Kişisel Site

cabadak_banner

Boğaziçi’nde YÖK Başkanı’na yumurtalı protesto

16 Kasım 2012 | Yazar: admin | Henüz yorum yapılmamış | 661 Görüntülenme

Boğaziçi Üniversitesi’nde Üniversite Öğretim Üyeleri Derneği’nin düzenlediği YÖK Yasa Taslağı toplantısına katılan YÖK Başkanı Gökhan Çetinsaya, bir grup öğrenci tarafından yumurta atılarak protesto edildi. Parasız üniversite diye bağıran öğrencilerin harçların kaldırıldığından habersiz..

YENİ TASLAK PROTESTO EDİLDİ

Yeni YÖK Yasa Taslağı çalışmalarıyla ilgili Boğaziçi Üniversitesi Rektörlük binasında düzenlenen toplantıya katılan YÖK Başkanı Prof. Dr. Gökhan Çetinsaya, bir grup öğrenci tarafından protesto edildi. YÖK Başkanı ve öğretim üyelerinin yaptığı konuşmalardan sonra, soru cevap bölümünde Öğrenci Kollektifleri üyesi bir öğrenci söz aldı.

SÖZ ALDI, YUMURTA FIRLATTI

Yeni YÖK Taslağı’nı eleştiren öğrenci, konuşmasının sonunda Yök Başkanı Çetinsaya’ya “Ben tahmin ediyorum konuşmamın başından beri o örneği verdikten sonra kendisi de korkmaya başladı. Evet biz twit attık sıra yumurtada” dediği sırada yanında bulunan diğer öğrenci YÖK Başkanı’na yumurta fırlattı.

“YETMEZ AMA DAHA FAZLA YUMURTA”

Atılan yumurta YÖK Başkanı’na isabet etmezken öğrenciler özel güvenlik ve üniversite görevlileri tarafından yaka paça dışarıya çıkarıldı. Bu sırada dışarıda toplanan yaklaşık 20 kişilik öğrenci grubu da sloganlar atarak rektörlük binasına girmek istedi. Rektörlük kapısı görevliler tarafından kapatılınca öğrenciler bu kez “bu sana yetmez ama daha fazla yumurta” sloganları atarak yumurta attı.

“PARASIZ DEMOKRATİK ÜNİVERSİTE”

Dışarıya çıkan öğrenci grubu burada yaptığı basın açıklamasında; “Ağzınıza her YÖK Yasası lafını doladığınızda, gerçekleri göstermek için elimizde dosyalarımızla verilerimizle, taleplerimizle tam karşınıza dikileceğiz. Üniversitelerin gerçekten parasız ve demokratik olması için mücadele eden Öğrenci Kollektifleri, Yök Yasası’nı geçirtmeyeceğiz” denildi.

YÖK BAŞKANI’NA YUMURTALI PROTESTO

Benzer Yazılar

toki kayasehir evleri kayabasi
TOKİ 50 bin konut için müracaatlar  bir süre önce sona erdi. Müracaatların bitmesinin devamında şahıslar  TOKİ 50 bin konut kura çekilişi zaman sorusuna cevap aramaya başladı. Acaba TOKİ 50 bin konut kura sonuçları ne vakit belli olacak.  TOKİ 50 bin konut kura çekilişi ne zaman yapılacak TOKİ 50 bin konut müjd...
iphone-5
iPhone 6 Özellikleri neler iPhone 6 Türkiye fiyatı ne kadar olacak? iPhone 6 özellikleri neler?  Yeni iPhone 6 videosu görüntüleri. iPhone 6 Türkiye’de ne zaman satışa çıkacak ?  iPhone 6 özellikleri, fiyatı, ve çıkış tarihi.  yeni iPhone 6 tanıtımı ve iPhone 6′nın tasarımı. İphone 6 özellikleri ve fiya...
2011 secim anketi
2014 Yerel Seçimler Sonuçları belli oldu. 2014 Yerel Seçimler Sonuçları Burada. 2014 Yerel Seçimler Sonuçları Ayrıntıları 2014 Yerel Seçimler Sonuçları Sonuçları Açıklandı. 2014 Yerel Seçimler Sonuçları Bu Sayfada 2014 Yerel Seçimler Sonuçları Ayrıntıları 2014 Yerel Seçimler Sonuçları . 2014 Yerel Seçimle...

Yorumlar