Kişisel Site

cabadak_banner

Başbakan Erdoğan’dan BDP’li Üçer’e tazminat davası

22 Kasım 2012 | Yazar: admin | Henüz yorum yapılmamış | 558 Görüntülenme

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, bir konuşmasında, “kişilik haklarına saldırıda bulunduğu” gerekçesiyle BDP Van Milletvekili Özdal Üçer hakkında 50 bin liralık manevi tazminat davası açtı.

ERDOĞAN’A AĞIR HAKARET

Erdoğan’ın avukatları Ali Özkaya, Muammer Cemaloğlu ve Burhanettin Sevencan’ın sunduğu dava dilekçesinde, Üçer’in 13 Kasım 2012’de yaptığı bir konuşmada, “Başbakan Erdoğan’a ağır hakaret ve küfür ettiği, aşağılamak ve kamuoyundaki saygınlığını zedelemek istediği” belirtildi.

Üçer’in ifadelerine de yer verilen dilekçede, “Bir milletvekilinin ülkenin Başbakanına bu kadar ağır hakaret ve küfür etmesinin, düşünce açıklaması olarak kabul edilemeyeceği” vurgulandı.

Özdal Üçer’den Başbakan Erdoğan’a hakaret

“ELEŞTİRİ VE İFADE ÖZGÜRLÜĞÜ SINIRLARINI AŞTI”

Üçer’ın ifadelerinin eleştiri ve ifade özgürlüğü sınırlarını aştığı ifade edilen
dilekçede şunlar kaydedildi:

“Açıklamanın bütünü ve isnat edilen sıfatlar gözönünde tutulduğunda, davalının müvekkilimizi eleştirmek arzusunda olmayıp, doğrudan ve açık biçimde ona hakaret etmesi aşağılamayı, onur ve saygınlığı, rencide etmeyi, müvekkilimizin kişilik haklarının toplum katında zedelenmesini, toplumun husumetine ve kinine maruz kalmasını amaçladığı açıkça ortadadır. Bunun içindir ki; bu sözlerin düşünce açıklaması olarak kabulü olanaksızdır. Aksi halde toplumda bir kargaşa ortamı yaratılmış olur. Bu denli ağır hakaretlerin düşünce açıklaması olarak kabulü halinde, kişilik hak ve değerlerinin hukuk ve anayasal güvenceden yoksun kalacağı açıktır.”

50 BİN TL TAZMİNAT TALEP EDİLDİ

“Tarafların konumu, davalının kusurunun ağırlığı ve açıklamanın basın yoluyla geniş kitlelere ulaşması nedeniyle ortaya çıkan zararın tahammül edilemez boyutlara ulaştığı” bildirilen dilekçede, Üçer’den 50 bin lira manevi tazminat talep edildi.

ÖZDAL ÜÇER NE DEMİŞTİ?

Cezaevlerindeki açlık grevlerine destek olmak amacıyla kurulan bir çadırda konuşan BDP’li Üçer, Başbakan Erdoğan’a “haysiyetsiz, akılsız adam” gibi ifadeler kullanmıştı.

İşte BDP’li Özdal Üçer’in Başbakan Erdoğan’a hakaret ettiği

Benzer Yazılar

toki kayasehir evleri kayabasi
TOKİ 50 bin konut için müracaatlar  bir süre önce sona erdi. Müracaatların bitmesinin devamında şahıslar  TOKİ 50 bin konut kura çekilişi zaman sorusuna cevap aramaya başladı. Acaba TOKİ 50 bin konut kura sonuçları ne vakit belli olacak.  TOKİ 50 bin konut kura çekilişi ne zaman yapılacak TOKİ 50 bin konut müjd...
iphone-5
iPhone 6 Özellikleri neler iPhone 6 Türkiye fiyatı ne kadar olacak? iPhone 6 özellikleri neler?  Yeni iPhone 6 videosu görüntüleri. iPhone 6 Türkiye’de ne zaman satışa çıkacak ?  iPhone 6 özellikleri, fiyatı, ve çıkış tarihi.  yeni iPhone 6 tanıtımı ve iPhone 6′nın tasarımı. İphone 6 özellikleri ve fiya...
2011 secim anketi
2014 Yerel Seçimler Sonuçları belli oldu. 2014 Yerel Seçimler Sonuçları Burada. 2014 Yerel Seçimler Sonuçları Ayrıntıları 2014 Yerel Seçimler Sonuçları Sonuçları Açıklandı. 2014 Yerel Seçimler Sonuçları Bu Sayfada 2014 Yerel Seçimler Sonuçları Ayrıntıları 2014 Yerel Seçimler Sonuçları . 2014 Yerel Seçimle...

Yorumlar