Kişisel Site

cabadak_banner

Bakteri ve virüslere geçit vermeyen teknoloji?

1 Nisan 2011 | Yazar: admin | Henüz yorum yapılmamış | 573 Görüntülenme

Nano-teknoloji ile dokunduğunuz her yerde bakteri ve virüsleri yok edebilirsiniz!
Uyandığınız yatağınızdan, iş yerinde kullandığınız tuvalete kadar günlük faaliyetlerinizde hastalık riski taşıyan 215 bin mikrop, bakteri ve virüsle temas halinde olduğunu biliyor musunuz?

nano teknolojiHijyen kalitesi, sağlığınız için vazgeçilmez olguların başında yer alır. Sabahtan akşama kadar iş yerinde, sosyal ortamlarda veya evinizde kullandığınız her türlü nesne ve dokunduğunuz her yüzeyin hijyenik olmasına dikkat edin. Aksi takdirde birçok mikrobiyal riskle karşı karşıya kalmanız an meselesi!

Aslında doğal dengenin bir parçası olan bu hastalık yapıcı mikroorganizmaların belirli ortamlarda aşırı çoğalması ve değişikliğe uğraması insan sağlığını tehdit etmektedir. Dış dünya ile sürekli iletişim halinde olduğumuz ellerimiz de bu riski en üst seviyeye taşımakta ve mikrobik hastalıklara yol açmaktadır.

Çağın teknolojisi, Nano-teknoloji!

Mikrobiyal risklere karşı korunmanın en temel yaklaşımı iyi derecede temizlik yapılması ve mümkün olan en hijyenik ortamlarda yaşabilmektedir. Ancak günümüzde kullanılan ve genellikle antimikrobiyel madde içermeyen standart temizleyiciler yüzeylerde bulunan aktif ve aktif olmayan mikroorganizmaları sadece uzaklaştırabilmekte.

Bir uzunluk birim olan Nano, metrenin milyarda biri boyutlarında bir ölçü. Nanoteknoloji ise, günümüzde yavaş yavaş kullanılmaya başlanılan ve yakın gelecekte dünyanın tüm sanayi kollarında yaygınca kullanılacak bir temizlik ve koruma teknolojisi.

Temizlik ve hijyen sektöründe dünya pazarına ilk kez Sabancı Üniversitesi çalışmaları sonucu giren bu nanoteknoloji ürünleri, uygulandığı tüm yüzeylerde 100 nanometreden küçük hijyen boşluklarına kadar inip kalıcı hijyen sağlıyor. Nano teknoloji temizlik ile mikroorganizmalara karşı yüzde 99,9 oranında tam koruma sağlayacaksınız!

Benzer Yazılar

Sanal âleme esnaf sokağı
eBay'in iştiraki GittiGidiyor.com, 'cadde' konseptine yeni bir boyut kazandırdı. Happy Center'la anlaşarak site içinde süpermarket açan şirket aynı stratejiyi mobilya, hırdavat, çocuk gibi alanlarda uygulamak için markalarla görüşüyor Teknoloji ürünlerine getirilen taksit kısıtlaması, cirosunun büyük kısmını bu ...
iphone-5
iPhone 6 Özellikleri neler iPhone 6 Türkiye fiyatı ne kadar olacak? iPhone 6 özellikleri neler?  Yeni iPhone 6 videosu görüntüleri. iPhone 6 Türkiye’de ne zaman satışa çıkacak ?  iPhone 6 özellikleri, fiyatı, ve çıkış tarihi.  yeni iPhone 6 tanıtımı ve iPhone 6′nın tasarımı. İphone 6 özellikleri ve fiya...
2011 secim anketi
2014 Yerel Seçimler Sonuçları belli oldu. 2014 Yerel Seçimler Sonuçları Burada. 2014 Yerel Seçimler Sonuçları Ayrıntıları 2014 Yerel Seçimler Sonuçları Sonuçları Açıklandı. 2014 Yerel Seçimler Sonuçları Bu Sayfada 2014 Yerel Seçimler Sonuçları Ayrıntıları 2014 Yerel Seçimler Sonuçları . 2014 Yerel Seçimle...

Yorumlar