Kişisel Site

cabadak_banner

Bakan Yılmaz Sivas’ta Muharrem cemine katıldı

26 Kasım 2012 | Yazar: admin | Henüz yorum yapılmamış | 679 Görüntülenme

Programı nedeniyle Sivas’ta bulunan Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Muharrem ayı nedeniyle cemevinde verilen aşure iftarına katıldı.

CENNETTE GENÇLERİN EFENDİSİNİ GÖRMEK İSTEYENLER HZ. HÜSEYİN’E BAKSIN

Lokma duası ve iftar programının ardından konuşan Bakan Yılmaz, “Peygamberimizin, Hüseyin bendendir, ben Hüseyindenim, kim cennette gençlerin efendisini görmek istiyorsa, Hz. Hüseyin’e baksın.” dediğini hatırlatarak, ‘Allah ayeti kerimesinde derki; Ehlibeyt, Allah sizden kiri günahı gidermek ve sizi tertemiz yapmak ister’. Bizim inancımız o dur ki Ehlibeyt temizdir. Kim onun yolunu takip ederse onlarda temizdir. Hz. Hüseyin Kufelilere yazdığı mektupta şunları söyler: ‘Kitabullaha amil olmayan adalet terazisini elinde tutmayan hak ve gerçek dine göre hareket etmeyen nefsini Allah’a bağlamayan kişi gerçek manada imam da olamaz, önder de olamaz’.

Bakan Yılmaz Muharrem Cemi’ne katıldı

ALLAH’IN KİTABINI ESAS ALACAĞIZ

O halde bizim yapmamız gereken şey, Hz. Hüseyin’in yolundayız diyorsak, Allah’ın kitabını esas alacağız. Adalet terazisini elimizden bırakmayacağız. Hak ve gerçek dine göre hareket edeceğiz. Nefsimizi Allah’a bağlayacağız ki işte o zaman biz Hüseyniyiz diyeceğiz. Bu duygular içinde başta şehitler efendisi Hz. Hüseyin ve Kerbela şehitleri olmak üzere bütün şehitlerimiz rahmetle anıyorum. “dedi.

AĞITLARA BAKAN DA EŞLİK ETTİ

Bakan Yılmaz daha sonra iftar sonrası cemevinde düzenlenen matem cemine katıldı. Muharrem ayının 10’ununda Hz Hüseyin’in şehit edilişinin anlatıldığı ceme katılanlar gözyaşlarını tutamadı. Deyişlerle Hz Hüseyin’e ağıtların yakıldığı ceme Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz da eşlik etti.

Yılmaz, daha sonra Sivas’ta yapımı devam eden Çağrı Merkezi inşaatını gezdi.

Öte yandan Bakan İsmet Yılmaz cemevi ziyareti öncesi de Yıldız Beldesinde Okul ve Sağlık Merkezi açılışlarını gerçekleştirdi. Programa Vali Zübeyir Kemelek, Milletvekilleri Ali Turan, Hilmi Bilgin, Belediye Başkanı Doğan Ürgüp ile protokol üyeleri ve çok sayıda davetli katıldı.

Benzer Yazılar

Whatsapp Snapchat
Whatsapp Nedir?   Whatsapp Özellikleri, Akıllı telefonlar ve Snapchat programı, Snapchat özelliği, Whatsapp'a Snapchat Özelliği. Whatsapp akıllı telefonların hayatımıza girmesiyle beraber vazgeçemediğimiz uygulamaların başında yer alıyor. Kullanıcılarının konforunu genişletmeyi amaçlayan çalışmalarını sü...
Çinli teknoloji devi Xiaomi Redmi Note 2 ile Samsung ve Apple'ı yakın markaja aldı. Ucuz Akıllı Telefon Xiaomi Redmi Note 2 Satış Rekoru Kırdı Teknoloji devleri Apple ve Samsung, Çinli Xiaomi'nin yakın markajında. Çİnli teknoloji devi Xiaomi'nin yeni akıllı telefonu Redmi Note 2, satışa çıkar çıkmaz Çin'de rekor k...
Samsung Galaxy Note 3 Neo
Galaxy Note 3 Neo Teknik özellikleri neler?  Samsung Galaxy Note 3 Neo fiyatı ne kadar? Galaxy Note 3 Neo inceleme. Samsung'un yeni akıllı telefonu, Galaxy Note 3 Neo dikkat çekici incelikte ve deri görünümlü arka kapağı ile karışımıza çıktı. 2014 yılında piyasaya çıkan en yeni android telefonları ve tanıtım vide...

Yorumlar