Kişisel Site

cabadak_banner

Beşiktaş 3–1 Bursaspor Maçı Özeti ve Golleri İzle

15 Ocak 2012 | Yazar: admin | Henüz yorum yapılmamış | 561 Görüntülenme

Spor Toto Süper Lig’de 20. haftanın en zorlu maçında Beşiktaş ile Bursaspor karşı karşıya geldi. Fi-Yapı İnönü Stadı’nda oynanan maçta gülen taraf 3-1’lik skorla ev sahibi Beşiktaş oldu.

Beşiktaş’a 7. dakikada Hugo Almeida, 38. dakikada Edu ve 83. dakikada Mustafa Pektemek’ten geldi. Bursaspor’un tek golünü ise 36. dakikada Pablo Batalla kaydetti.

Öte yandan karşılaşmada Beşiktaş’tan Egemen Korkmaz, Bursaspor’dan ise Turgay Bahadır gördükleri sarı kartlar sonrasında cezalı duruma düştüler.
Bu galibiyetin ardından Beşiktaş puanını 39’a yükseltirken, Bursaspor 25 puanda kaldı.

Beşiktaş, Bursaspor karşısında aldığı bu galibiyetle son 10 resmi maçında da yenilmedi.

Beşiktaş 3–1 Bursaspor Maçı Özeti ve Golleri İzlemek  TIKLAYINIZ

MAÇTAN DAKİKALAR

92′ Ernst’in ara pasında Ekrem bir anda kaleci ile karşı karşıya kaldı. Çapraz pozisyonda vuruşunu yapan Ekrem, kaleci Carson’ı geçemedi.

90′ Karşılaşmanın sonuna 3 dakikalık uzatma eklendi.

90′ Bursaspor bu kez rakip yarı alanın ortalarından kaleyi karşıdan gören bir noktadan serbest vuruş kazandı. Batalla’nın ortasında ilk müdahale savunmadan geldi ama Stepanov’un ikinci vuruşunda top kaleci Rüştü’de kaldı.

89′ Pablo Batalla sağ kanatta kazanılan serbest vuruşta ceza sahasına gönderdi topu. Altı pasta Bangoura’nın önüne düştü top, ama Bangoura müsait pozisyonda dışarıya gönderdi topu.

88′ OZAN İPEK DIŞARI MEHMET SAK İÇERİ (BURSASPOR)

87′ Pablo Batalla’dan bir ara pası denemesi daha ama araya giren Egemen.

86′ Bursaspor Ndiaye’nin uzaktan şutu ile gol aradı ama bu denemede top doğrudan dışarıya gitti.

86′ Veli, Fernandes’den aldığı topu bekletmeden Mustafa Pektemek’in önüne bıraktı. Ama Carson, kalesini zamanında terk ederek topun sahibi oldu.

85′ ALMEİDA DIŞARI SİDNEİ İÇERİ (BEŞİKTAŞ)

83′ Mustafa’dan aldığı pasla sol kanattan ceza sahasına orta yaptı Fernandes. Arka direkte Hugo Almeida’nın kafası direkten döndü. Dönen topu Simao ceza sahasına çevirdi, Mustafa Pektemek’in vuruşunda savunmaya da çarpan top ağlara gitti.

83′ GOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLLL MUSTAFA PEKTEMEK (BEŞİKTAŞ)

82′ Batalla’nın ara pasında Ozan mutlak bir gol pozisyonu buldu. Dar açıdan topu Rüştü’den geçirmeyi başardı Ozan, ama o top ağlara değil yandan auta gitti.

81′ Fernandes sol kanattan ortaladı. Altı pasta Vederson, Simao’dan önce kafayı vurdu

80′ EDU DIŞARI MUSTAFA PEKTEMEK İÇERİ (BEŞİKTAŞ)

80′ ADEM KOÇAK DIŞARI ÖMER ERDOĞAN İÇERİ (BURSASPOR)

79′ Hakan bu kez sağ kanattan derin bir pas attı savunma arkasına ama ofsayt bayrağı yine havada. Ofsaytta kalan isim Batalla.

