Kişisel Site

cabadak_banner

Bülent Arınç’a taciz tepkisi

22 Kasım 2012 | Yazar: admin | Henüz yorum yapılmamış | 343 Görüntülenme

TBMM Genel Kurulunda önceki akşam Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’la CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce arasında yaşanan tartışmaya CHP’nin diğer Grup Başkanvekili Emine Ülker Tarhan da yazılı bir açıklamayla katıldı. Tarhan, “Asılsız iddialardan medet uman Bülent Arınç, kendi bilinçaltını ortaya koyar hale gelmiştir” dedi.

ARINÇ’LA MUHARREM İNCE TARTIŞMIŞTI

TBMM Genel Kurulunda önceki akşam, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç hakkında verilen gensoru önergesine ilişkin görüşmeler sırasında CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce ile Bülent Arınç arasında tartışma yaşanmıştı.

Başbakan Yardımcısı Arınç, Muharrem İnce’yi, hakkında “partili bir kadın ı taciz ettiği” iddiasıyla açılan soruşturmayı hatırlatarak istifaya davet etmiş, İnce ise Arınç’a sert sözlerle karşılık vermişti. CHP’nin diğer Grup Başkanvekili Emine Üker Tarhan, bugün Muharrem İnce’ye destek açıklaması yaptı.

“BİLİNÇ ALTINI ORTAYA KOYUYOR”

CHP’nin kadın milletvekilleri adına yapılan açıklamada, Muharrem İnce hakkındaki iddiaların çirkin olduğu savunularak, Bülent Arınç için, “Suçluluk psikolojisiyle ve üste çıkabilmek kaygısıyla düzeyi de düşürerek Sayın Muharrem İnce’yi susturmak için itham etmesi aslında kendisine yakışandır” ifadesi kullanıldı. “Asılsız iddialardan medet uman Bülent Arınç, kendi bilinçaltını ortaya koyar hale gelmiştir” denilen açıklamada, “TBMM’nin kadın Başkanvekili Sayın Güldal Mumcu’nun odasını basabilecek nitelikteki bir kişiden bizim alabileceğimiz herhangi bir hayat dersi bulunmamaktadır” ifadesi yer aldı.

CHP’Lİ KADIN VEKİLLER ADINA KONUŞTU

Emine Ülker Tarhan, Arınç’ın kendisine yöneltilen sorular karşısında sıkıştığı için suçluluk duygusuyla sağa sola saldırdığını iddia ettiği açıklamasında, “CHP’nin kadın milletvekilleri olarak, TBMM’de düzeyi bu kadar düşüren bir milletvekili olmasından utanç duyuyoruz. Bu olay siyasetin nasıl dejenere edilebileceğinin de bir göstergesi olmuştur” dedi.

Açıklama şu ifadelerle sona erdi:

“Bu seviyesizliğe kadın kimliğinin alet edilmesi de ayrı bir vahamettir. Kadına yönelik bakış açısı ve kadınlarla ilgili cinsiyetçi yaklaşımları malum olan bu zatın, kadın milletvekillerinin nerede oturup oturmayacağına ilişkin yorumları ile Grup Başkanvekilimiz sayın Muharrem İnce’ye yönelik saldırısını şiddetle kınıyoruz.”

Benzer Yazılar

toki kayasehir evleri kayabasi
TOKİ 50 bin konut için müracaatlar  bir süre önce sona erdi. Müracaatların bitmesinin devamında şahıslar  TOKİ 50 bin konut kura çekilişi zaman sorusuna cevap aramaya başladı. Acaba TOKİ 50 bin konut kura sonuçları ne vakit belli olacak.  TOKİ 50 bin konut kura çekilişi ne zaman yapılacak TOKİ 50 bin konut müjd...
iphone-5
iPhone 6 Özellikleri neler iPhone 6 Türkiye fiyatı ne kadar olacak? iPhone 6 özellikleri neler?  Yeni iPhone 6 videosu görüntüleri. iPhone 6 Türkiye’de ne zaman satışa çıkacak ?  iPhone 6 özellikleri, fiyatı, ve çıkış tarihi.  yeni iPhone 6 tanıtımı ve iPhone 6′nın tasarımı. İphone 6 özellikleri ve fiya...
2011 secim anketi
2014 Yerel Seçimler Sonuçları belli oldu. 2014 Yerel Seçimler Sonuçları Burada. 2014 Yerel Seçimler Sonuçları Ayrıntıları 2014 Yerel Seçimler Sonuçları Sonuçları Açıklandı. 2014 Yerel Seçimler Sonuçları Bu Sayfada 2014 Yerel Seçimler Sonuçları Ayrıntıları 2014 Yerel Seçimler Sonuçları . 2014 Yerel Seçimle...

Yorumlar