Bakanı Binali Yıldırım, 3. köprü inşaatı hakkında detaylı açıklamalarda bulundu.

Bakan Yıldırım yaptığı açıklamada; Köprü ve 60 kilometre bağlantı yolu ‘yap, işlet, devret’ olacak. Köprü ve otoyolun 60 kilometresi için ihaleye çıkıyoruz’ dedi.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, köprü ve köprünün Avrupa ve Asya yakasındaki toplam 60 kilometrelik yol ile bağlantı yollarının Yap-İşlet-Devret modeli ile yapılacağını, geriye kalan yolların da bütçe imkanlarıyla eş zamanlı tamamlanacağını söyledi.

Bakanlık toplantı salonunda Çukurova Bölgesel Havalimanı Projesi Uygulama Sözleşmesi imza töreni sonrasında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Bakan Yıldırım, İstanbul’a yapılacak 3. köprünün ihalesinin tekrar yapılacağını belirterek, projede yapılan değişikliği şöyle anlattı:

”Önce köprü ve otoyolun tamamı Yap-İşlet-Devret ile planlanmıştı. Ancak yaptığımız değişiklikle birlikte köprüyü ve köprünün Avrupa ve Asya yakasındaki toplam 60 kilometrelik yol ile bağlantı yollarını Yap-İşlet-Devret ile devam edeceğiz. Geriye kalan yolları da kendi bütçe imkanlarımızla eş zamanlı tamamlayacağız. Nisan ayında teklifleri alacağız. Bağlantı yollarıyla toplam 95 kilometrelik yol olacak.”

Köprünün Yap-İşlet-Devret modeliyle yapılacak kısmın maliyetinin ne olacağının sorulması üzerine Bakan Yıldırım, ihaleye gelecek tekliflerle belli olacak ihale bedelinin, daha önceki ihalenin yarısı mertebesinde olduğunu kaydetti.

İstanbul’da yapılacak 3. köprünün zaman ve mali katkılarıyla ilgili soruya da Yıldırım, şu anda İstanbul’da Fatih Sultan Mehmet ve Boğaziçi köprülerinin hizmet verdiğini ifade etti. Bunların toplam günlük trafiğinin 450 binin üzerinde olduğunu anlatan Yıldırım, ”Buna rağmen sabah ve akşam yoğun saatlerde ortalama 1 dakikalık mesafeyi araçlar 45 dakikada katedebiliyorlar. Bu gecikme, daha fazla yakıt daha fazla zaman kaybı, daha fazla iş gücü kaybı ve daha fazla çevre kirliği demek. Bu kayıpların parasal tutarı 1 yılda 3,5 milyar Türk lirası. Bu bile tek başına 3. köprünün ne kadar elzem hale geldiğini göstermeye yeter” diye konuştu.
AA

Benzer Yazılar

toki kayasehir evleri kayabasi
TOKİ 50 bin konut için müracaatlar  bir süre önce sona erdi. Müracaatların bitmesinin devamında şahıslar  TOKİ 50 bin konut kura çekilişi zaman sorusuna cevap aramaya başladı. Acaba TOKİ 50 bin konut kura sonuçları ne vakit belli olacak.  TOKİ 50 bin konut kura çekilişi ne zaman yapılacak TOKİ 50 bin konut müjd...
Sanal âleme esnaf sokağı
E-ticaret hacmi, 2018 yılında yüzde 42 büyüyerek 59,9 milyar liraya ulaştı. "Türkiye e-Ticaret Pazar Büyüklüğü" raporuna göre, e-ticaret sektörü 2018 yılında, yüzde 42 büyüme ile 59,9 milyar liralık hacme ulaştı. Bilişim Sanayicileri Derneği (TÜBİSAD) tarafından, Elektronik Ticaret İşletmecileri Derneği (...
NKP Çocuk Adaptörlü Yavaş Kapanır Klozet Kapağı http://onhaberleri.com/hesapli-ve-ucuz-alisveris-nasil-yapilir HEM YETİŞKİN HEMDE ÇOCUKLARA ÖZEL KLOZET KAPAĞI    KARE  KLOZETLER İÇİN UYGUN DEGİLDİR    KAPAK VİDASI ALTTAN VE ÜSTEN SIKILABİLEN KLOZETLER İÇİN UYGUNDUR    KAPAK VİDASI ÜSTEN SIKIL...

Yorumlar