78′ Batalla’nın ara pasında Vederson, sol çaprazdan ceza sahasına girdi. Ama ofsayt bayrağı bu kez Vederson için kalktı.

77′ Edu, kaleyi uzaktan yokladı ama bu vuruş çok etkisiz top auta çıkıyor.

77′ Simao Veli’nin pasıyla sağ kanattan sıfıra indi ve ortasını yaptı. Ama Simao’nun ortasında top doğrudan auta gitti.

76′ Hakan Aslantaş, sağ kanattan hücuma çıktı ve son çizgi yakınlarından ortaladı. Yerden gelen top, Bangoura’nın bacak arasından geçti ve önemli bir fırsat kaçtı.

75′ Adem’in ara pasında Batalla topa yetişemedi ve Rüştü topun sahibi oldu.

75′ Ozan yine sol kanatta topla buluştu ve Ekrem’i karşısına aldı. Ozan bir sağa, bir sola çekti topu ve ortaladı. Ama bu top da Bangoura’yı aştı.

74′ Simao sağ kanattan ilerlemek isterken Vederson’a topu kaptırdı. Vederson’un pasında Ozan, hızla rakip yarı alana geçip ortasını yaptı. Sestak ve Bangoura vuramadı topa, pozisyonun devamında İbrahim Öztürk’ün uzaklardan şutu üstten auta gitti.

73′ İsmail’in gelişi güzel olarak rakip yarı alana gönderdiği topta ofsayt bayrağı Simao için havaya kaktı.

71′ NECİP UYSAL DIŞARI SİMAO İÇERİ (BEŞİKTAŞ)

71′ TURGAY BAHADIR DIŞARI BANGURA İÇERİ (BURSASPOR)

70′ Batalla serbest vuruşu kullandı ama ceza sahası dışında Fernandes karşıladı ortayı.

69′ Bu kez Adem’in pasında Ozan sol kanatta topla buluştu. Ozan’ın ortasında ise Rüştü altı pasta topun sahibi oldu.

68′ Ndiaye sol kanada çok güzel bir pas gönderdi. Vederson topla buluşur buluşmaz ortaladı, İbrahim Toraman kafa ile topu taca gönderdi.

67′ Fernandes serbest vuruşu kullandı ama bugün alışılageldik şekilde Vederson topu karşıladı.

67′ Necip, Bursaspor yarı alanının orta bölümünde Hakan Aslantaş’ın müdehalesi ile yerde kaldı. Kaleye yaklaşık 30 metre mesafeden kaleyi hafif sol çaprazdan gören bir pozisyon.

66′ Bursaspor, Ernst’in top kaybı ile kontra atak şansı yakaladı. Ama İbrahim Toraman, Turgay’ın topu ayağından çıkarmasına izin vermedi.

65′ Korneri yine Fernandes kullandı, yine ön direğe yapılan orta ve yine karşılayan Bursaspor savunması…

65′ Almeida ceza sahasının sağ tarafında topla buluştu. Portekizli golcünün son çizgiden ortasında top savunmadan kornere gitti.

64′ Stepanov uzun bir pasla Turgay’ı topla buluşturmayı amaçladı ama Turgay için bir ofsayt bayrağı daha kalktı.

63′ Batalla, penaltı noktasına doğru ortaladı topu. Stepanov, Almeida’nın hareketi ile yerde kaldı. Hakem oyunu devam ettirirken, top da auta gitti.

62′ Adem Koçak’ın pasında Sestak ceza sahasında topla buluştu. Sestak bekletmeden sağ çaprazdan yerden bir şut çıkardı, Rüştü uzandı ve zorlukla topu tokatladı.

61′ Ndiaye, bu kez ceza sahasına doğru derin bir pas attı ama bu kez de Rüştü zamanında çıktı.

60′ Ndiaye yine sağ kanatta Sestak’ı gördü ama Sestak İsmail’i geçemedi.

58′ İkinci yarıda oyun sık sık faullerle durmaya başladı. Bu kez de Bursaspor yarı alanında Fernandes, Ndiaye’ye faul yaptı.

