Kişisel Site

cabadak_banner

Bedelli Askerlik Şartları

19 Kasım 2011 | Yazar: admin | Henüz yorum yapılmamış | 394 Görüntülenme

Bedelli askerlik yaş sınırı ve şartları belli oluyor! Binlerce kişinin merakla beklediği bedelli askerlik düzenlemesinde ayrıntılar ortaya çıkmaya başladı. Bedelli askerlik şartları ve yaş sınırı birçok kişiyi memnun etmeyecek.

Milliyet gazetesinden Abdullah Kararuş’un haberine göre Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklayacağı düzenlemede bedelli askerlik yaş sınırı 30, ücreti ise 25 bin lira olacak.

Bedelli askerlik yaş sınırı 30

Bedelli askerlik ile ilgili yasal düzenleme Bakanlar Kurulu’nda dün imzaya açıldı. Bedelli askerlik ayrıntılarını Başbakan Recep Tayyip Erdoğan açıklayacak. Ancak TBMM kulislerinden sızan haberlere göre Bedelli askerlik yaş sınırı 30, ücreti ise 25 bin lira olacak. Bedelli askerlik düzenlemesine göre 25 bin liralık ücret özellikle Türk Lirası olarak belirlendi. Bedelli askerlik düzenlemesinden faydalanacak yükümlüler 25 bin lirayı 4 taksitte ödeyebilecek. 40 yaş üstü için, daha yüksek bir miktarın belirlendiği ifade ediliyor. Bedelli askerlik 21 gün olacak. Bedelli askerlikten yararlanmak için eğitim şartı aranmayacağı öğrenilirken Genelkurmay’ın sadece üniversite mezunlarının yararlanması yönündeki isteği hükümet tarafından kabul görmedi.

Bedelli askerlik ile toplanacak paralar için hükümet bir fon oluşturacak ve fonda toplanan paralar şehit yakınları ve terör mağdurları için kullanılacak. AKP, bedelli askerlik düzenlemesini önümüzdeki hafta TBMM’den geçirecek.

‘Bedelli askerlik konusunda vicdanım rahat değil’ Türkiye Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Boyner bedelli askerlik hakkında açıklamalarda bulundu.

İzmir Ticaret Borsası (İTB) tarafından Swiss Otel Grand Efes’te düzenlenen toplantıda konuşan TÜSİAD Başkanı Ümit Boyner konuşmasında bedelli askerlik konusuna da değindi. Ülkelere güçlü ordular gerektiğini ancak Türkiye’nin beşeri sermayeye de ihtiyacı bulunduğunu kaydeden Ümit Boyner, “Şunu da biliyorum ki yavaş yavaş askerliğin süresi düzenlenmiş, daha rasyonel ve güvenli, teçhizat açısından modernleşmiş profesyonelleşmiş, profesyonel ordu anlamında söylemiyorum ama teçhizatı, eğitimi, hazırlanışı, şu anda yaşanan düşük yoğunluklu savaşta etkili olması önemli. Bunu genç nüfusumuzla rasyonel bir şekilde örtüştürmeliyiz diye düşünüyorum” dedi.

Bedelli askerlik konusunda bir sıkıntı bulunduğunu, bir anne olarak fırsat eşitliği açısından vicdanının pek rahat edemediğini kaydeden Ümit Boyner, “Yine de buna farklı sebeplerle ihtiyacı olanlar var. Tek tek baktığınızda haklı sebepleri olabilir ama bu bir vicdan meselesi, bana o kadar kolay gelmiyor” ifadelerini kullandı.

Benzer Yazılar

toki kayasehir evleri kayabasi
TOKİ 50 bin konut için müracaatlar  bir süre önce sona erdi. Müracaatların bitmesinin devamında şahıslar  TOKİ 50 bin konut kura çekilişi zaman sorusuna cevap aramaya başladı. Acaba TOKİ 50 bin konut kura sonuçları ne vakit belli olacak.  TOKİ 50 bin konut kura çekilişi ne zaman yapılacak TOKİ 50 bin konut müjd...
NKP Çocuk Adaptörlü Yavaş Kapanır Klozet Kapağı http://onhaberleri.com/hesapli-ve-ucuz-alisveris-nasil-yapilir HEM YETİŞKİN HEMDE ÇOCUKLARA ÖZEL KLOZET KAPAĞI    KARE  KLOZETLER İÇİN UYGUN DEGİLDİR    KAPAK VİDASI ALTTAN VE ÜSTEN SIKILABİLEN KLOZETLER İÇİN UYGUNDUR    KAPAK VİDASI ÜSTEN SIKIL...
  Uzun süredir İnternet üzerinden alışveriş yapmak en uygun fiyatlarla en iyi ürünleri almak anlamına gelmektedir. En uygun fiyatlara nasıl alışveriş yapacağınızı iyi bir araştırma ile güvenli mağazalardan alışveriş yaparak sağlayabilirsiniz. Bunun için yıllardır güvenle hizmet veren www.net-alisveris....

Yorumlar