Kişisel Site

cabadak_banner

Başbakan Erdoğan, Taksicilerle Bir Araya Geldi

29 Nisan 2011 | Yazar: admin | Henüz yorum yapılmamış | 357 Görüntülenme

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Taksiciler Esnaf Odası’nın Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlediği programa katıldı. CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nu eleştiren Erdoğan, “İstanbul’dan belediye başkan adayı olur ama Kağıthane’ye ‘Kağıttepe’ derler.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Taksiciler Esnaf Odası’nın Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlediği programa katıldı. CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nu eleştiren Erdoğan, “İstanbul’dan belediye başkan adayı olur ama Kağıthane’ye ‘Kağıttepe’ derler. Bunlar İstanbul’da taksici olsalar, müşteriyi Aksaray semtine değil, Aksaray iline götürürler” dedi.

Programda bir konuşma yapan Başbakan Erdoğan, ana muhalefet partisinin liderini eleştirerek, “İstanbul’dan belediye başkan adayı olur ama Kağıthane’ye ‘Kağıttepe’ derler. Bunlar İstanbul’da taksici olsalar, müşteriyi Aksaray semtine değil, Aksaray iline götürürler. İstedikleri kadar mazeret üretsinler, karalasınlar, istedikleri kadar kırk dereden kırk su getirsinler, onlar kırk dereden kırk su getirmeden, biz Karadeniz’den suyu getirip, Marmara’ya inşallah akıtacağız” diye konuştu.

İstanbul’da taksicilerin korkulu rüyası haline gelen korsan taksilere göz açtırmayacaklarını ifade eden Erdoğan, “İnşallah yeni dönemde, tabii burada bu işin yasal düzenlemelerini de çok daha ciddi, çok daha caydırıcı şekilde alacağız. Bunun yasasını çok daha farklı şekilde çıkaracağız. Bu bir hak gasbıdır, buna müsaade edilemez, buna müsaade edemeyiz. Taksici esnafının derdi bizim derdimizdir. Şoför kardeşimin meselesi bizim meselemizdir. Her türlü sorununuz, sıkıntınız, emin olun, bizim sorunumuzdur, bizim sıkıntımızdır” dedi.

Erdoğan, 1985′ten bu yana direksiyonu başında saldırıya uğrayarak hayatını kaybeden 105 kişiyi rahmetle yad ettiğini kaydederek, “Sizlerin, taksici esnafı olduğunuz kadar, insan sarrafı olduğunuzu da biliyor, görüyorum. Ben şundan eminim, kazandığınız para, alın terinizin karşılığıdır ve ananızın ak sütü kadar helaldir. Ekmeğine emeğini, alın terini katık yapan, helal yoldan kazanan, evine, çocuklarına helal lokma götüren her bir taksici, bizim kardeşimizdir, bizim kader arkadaşımızdır, yol arkadaşımızdır. Biz tepeden inmedik, biz birilerinin siyaset mühendisliğiyle bugünlere gelmedik. Biz, bürokrasiden, elitlerin arasından, sırça saraylardan değil, Kasımpaşa’dan buralara geldik. Nereden geldiğimizi çok iyi biliyoruz. Milletin içinden geliyor, kendimizi milletin, sizlerin hizmetkarı olarak kabul ediyoruz. Değerli sanatçımız Orhan Gencebay’ın şu dizelerini burada bir kez de sizlerle paylaşmak istiyorum; ‘Ben, topraktan bir canım senin gibi/ çiğnesen ne fark eder, yolun gibi/dil söylemiş, kalp kırılmış. Ha bir eksik, ha bir fazla/ Ne fark eder, derdim gibi/ Ben, seni her halinle seviyorum, toprak gibi…’ Evet, ben sizi her halinizle seviyorum. Ben milletimi, ülkemi, bayrağımı seviyor, kendimi ancak ve ancak onların hizmetkarı sayıyorum. Onun için ‘tek millet, tek bayrak, tek vatan’, onun için ‘tek devlet’ diyoruz. Taksici esnafının derdi, bizim derdimizdir. Şoför kardeşimin meselesi bizim meselemizdir. Her türlü sorununuz, sıkıntınız, emin olun, bizim sorunumuzdur, bizim sıkıntımızdır” diye konuştu.

“Her birinizin bir İstanbul aşığı olduğunu biliyorum. Her birinizin İstanbul’a en az benim kadar sevdalı olduğunuzu biliyorum” diye devam eden Başbakan Erdoğan, “Ben bu güzel şehre ettiğim hizmet kadar, sizlerin de bu güzel şehre can kattığınızı, hayat kattığınızı çok iyi biliyorum” ifadelerini kullandı. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, taksicileri uyararak, “Unutmayın, hatalı sollama öldürür, hatalı oylama süründürür” dedi.

Erdoğan, ekonomide iyileşme devam ettikçe her kesimin üzerindeki vergi yükünü azalttıklarını, süreç içinde şartlar, imkanlar elverdikçe, yakıtta ÖTV miktarını da kademe kademe düşüreceklerini, taksicilerin yakıt masrafını da en aza indireceklerini söyledi. Erdoğan, “Vergi ve SGK borçlarıyla alakalı, tahakkukta bir yığılma oldu ciddi miktarda. Bunu bir ay süreyle uzattık ki bu tahakkukun yapılmasına yönelik bir rahatlama meydana gelsin ve bununla ilgili yarın bu yayınlanacak ve süreç başlayacak; bir ay daha uzatılmış oluyor” diye konuştu.

 

Benzer Yazılar

toki kayasehir evleri kayabasi
TOKİ 50 bin konut için müracaatlar  bir süre önce sona erdi. Müracaatların bitmesinin devamında şahıslar  TOKİ 50 bin konut kura çekilişi zaman sorusuna cevap aramaya başladı. Acaba TOKİ 50 bin konut kura sonuçları ne vakit belli olacak.  TOKİ 50 bin konut kura çekilişi ne zaman yapılacak TOKİ 50 bin konut müjd...
Sanal âleme esnaf sokağı
E-ticaret hacmi, 2018 yılında yüzde 42 büyüyerek 59,9 milyar liraya ulaştı. "Türkiye e-Ticaret Pazar Büyüklüğü" raporuna göre, e-ticaret sektörü 2018 yılında, yüzde 42 büyüme ile 59,9 milyar liralık hacme ulaştı. Bilişim Sanayicileri Derneği (TÜBİSAD) tarafından, Elektronik Ticaret İşletmecileri Derneği (...
NKP Çocuk Adaptörlü Yavaş Kapanır Klozet Kapağı http://onhaberleri.com/hesapli-ve-ucuz-alisveris-nasil-yapilir HEM YETİŞKİN HEMDE ÇOCUKLARA ÖZEL KLOZET KAPAĞI    KARE  KLOZETLER İÇİN UYGUN DEGİLDİR    KAPAK VİDASI ALTTAN VE ÜSTEN SIKILABİLEN KLOZETLER İÇİN UYGUNDUR    KAPAK VİDASI ÜSTEN SIKIL...

Yorumlar