58′ Vederson, Beşiktaş yarı alanının orta kesinden sağ taç çizgisine yakın bölümde kazanılan serbest vuruşta doğrudan kaleyi düşündü. Ama top üstten auta gitti ve Ertuğrul Sağlam da Vederson’a kızdı bu tercihi için.

57′ Bu pozisyonun ardından sakatlık yaşayan Slovak golcü Sestak, tedavisi için oyun alanının dışına taşındı.

56′ NDiaye, yerden bir pasla sağ kanattaki Sestak’ı gördü. Sestak hızlı davranıp topu kontrol ederken, zamanlama hatası yaparak Sestak’ı faulle durduran İsmail sarı kart gördü.

56′ İSMAİL KÖYBAŞI (BEŞİKTAŞ)

54′ Necip, orta sahada kazandığı topu Almeida’ya aktarmak istedi. Araya Stepanov girerken, Almeida da Stepanov’a faul yaptı.

53′ Bursaspor hızlı çıktı savunmasından ama Turgay’ın sol taraftan ceza sahasına koşu yapan Batalla’nın önüne gönderdiği pasta ofsayt bayrağı kalktı.

52′ Fernandes, rakip yarı alanın ortalarında kazanılan serbest vuruşta topu ceza sahasına havalandırdı. Bursaspor savunması topu karşılamakta zorlanmadı.

52′ Adem Koçak, Beşiktaş kontra atağında yatarak topu kazanmak isterken Ernst’e faul yaptı ve sarı kart gördü.

52′ ADEM KOÇAK (BURSASPOR)

52′ Hakan, Sestak ile duvar pası yaparak hücuma çıktı sağ kanattan ama ceza sahasının dışına yerden çıkardığı top Beşiktaşlı oyuncularda kaldı.

50′ Stepanov’un savunmadan uzaklaştırdığı topu Turgay kovaladı. Top Rüştü’de kalırken Turgay, hızını alamadı ve Rüştü’ye yaptığı hareketin ardından sarı kart gördü.

50′ TURGAY BAHADIR (BURSASPOR)

49′ Vederson sağ kanattan kazanılan serbest vuruşta ceza sahasına orta yaptı. Penaltı noktasında İbrahim Öztürk topa uzandı ama dokunamadı ve top auta gitti.

48′ Adem Koçak’ın sağ kanattaki Sestak’a gönderdiği pası İsmail Köybaşı elle kesti ve hakem düdüğünü çaldı.

47′ Ozan sol kanattan ilerlemek istedi ama ilk rakibinden kurtulduktan sonra Ekrem topu taca attı.

46′ Batalla’nın ara pasında Toraman topu kayarak kontrol etti ama Turgay için de ofsayt bayrağı kalktı.

46′ Karşılaşmanın ikinci yarısı başladı.

Karşılaşmanın ilk yarısı sona erdi.

45′ Hakan Aslantaş hücuma katıldı ve sağ kanattan çok etkili bir orta yaptı. Ceza sahasının hemen içinde Sestak, kafayo vurdu. Rüştü tam çizgi üzerinde yerden gelen topu kontrol etti.

45′ Fernandes yine bu duran topu kullanan isim oldu. Ancak Portekizli yıldızın kısa düşen ortasını savunma rahatlıkla karşıladı.

44′ Veli sağ kanatta Ozan’ın hareketi ile yerde kaldı. Sağ kanatta tehlikeli bir noktadan serbest vuruş kullanacak Beşiktaş.

42′ Stepanov’un pasında Sestak, sağ çizgiyi kullanmayı amaçladı ama İsmail’i geçmeyi başaramadı.

38′ Ernst orta sahadan harika bir uzun pas çıkardı. Edu ceza sahasına girerken topa gelişine vurdu, yerden giden top uzak direğin dibinden ağlara gitti. Bu Edu’nun ligdeki 2. golü olurken, İnönü Stadı’nda attığı ilk lig golü oldu.

38′ GOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLLLLL EDU (BEŞİKTAŞ)

37′ Hakan Aslantaş’ın kaptırdığı topla geriye düşen Bursaspor, bu kez Fernandes’in kaptırdığı topun ardından beraberliği yakaladı.

