Kişisel Site

cabadak_banner

Başkanımız, Kocaeli Ticaret Odası Meclis Toplantısına Katıldı

1 Kasım 2011 | Yazar: admin | Henüz yorum yapılmamış | 519 Görüntülenme
Kocaeli Ticaret Odası (KOTO) Ekim Ayı Meclis Toplantısı, 26 Ekim 2011 tarihinde KOTO binasında gerçekleştirildi. KOSGEB Başkanı Mustafa Kaplan’ında KOBİ’lere yönelik bilgilendirme konuşması yaptığı toplantıya, Kocaeli Ticaret Odası Başkan Yardımcısı Burhan Kasım, Meclis Başkanı Recep Ekşi, Ticaret Odası Yönetim Kurulu Üyeleri ve Kocaeli Hizmet Merkezi Müdürü ile çok sayıda Kocaeli’li sanayici katıldı.
 
KOTO Ekim ayı meclis toplantısı meclis Başkanı Recep Ekşi başkanlığında gerçekleşti. Meclis Başkanı Ekşi son zamanlarda yaşanan terör olaylarına ve Van Erçiş’te meydana gelen deprem nedeniyle ölenlere Allahtan rahmet ve yaralılara Allahtan şifa diledi.
 
KOSGEB Başkanı Mustafa Kaplan ise yaptığı konuşmadaKOSGEB’in değişim ve dönüşümüne değindi. KOSGEB’in 20. yılı geride bıraktığını belirten KOSGEB Başkanı Mustafa Kaplan, konuşmasını şöyle sürdürdü: “KOSGEB, eski KOSGEB değil. 2009 yılına kadar sadece imalatçı KOBİ’lere hizmet veriyorduk. 2009’da kanun değişikliğine gidildi. 2010 yılında yönetmelik çıktı. Sadece imalatçı KOBİ’lere değil hizmet sektörüne de destek vermeye başladık. Geriye dönüp rakamlara baktığımızda 300-400 bin KOBİ’ye hizmet veriyorduk. Şimdi 3 milyon 200 bin KOBİ’ye hizmet verir hale geldik.”
 
Nitelik ve nicelik olarak değişen hedef kitleye yönelik, yeni bir destek modeline geçildiğini kaydeden KOSGEB Başkanı Mustafa Kaplan, nitelikli KOBİ’lerin nitelikli şekilde desteklendiğini ifade etti. 

KOSGEB Başkanı Mustafa Kaplan: “Destek yönetmeliği programları çıkardık. Yatay ve dikey olarak esneklik sağladık. Kobilere artık destek büyüyor. 68 ilde hizmet veriyoruz. Kosgeb destek programları yönetmeliği içinde yer alan 7 destek program ile çalışıyoruz. Kendini yenilemeyen işletme sıkıntı yaşamak zorunda kalacaktır. Kobilerin getireceği projeleri desteklemek için hazırız. Bizlere pazarlama projesi getirin, her konuda destek olabiliriz. Yüzde 50 hibe kredi veriyoruz. Yeni kavramları hayata geçirmek isteyenlere destek oluyoruz.” dedi.
 
KOBİ’lerin finansman sıkıntılarını da çözme noktasında Bankalarla anlaşarak “Kredi Faiz Desteği” sağlandığını belirten KOSGEB Başkanı Mustafa Kaplan, KOSGEB’in son dönemde açıkladığı "Acil Destek Kredisi" hakkında da bilgi verdi.
 
Van’da meydana gelen deprem dolayısıyla üzüntülerini dile getiren KOSGEB Başkanı Mustafa Kaplan, depremde hayatını kaybedenlerin yakınlarına başsağlığı ve yaralılara da acil şifalar dileyerek, Van’da meydana gelen depremden zarar gören esnaf, sanatkâr ve KOBİ’lerin de “KOSGEB Acil Destek Kredisi” kapsamına alındığını belirtti. 

KOSGEB’den destek almayı amaç olmaktan çıkarıp araç haline getirdiklerini söyleyen KOSGEB Başkanı Mustafa Kaplan; “Proje usulü model oluşturduk. En önemli kavramlardan biri pazarlamadır. Önceleri kaliteli mal üretemiyorduk. Artık üretiliyor; ama pazarlama yapamadıktan sonra bunun önemi kalmıyor. Devir pazarlama devri. Müşterinizi analiz edecek ona göre üretim yapacaksınız. KOSGEB olarak sadece maddi katkı sağlamanın yanı sıra bazı anlaşmalar da yapıyoruz. Son olarak Rusya ile anlaşma yaptık. KOBİ’lere yeni pazarlar bulduk.” şeklinde konuştu.

Girişimciliğe, bu yeni dönemde ayrı bir önem verildiğini söyleyen KOSGEB Başkanı Mustafa Kaplan, “Yeni bir işletme kurmak isteyene de destek olmak istiyoruz. 1,5 yılda 50 bin kişiyi eğittik. Yöneticilik ve pazarlama gibi konularda 60 saatlik dersler verdik. Eğitim alıp girişimci olarak gelene 100 bin lira destek oluyoruz. Ayrıca yeni bir çalışma yaparak KOBİ’lerin borsaya açılmasına da 100 bin liralık destek vereceğiz.” dedi. 

Benzer Yazılar

toki kayasehir evleri kayabasi
TOKİ 50 bin konut için müracaatlar  bir süre önce sona erdi. Müracaatların bitmesinin devamında şahıslar  TOKİ 50 bin konut kura çekilişi zaman sorusuna cevap aramaya başladı. Acaba TOKİ 50 bin konut kura sonuçları ne vakit belli olacak.  TOKİ 50 bin konut kura çekilişi ne zaman yapılacak TOKİ 50 bin konut müjd...
Sanal âleme esnaf sokağı
E-ticaret hacmi, 2018 yılında yüzde 42 büyüyerek 59,9 milyar liraya ulaştı. "Türkiye e-Ticaret Pazar Büyüklüğü" raporuna göre, e-ticaret sektörü 2018 yılında, yüzde 42 büyüme ile 59,9 milyar liralık hacme ulaştı. Bilişim Sanayicileri Derneği (TÜBİSAD) tarafından, Elektronik Ticaret İşletmecileri Derneği (...
NKP Çocuk Adaptörlü Yavaş Kapanır Klozet Kapağı http://onhaberleri.com/hesapli-ve-ucuz-alisveris-nasil-yapilir HEM YETİŞKİN HEMDE ÇOCUKLARA ÖZEL KLOZET KAPAĞI    KARE  KLOZETLER İÇİN UYGUN DEGİLDİR    KAPAK VİDASI ALTTAN VE ÜSTEN SIKILABİLEN KLOZETLER İÇİN UYGUNDUR    KAPAK VİDASI ÜSTEN SIKIL...

Yorumlar