Kişisel Site

cabadak_banner

Bedelli Askerlik 2011, Bedelli Askerlik Şartları

14 Kasım 2011 | Yazar: admin | Henüz yorum yapılmamış | 342 Görüntülenme

Bedelli Askerlik Turk AskeriBedelli askerlik 2011 Bedelli askerlik şartları Bedelli askerlik başvurusu tsk kararı.Bedelli askerlik 2011 Bedelli askerlik şartları Bedelli askerlik başvurusu tsk.Bedelli askerlik 2011 Bedelli askerlik şartları Bedelli askerlik başvurusu.Bedelli askerli

Bedelli askerlik 2011 Bedelli askerlik şartları Bedelli askerlik başvurusu tsk kararı.Bedelli askerlik 2011 Bedelli askerlik şartları Bedelli askerlik başvurusu tsk.Bedelli askerlik 2011 Bedelli askerlik şartları Bedelli askerlik başvurusu.Bedelli askerlik şartları 2011.Bedelli askerlik yaş sınırı.Bedelli askerlik yasası. Bedelli askerlik

Bedelli askerlik çıkacak mı? Bedelli askerlik 2011 haberleri giderek çoğalıyor. Bedelli askerlik forum sayfalarında yorumlar giderek çoğalıyor. Bedelli askerlik şartları neler olacak? Bedelli askerlik haberleri

Bedelli askerlik Kasım 2011 haberleri için tıklayınız. Bedelli Askerlik yaş sınırı ne olacak? Bedelli askerlik yasası ve Bedelli askerlik şartları buradan öğrenin.

Bedelli askerlik kaç para, Bedelli askerlik kaç lira, Bedelli askerlik kaç gün ve Bedelli askerlik kanunu bilgileri ayrıntılı olarak öğrenebilirsiniz…

Bedelli askerlik son dakika haberleri için link aktif durumda. Bedelli askerlik son durumu nedir? Bedelli askerlik süresi kaç gün olacak? Bedelli askerlik açıklaması nedir? Bedelli askerlik (bedelliaskerlik.com.tr) Peki Bedelli askerlik çıkacak mı? Bedelli askerlik celp dönemleri nasıl belli olacak? Bedelli askerlik başvuru formu. Bedelli askerlik başvurusu burada! Bedelli askerlik bedeli ne kadar olacak? Bedelli askerlik ne kadar? Bedelli Askerlik ne zaman çıkar? Bedelli askerlik müjdesi, Bedelli askerlik çıktı mı? Bedelli askerlik çıkacak mı?

Bedelli askerlik Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın çalışmaların devam ettiğini söylemesinin ardından tekrar Türkiye’nin gündemine oturdu

BEDELLİ ASKERLİK İÇİN 10 BİN EURO
Yaklaşık 200 bin kişiyi yakından ilgilendiren bedelli askerlik için 10 bin Euro civarında bir ödemeden bahsediliyor. Bankalar 1999 yılındaki bedelli askerlik sürecinde, uygulamadan yararlanmak isteyenlere kredi imkânı getirmişti. Bugün de bankalar, bedelli askerliğin yasalaşması durumunda yine kredi kampanyalarına başlamayı planlıyor.

AYLIK YÜZDE 1.39 FAİZ
Bankalar bedelli askerlik kredisi için uygulayacağı faiz oranını, mevcut ekonomik koşulların aynı kalması durumunda, 1 ve 2 yıl vadeli kredide aylık yüzde 1.39 olarak planlıyor. Bedelli askerlik için tahmin edilen 10 bin Euro’luk bedel dikkate alındığında, bunun TL karşılığı olan 24 bin 500 TL kredi için 1 yıl vadeli ödeme planında aylık ödeme 2 bin 269,73 TL olacak. 12 ay sonunda bankaya geri ödenecek toplam tutar 27 bin 236,82 TL olacak. Söz konusu kredinin 2 yıl vadeli olması durumunda ise aylık ödeme 1.247,14 TL olacak. 24 ayın sonunda bankaya geri ödenecek toplam tutar ise 29 bin 931,40 TL olacak. Bankalar bedelli askerlik kredisinden yararlanacak olanlara, askerlik şartlarını dikkate alarak ayrıca hayat sigortası yaptıracak.

2 MİLYAR EURO GELİR BEKLENİYOR
Bedelli askerliğin yasalaşması ve 200 bin kişinin başvurması durumunda, bu uygulamadan elde edilecek gelir 2 milyar Euro civarında olacak.

1999′daki bedelli askerlik uygulamasında 1 Ocak 1973 tarihinden önce doğanlar 15 bin mark (4 bin TL), 1960′tan önce doğanlar ise 20 bin mark (5.400 TL) ödemişti. O dönemde 1.1 milyar mark gelir elde edildi. Bankalar 1999 yılındaki bedelli askerlik uygulamasında doğrudan bedelli askerlik kredisi adıyla ya da ihtiyaç kredi kapsamında finansman sağlamıştı. O dönemde kredi geri ödemesinde çoğu banka 3 ayı geri ödemesiz olarak belirlerken, 12 ayın yanı sıra 24 ay vadenin de yapıldığı gözlenmişti.