36′ Beşiktaş orta sahasında Fernandes topu kaybetti. Bursaspor, sağ kanattan geldi. NDiaye ceza sahası içinde topu penaltı noktasına doğru yerden çıkardı ve Batalla net pozisyonda golü atmakta zorlanmadı.

36′ GOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLLLL BATALLA (BURSASPOR)

35′ Vederson bir kez daha sol kanattan ortaladı, bir kez daha Beşiktaş savunması Egemen ile topu karşıladı.

33′ Fernandes’in pasında Necip, sağ kanatta ilerlemek istedi ama topu oyunda tutmakta başarılı olamadı.

31′ Almeida savunmanın arkasına kaçtı ve arka direkteki Veli’ye doğru ortaladı topu. Auta çıkmakta olan topa Vederson müdahale etti ve taç Beşiktaş’ın oldu.

30′ Sestak’ın sağ kanattan ortasında Rüştü yine çıkıp çıkmamakta kararsız kaldı. Arka direkte Ozan topu kaleye göndermekte biraz geç kaldı. Daha sonraki vuruşunda ise top kaleyi bulmadı.

29′ Bursaspor’da Batalla paslaşarak kullandı serbest vuruşu. Adem’in ceza sahasına gönderdiği pasta ise ofsayt bayrağı kalktı.

28′ Sağ kanatta Batalla topla buluşmak üzereyken Egemen rakibini faulle durdurdu. Egemen faul kararına aşırı tepki gösterince sarı kart gördü.

28′ EGEMEN KORKMAZ (BEŞİKTAŞ)

27′ Fernandes sol kanatta çok güzel bir pasla topu Necip’e aktardı ama Necip topu takım arkadaşlarına aktaramadı.

27′ Turgay’ın pasında Ozan, Ekrem’in arkasına kaçıp ceza sahasına girdi ama ofsayt bayrağı havaya kalktı.

25′ Veli bu kez sağ kanattan ortaladı top önündeki savunmadan döndü. Daha sonrasında içeri kat etti Veli ve çok uzaktan kaleyi yokladı ama vuruşunda top auta gitti.

24′ Egemen’in uzun pasında Almeida rakip yarı alanın ilk metrelerinde yerde kaldı, karar faul.

23′ Batalla’nın ortasında Ozan topu ayağının altından kaçırdı ve top Ekrem’den taça gitti.

21′ Almeida bu kez Egemen’e indirdi. Egemen, topu İbrahim’den kurtardı ve Carson ile karşı karşıya kaldı. Egemen’in vuruşunda Carson gole izin vermedi.

20′ Ekrem sağ kanatta kaptığı topu bekletmeden Necip’in koşu yoluna gönderdi. Necip’in sağ kanattan ortasında Fernandes kafayı vurdu, savunmaya çarpan top kalenin hemen üstünden kornere gitti.

18′ Fernandes’in pasında Edu ceza sahası içinde topla buluştu. Edu’nun sol çaprazdan yerden şutunda ise top uzak direğin dibinden auta gitti.

18′ Sağ kanattan Sestak uzun bir top attı. Turgay savunmanın arasına kaçmıştı ama Rüştü ve İsmail birbirleriyle çarpışmasına rağmen topu uzaklaştırdı.

17′ Fernandes sağ kanattan kullandı korneri, Edu’yu aşan topu savunma karşıladı.

16′ İbrahim Öztürk’den riskli bir geri pas. İbrahim kafa ile kalecisine döndü ama az daha Almeida araya girecekti.

15′ Turgay bu kez sol kanada yaklaştı ama topu Ozan İpek yerine auta gönderdi.

14′ Stepanov’un kaybettiği topta Edu, bekletmeden savunmanın arkasına kaçan Almeida’yı gördü. Carson, kalesini zamanında terk etti ve ceza sahası dışına çıkıp topu uzaklaştırdı.

13′ Karşılaşma çok hızlı başladı. Golü Beşiktaş buldu ama Bursaspor’da çok önemli fırsatlar buldu ve Turgay ile değerlendiremedi.

12′ Bursaspor, Beşiktaş yarı alanının ortalarından sağ taç çizgisi yakınında serbest vuruş kazandı. Batalla’nın ortasında NDiaye topu kontrol edemedi, ayağından açılan topu savunma uzaklaştırdı.

