Kişisel Site

cabadak_banner

Bol Su Kanser’e Çare

25 Ekim 2011 | Yazar: admin | Henüz yorum yapılmamış | 589 Görüntülenme

su-icen-kiz-wasser_trinken resim fotoAraştırmaya göre, günde iki buçuk litreden fazla içilen su, erkeklerde mesane kanseri riskini büyük ölçüde azaltıyor.

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki Brown Üniversitesi’nden bilim insanları, yaptıkları yeni araştırmayla bu sonuca vardı.

Araştırmada 40 yaş üstü 48 bin erkekle yapılan ve 22 yıl süren bir anketin sonuçları incelendi ve bol su içenlerin kansere yakalanma riskinin azaldığı belirlendi.

Uzmanlara göre günde 2 buçuk litreden fazla sıvı tüketmek, özellikle genç yaştaki erkeklerin mesane kanserine yakalanma riskini dörtte bir oranında düşürüyor.

Bunun sebebiyse, bol sıvı sayesinde kansere yol açan maddelerin mesaneye zarar vermeden atılabilmesi.

Amerika Birleşik Devletleri’nde bir kanser konferansında açıklanan araştırmada bol sıvı tüketmenin genç erkekler için daha faydalı olduğu da tespit edildi.

Yanıtların ortaya koyduğu bir başka sonuç da, erkeklerin yaşlandıkça daha az su içmesi.

Benzer Yazılar

Çocuklarda bahar hastalıklarına dikkat
Bir çok hasta doktora gitmeden önce randevu alırken hangi bölüme gideceği konusunda problem yaşamaktadır. Hastanelerde bulunan belli başlı uzmanlık alanlarından hangisinin kendi hastalığına baktığı bilmeyen bir kişi hem randevu alırken hem de muayene olurken hem zorlanacak hem de başkalarının hakkını alacaktır....
İyi Niyet Elcisi Angelina Jolie
Geçen sene göğüslerini aldıran Jolie, bir hafta içinde yumurtalıklarını aldırmak için yeniden bıçak altına yatacak. Hatalı gen olarak bilinen BRCA-1 genini taşıdığı için yüzde 87 meme kanseri, yüzde 50 Yumurtalık kanseri olma riski taşıyan Hollywood'un güzel aktrisi Angelina Jolie, geçen yıl mayısta New York...
Faruk Çelik’ten Şeker Hastalığından Erken Emeklilik Bekleyenlere Kötü Haber
Bakan Faruk Çelik, her şeker hastasına malulen emeklilik maaşının bağlanamayacağının altını çizdi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, 1970′li yıllarda çıkartılan Maluliyet Tespit Yönetmeliği’nde geçtiğimiz aylarda yapılan değişikliğin kamuoyunda yanlış anlaşıldığını söyledi. Her...

Yorumlar