2011 Bedelli askerlik ne zaman? Bedelli askerlik şartları nedir?.2011 Bedelli askerlik ne zaman? Bedelli askerlik şartları nedir? öğren.2011 Bedelli askerlik ne zaman? Bedelli askerlik şartları nedir? öğrenin.İşte 2011 Bedelli askerlik ne zaman? Bedelli askerlik şartları nedir?…

Bedelli askerlik geliyor (Bedelli askerlik şartları) 2011 Bedelli askerlik.Bedelli askerlik geliyor (Bedelli askerlik şartları) 2011 Bedelli askerlik müjdesi.Bedelli askerlik geliyor (Bedelli askerlik şartları) 2011 Bedelli askerlik haberleri.İşte Bedelli askerlik geliyor (Bedelli askerlik şartları) 2011 Bedelli askerlik…

İşte bedelli askerlik planı

Bedelli askerlik projesinin detayları netleşiyor. Elde edilecek gelirler ‘yol, su, elektrik’ olarak dönmeyecek. Şehit yakınlarına ve gazilere verilecek.

Papatya falına dönen bir konu var: “Bedelli” askerlik çıkacak mı, çıkmayacak mı? Yıllardır tartışılıyor, bir arpa boyu yol alınamıyor. Söylenen “söz”lerle umutlanan on binlerce gencin payına düşen hep “hüzün” oluyor.

Radikal’in 8 Eylül’de duyurduğu “bedelli geliyor” haberiyle binlerce kişinin umutları yeniden alevlenmişti. Haberin gürültüsü beklendiği gibi büyük oldu. Hükümetten “havet” anlamına gelen açıklamalar geldi. Genelkurmay Başkanı Necdet Özel, önceki gün konuya ilk kez değindi.

Mesajı iyi incelendiğinde selefleri Işık Koşaner, İlker Başbuğ gibi kesin bir ‘hayır’ demediği görülüyor. Sadece “hassasiyet”lere dikkat çekiyor. Aslında “hassasiyet”lerin ne olduğu belli: Ordunun “ihtiyacı” ve kamuoyunun “vicdanı” Bunca şehidin verildiği ortamda Yemen Türküsü’nde olduğu gibi “Zenginimiz bedel öder, askerimiz fakirdendir”dizesinin söylenmesi istenmiyor. Yüz binlerin beklentisi olan bir konuda “haber”yapmak kolay değil ama “kaynak”ların sağlam olduğunu söyleyerek ikinci haberi verelim.

Hükümet ile Genelkurmay arasında “bedelli askerlik” konusunda mutabakat sağlandı. Tek sorun zamanlama. Şehit cenazeleri gelirken kamu vicdanında yara açılması istenmiyor. Ortalık biraz durulunca konunun Meclis’e geleceğini duyuralım. Projenin detayları bile belli olmuş. Bedelliden elde edilecek gelirler ‘yol, su, elektrik, memur maaşı ödensin’ diye Hazine’ye bırakılmayacak. Tamamı şehit yakınları ve gazilere verilecek. Belki bir miktarı da yoksul askerlere. Yaş sınırının 30 yaş ve üstü olması bekleniyor. Yararlanacak kişi sayısı da 200 bini buluyor. Peki ne zaman çıkar? İşte muamma olan bu. Herşey silahların susmasına bağlı. Yasanın 1 Ocak 2012 tarihiyle yürürlüğe girmesi ise büyük olasılık.

Kılıçdaroğlu’nun gönlünü fethettiği Menzil’li hacı

Siyasetçinin ziyaretçisi eksik olmaz. Kimisi randevuludur, birçoğu da çat kapı karşısına çıkar. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu haftabaşında böyle bir olay yaşadı. Parti genel merkezine gitmek üzere evinden çıkmıştı ki karşısında sakalı ve kıyafeti “hacı” olduğunu çağrıştıran birini gördü. Korumalarının yanında bekleyen adama yöneldi ve koyu bir sohbete daldı.