11′ Bursaspor sol kanattan etkili gelmeyi sürdürüyor. Yine Vederson ortaladı, Turgay ceza sahasında kafayı üstten dışarı vurdu.

11′ Ernst maçın ilk sarı kartını görüyor. Batalla hızla Beşiktaş yarı alanına girmişken, Ernst onu çekerek durdurdu.

11′ ERNST (BEŞİKTAŞ)

10′ Vederson bu kez sol kanattan ortaladı. Yerden gelen ortaya ön direkte Turgay vuramadı, pozisyonun devamında ise NDiaye dokunamadı.

8′ Bursaspor inanılmaz bir gol kaçırıyor. Sestak bir anda savunmanın arkasına kaçtı. Sestak ceza sahasının içindeki Turgay’ı gördü, Turgay bomboş pozisyonda topu kaleye değil üstten dışarı gönderdi.

7′ Bursaspor’un yeni transferi Hakan Aslantaş çok büyük bir hata yaptı. Ceza sahası ile Beşiktaş atak yönüne göre sol taç çizgisi arasındaki boşlukta Necip topu kaptı ve müthiş ortaladı. Almeida bomboş pozisyonda kafayla topu ağlara gönderdi.

7′ GOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLLLLL ALMEİDA (BEŞİKTAŞ)

6′ Vederson’un pasında Ozan İpek son çizgiden ortaladı. Rüştü boşa çıktı ama Bursasporlu oyunculardan önce İsmail kafayı vurarak mutlak bir golü engelledi.

5′ Bursaspor orta sahada topu kaybetti. Ama sol kanatta İsmail’den topu alan Almeida da, topu yeniden İsmail’in koşu yoluna aktarmayı başaramadı.

2′ NDiaye’nin pasında Ozan İpek sol kanatta topla buluştu. Ozan’ın ortasında isabet yoktu, pozisyonun devamında ise top sağ taraftan taca çıktı.

1′ Ekrem’in uzun pasında Almeida kafayla Edu’nun önüne indirdi topu. Edu’nun ceza sahasının hemen dışından vurdu ama top kalenin üstünden dışarıya gitti.

1′ Karşılaşma Beşiktaş’ın vuruşuyla başladı.

Beşiktaş İnönü Stadı’nda İstiklal marşımız okunduktan sonra, acı kayıplarımız Rauf Denktaş, Lefter Küçükandonyadis ve Aslı Nemutlu için saygı duruşu yapıldı.

Benzer Yazılar

iphone-5
iPhone 6 Özellikleri neler iPhone 6 Türkiye fiyatı ne kadar olacak? iPhone 6 özellikleri neler?  Yeni iPhone 6 videosu görüntüleri. iPhone 6 Türkiye’de ne zaman satışa çıkacak ?  iPhone 6 özellikleri, fiyatı, ve çıkış tarihi.  yeni iPhone 6 tanıtımı ve iPhone 6′nın tasarımı. İphone 6 özellikleri ve fiya...
2011 secim anketi
2014 Yerel Seçimler Sonuçları belli oldu. 2014 Yerel Seçimler Sonuçları Burada. 2014 Yerel Seçimler Sonuçları Ayrıntıları 2014 Yerel Seçimler Sonuçları Sonuçları Açıklandı. 2014 Yerel Seçimler Sonuçları Bu Sayfada 2014 Yerel Seçimler Sonuçları Ayrıntıları 2014 Yerel Seçimler Sonuçları . 2014 Yerel Seçimle...
Seçim 2014, YSK Seçmen Sorgulama 2014, Nerede Oy Kullanacağım?
YSK 2014 Sandık yeri Sorgulama Seçim 2014, YSK Seçmen Sorgulama 2014, Nerede Oy Kullanacağım?  YSK kesinleşmiş aday listelerini açıkladı. YSK, 30 Mart 2014 yılında yapılacak olan yerel seçimlerde kimin, nerede oy kullanacağını internet sitesinden açıkladı.  Seçim 2014 www.ysk.gov.tr Nerede oy kullanacağım, hangi s...

Yorumlar