Kişisel Site

cabadak_banner

Bursa Ekg Gizem Bu Kez Ağlattı

29 Kasım 2011 | Yazar: admin | Henüz yorum yapılmamış | 564 Görüntülenme

gizem-bu-kez-aglatti-gizem-bu-kez-aglattiBursa’nın Orhangazi ilçesinde yaşayan ve geçen yıl öğretmeninin sınıfta arkadaşlarına öğüt verirken çektiği görüntüleri internette tıklanma rekorları kırılan 11 yaşındaki Gizem Bera Yüksel, 12 yaşındaki ablası İrem Sılay Yüksel ile banyo yaparken şohbenden sızan gazdan zehirlendi.

Bursa ‘nın Orhangazi ilçesinde yaşayan ve geçen yıl öğretmeninin sınıfta arkadaşlarına öğüt verirken çektiği görüntüleri internette tıklanma rekorları kırılan 11 yaşındaki Gizem Bera Yüksel , 12 yaşındaki ablası İrem Sılay Yüksel ile banyo yaparken şohbenden sızan gazdan zehirlendi. Gizem hayatını kaybederken durumu ağır olan ablası yaşam mücadelesi veriyor. Ailesi tarafından Bursa ‘ya sevk edilen ancak Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde gerekli ekipman ve yatak olmadığı gerekçesiyle kabul edilmeyen Gizem, Şevket Yılmaz Çocuk Hastanesi Yoğun Bakım Ünitesi’nde yaşam destek cihazına bağlandı. Televizyonlardaki konuşmaları ile milyonları kahkahaya boğan Gizem’in acı haberi ailesi ve yakınlarını gözyaşına boğdu.

Olay, dün akşam saat 22.00 sıralarında Yüksel ailesinin Arapzade Mahallesi Barış Caddesi 4 Nolu Sokaktaki evinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, Yüksel ailesinin 6 çocuğundan olan 12 yaşındaki İrem Sılay Yüksel ile 11 yaşındaki Gizem Bera Yüksel akşam yıkanmak için banyoya girdi. Baba Salih Yüksek yaklaşık 15 dakika seslerini duymadığı çocuklarını merak edince anne Ayla Yüksel’den banyoya bakmasını istedi. İrem ve Gizem’in yerde hareketsiz yattığını gören baba 112 Acil Servis’ten yardım istedi. Olay yerine gelen ambulansla Orhangazi Devlet Hastanesi’ne kaldırılan İrem ve Gizem Yüksel kardeşlere ilk müdahale burada yapıldı. Gizem doktorların tüm çabasına rağmen kurtarılamadı. İrem ise ilk müdahalenin ardından Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne sevk edildi. Hayati tehlikesi devam eden İrem’i yaşama döndürmek için yapılan müdahale devam ediyor.

YAKINLARI GÖZYAŞLARINA BOĞULDU

İrem ve Gizem’in şofben gazından zehirlendiğini haber alan yakınları hastaneye akın etti. Gözyaşlarına boğulan 6 çocuk annesi Ayla Yüksel yakınlarının yardımı ile ayakta kalabildi. İrem’in Bursa ‘ya sevk edilmesinden sonra çocuğunun peşinden Bursa ‘ya götürülen anne Yüksel güçlükle ayakta kaldı. Bir süre sonra ise doktorlar baba Salih Yüksel ve yakınlarına Gizem’in tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadığını söyledi. Acı haber duyulunca hastanede çığlıklar atan yakınları baygınlık geçirdi.

ABLAYI Uludağ ÜNİVERSİTESİ KABUL ETMEDİ

Durumu kritik olan İrem, 112 Acil Servis Ambulansıyla Orhangazi Devlet Hastanesi’ne ardından Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne sevk edildi. Amcası Ahmet Yüksel , “Çocuğu ambulans ile Uludağ Üniversitesi’ne getirdik. Bir saat müdahale ettiler ardından gerekli donanımlı cihazımız ve yatak yok gerekçesiyle hastaneye kabul etmediler. Tekrar ambulansa koyup Şevket Yılmaz Çocuk Hastanesi’ne getirdiler. Durumu ağır olan bu çocuğu hastane hastane dolaştırdılar. Şimdi yoğun bakım ünitesinde yaşam destek cihazına bağlı olarak yaşam mücadelesi veriyor diye konuştu.

TÜRKİYE GİZEM’İ ZEKASI İLE TANIMIŞTI

Türkiye , Orhangazi ‘de Atatürk İlköğretim Okulu’nda 4. sınıf öğrencisi olan Gizem Bera Yüksel ‘i geçtiğimiz yıl sosyal paylaşım siteleri ve internette tıklanma rekorları kıran görüntüleriyle tanıdı. Bu görüntülerde arkadaşlarına ders çalışmaları ve uslu durmaları için öğütler veren Gizem televizyon kanallarında da haber oldu. Babası inşaat işçisi, annesi ev hanımı 6 çocuklu bir ailenin kızı olan Gizem’in haberlerden sonra Beyaz Show’daki konuşmaları ise Türkiye ‘yi kahkahaya boğmuştu. Programda Bursa Valisi’ne sitem eden Gizem daha sonra da Vali Şehabettin Harput’un konuğu olmuştu.

Gizem Bera Yüksel. gizem yüksel .11 yaşında gizem sınıf arkadaşlarına öğüt verirken .öğretmenini çeken kız .bursa da gizem öldü bursa da gizem. şohbenden gizem . iremin görüntüleri

Benzer Yazılar

toki kayasehir evleri kayabasi
TOKİ 50 bin konut için müracaatlar  bir süre önce sona erdi. Müracaatların bitmesinin devamında şahıslar  TOKİ 50 bin konut kura çekilişi zaman sorusuna cevap aramaya başladı. Acaba TOKİ 50 bin konut kura sonuçları ne vakit belli olacak.  TOKİ 50 bin konut kura çekilişi ne zaman yapılacak TOKİ 50 bin konut müjd...
NKP Çocuk Adaptörlü Yavaş Kapanır Klozet Kapağı http://onhaberleri.com/hesapli-ve-ucuz-alisveris-nasil-yapilir HEM YETİŞKİN HEMDE ÇOCUKLARA ÖZEL KLOZET KAPAĞI    KARE  KLOZETLER İÇİN UYGUN DEGİLDİR    KAPAK VİDASI ALTTAN VE ÜSTEN SIKILABİLEN KLOZETLER İÇİN UYGUNDUR    KAPAK VİDASI ÜSTEN SIKIL...
  Uzun süredir İnternet üzerinden alışveriş yapmak en uygun fiyatlarla en iyi ürünleri almak anlamına gelmektedir. En uygun fiyatlara nasıl alışveriş yapacağınızı iyi bir araştırma ile güvenli mağazalardan alışveriş yaparak sağlayabilirsiniz. Bunun için yıllardır güvenle hizmet veren www.net-alisveris....

Yorumlar