Derdi yüzüne yansıyan bu adam hasta kızına yardım için gelmişti. Kılıçdaroğlu hemen yardım etmesi için Samsun milletvekili Prof.Dr. Haluk Koç’u aradı. Şanlıurfa’dan gelen İsmet isimli bu vatandaş 4 kişinin öldüğü trafik kazasında travma geçiren kızına derman için Ankara’ya gelmişti. Kılıçdaroğlu’na bürosu aynı mahallede olan avukat bir hemşerisinin tavsiyesi üzerine gitmişti. Bu olayı duyduktan sonra Haluk Koç’u aradım. Haluk Hoca, ‘Evet, Kemal Bey telefonla ilgilenmemi rica etti. Hasta şu anda yatıyor” dedi. Sonra da İsmet Bey’e ulaştık. Ağzından şu kelimeler döküldü: “Kemal Kılıçdaroğlu bizi çok mutlu etti. Bu kadarını beklemiyorduk. Allah ondan razı olsun. Ben ‘hacı’yım ve Menzil’e bağlıyım. Ama bundan sonra CHP’ye oy vereceğim.” Bu arada Kılıçdaroğlu’nun hastanın durumunu yakından takip ettiğini belirtelim.

Başbakan’ın sürprizi: Burberry saat

AK Parti’nin Türk siyasetine getirdiği yeniliklerden birisi de “kamp” geleneği. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, her yıl en az iki kez bakan, milletvekili ve partinin yöneticilerini bir araya topluyor. Geçen hafta Kızılcahamam’daki Asya Termal Tesisleri’nde yapılan kampta yine “ağır” siyasi sorunlar tartışıldı. Ancak kampta şu ana kadar kamuoyuna yansımayan bir gelişme daha oldu. Başbakan Erdoğan’ın jesti. Kayıt masasındaki görevliler oda anahtarlarıyla birlikte milletvekillerine “Sayın Başbakanımızın hediyesidir” diyerek bir kutu verdi.

Kutudan zarif bir hediye çıktı: Özel yapım Burberry marka bir kol saati. Saatin arkası “Recep Tayyip Erdoğan” imzalı. Bir de partinin kuruluş yıldönümünü hatırlatan “10.Yıl Anısına” yazısı. Burberry, dünyanın sayılı markalarından. İktidar partisi pazarlıkla saati epey ucuza mal etmiş. Milletvekilleri saatin daha çok “manevi” değerine önem vermiş olmalı ki çoğu koluna takmak yerine evinin bir köşesine koymayı uygun görmüş.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Almanya ziyareti öncesi havalimanında gazetecilerin sorularını yanıtlarken bedelli askerlik konusunda bir çalışmanın yapıldığını belirterek, bu konuda ilk somut açıklamasını yapmış oldu.

YENİ YILIN İLK AYINDA..

Hazırlanan bedelli askerlik düzenlemesinin detayları ise sızmaya başladı. Buna göre üç maddelik bir genel çerçeve çizilmiş durumda. Sızan ilk bilgilere göre bedelli askerlik konusundaki yasal düzenleme yeni yılın ilk ayında yasallaşacak.

İŞTE O DETAYLAR

Buna göre;

*35-40 yaş grubunu kapsayan bedelli askerlik düzenlemesinde, belli bir bedel karşılığı 21 günlük askerlik hizmetini yapanlar askerlik görevini tamamlamış olacak.

*35-40 yaş grubunda olup askerlik hizmetini yerine getirmemiş olanlar arasında maddi olarak yetersiz durumda olanlar ise devlete borçlanacaklar. Borçlanan bu kişiler belli bir süre kamuda görev yaparak borçlarını ödemiş olacaklar.

*40 yaş üstü grubunda olup askerlik görevini yerine getirmeyenler ise çok daha yüksek bir bedel ödeyerek askerlik görevini yapmış olacaklar. Öte yandan bu gruptakiler ödedikleri bedel sonrası 21 günlük askerlik ya da kamuda çalışma durumundan muaf olacaklar.

Benzer Yazılar

toki kayasehir evleri kayabasi
TOKİ 50 bin konut için müracaatlar  bir süre önce sona erdi. Müracaatların bitmesinin devamında şahıslar  TOKİ 50 bin konut kura çekilişi zaman sorusuna cevap aramaya başladı. Acaba TOKİ 50 bin konut kura sonuçları ne vakit belli olacak.  TOKİ 50 bin konut kura çekilişi ne zaman yapılacak TOKİ 50 bin konut müjd...
Sanal âleme esnaf sokağı
eBay'in iştiraki GittiGidiyor.com, 'cadde' konseptine yeni bir boyut kazandırdı. Happy Center'la anlaşarak site içinde süpermarket açan şirket aynı stratejiyi mobilya, hırdavat, çocuk gibi alanlarda uygulamak için markalarla görüşüyor Teknoloji ürünlerine getirilen taksit kısıtlaması, cirosunun büyük kısmını bu ...
iphone-5
iPhone 6 Özellikleri neler iPhone 6 Türkiye fiyatı ne kadar olacak? iPhone 6 özellikleri neler?  Yeni iPhone 6 videosu görüntüleri. iPhone 6 Türkiye’de ne zaman satışa çıkacak ?  iPhone 6 özellikleri, fiyatı, ve çıkış tarihi.  yeni iPhone 6 tanıtımı ve iPhone 6′nın tasarımı. İphone 6 özellikleri ve fiya...

Yorumlar