Kişisel Site

cabadak_banner

Bir Damla Kan Kanseri Belirliyor

8 Kasım 2011 | Yazar: admin | Henüz yorum yapılmamış | 216 Görüntülenme

Yurt dışında uzun süredir üzerinde çalışılan ve ön sonuçlarından başarılı sonuçlar elde edilen “Protomik tarama” yöntemiyle kişiden alınan bir damla kanla, kanser henüz hücreye dönüşmeden moleküler boyuttayken tespit edilebiliyor.
Yurt dışında uzun süredir üzerinde çalışılan ve ön sonuçlarından başarılı sonuçlar elde edilen “Protomik tarama” yöntemiyle kişiden alınan bir damla kanla, kanser henüz hücreye dönüşmeden moleküler boyuttayken tespit edilebiliyor.
Test sonucunda, ilgili molekülün ne kanseri olabileceği belirleniyor ve ilaç ya da cerrahi ile yok ediliyor ve kişinin söz konusu kansere yakalanma riski sıfırlanıyor. Test, sağlıklı bireylere yapılabilecek bir taramadan ziyade, risk grubu yüksek kişilere uygulanabiliyor.
Hematoloji Uzmanlık Derneği Başkanı Prof. Dr. Süleyman Dinçer, her kanserin, insan vücudunda “kanserin kök hücresi” ile ortaya çıktığını söyledi.
Kansere çözüm bulabilmek, erken tanı ve tedavi metotları geliştirilebilmek için bilimin her gün yeni çalışmalar yürüttüğünü dile getiren Dinçer, “Protomik Tarama” diye isimlendirilen yeni yöntemle kanserde erken tanı ve tedavi imkanı sağlanabileceğini belirtti.
Yeni tarama yöntemiyle, kanserin henüz moleküler boyuttayken hastadan alınacak …

Benzer Yazılar

toki kayasehir evleri kayabasi
TOKİ 50 bin konut için müracaatlar  bir süre önce sona erdi. Müracaatların bitmesinin devamında şahıslar  TOKİ 50 bin konut kura çekilişi zaman sorusuna cevap aramaya başladı. Acaba TOKİ 50 bin konut kura sonuçları ne vakit belli olacak.  TOKİ 50 bin konut kura çekilişi ne zaman yapılacak TOKİ 50 bin konut müjd...
iphone-5
iPhone 6 Özellikleri neler iPhone 6 Türkiye fiyatı ne kadar olacak? iPhone 6 özellikleri neler?  Yeni iPhone 6 videosu görüntüleri. iPhone 6 Türkiye’de ne zaman satışa çıkacak ?  iPhone 6 özellikleri, fiyatı, ve çıkış tarihi.  yeni iPhone 6 tanıtımı ve iPhone 6′nın tasarımı. İphone 6 özellikleri ve fiya...
2011 secim anketi
2014 Yerel Seçimler Sonuçları belli oldu. 2014 Yerel Seçimler Sonuçları Burada. 2014 Yerel Seçimler Sonuçları Ayrıntıları 2014 Yerel Seçimler Sonuçları Sonuçları Açıklandı. 2014 Yerel Seçimler Sonuçları Bu Sayfada 2014 Yerel Seçimler Sonuçları Ayrıntıları 2014 Yerel Seçimler Sonuçları . 2014 Yerel Seçimle...

Yorumlar