Kişisel Site

cabadak_banner

Cerrahpaşa ve Çapa’yı TOKİ yenileyecek

28 Kasım 2011 | Yazar: admin | Henüz yorum yapılmamış | 568 Görüntülenme

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), yüksek öğrenim altyapısını güçlendirmek için üniversitelerin kampüs inşaatlarını yatırım programına aldı.

TOKİ’den yapılan açıklamaya göre, İdare, üniversitelerle yapılan iş birliğiyle yüksek öğrenimin altyapı ihtiyaçlarını karşılamak için çalışmalara hız verdi.

Bu kapsamda Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın “uluslararası bir bilim merkezine dönüştürüleceğini” açıkladığı Yıldırım Beyazıt Üniversitesi’ni de TOKİ inşa edecek. Yirmi beş bin öğrencisinin yaklaşık yüzde 25’inin yabancı öğrencilerden oluşacağı üniversite, fen, sağlık ve sosyal bilimler alanında güçlü bir araştırma üniversitesi olacak şekilde yapılandırılacak. Yaklaşık 3 bin dönüm alana inşa edilecek üniversitenin eğitim binaları, idari binalar, hizmet binaları, altyapı tesisleri, lojman ve diğer tesisleri TOKİ tarafından inşa edilecek.

TOKİ, İstanbul Tıp Fakültesi sağlık komplekslerindeki (Cerrahpaşa ile Çapa) binaların yenilenmesi ve kampüslerinin yeniden yapılandırılması işini de yatırım programına aldı. Ekonomik ömrünü doldurmuş, depremle hasar görmüş tehlikeli binalarıyla yıllardır hizmet veren Cerrahpaşa ve Çapa binaları yeniden ele alınacak.

İstanbul Üniversitesinden geçtiğimiz günlerde yapılan açıklamada, Cerrahpaşa Tıp Fakültesinde, 17 Kasım 2011 tarihinde Tıbbi Onkoloji, Hematoloji/Diyaliz Ünitesi, Çocuk Polikliniği, K.B.B Polikliniği ve Kreş olmak üzere, ayrı ayrı binalarda bazı kolonlarda ve zeminin bazı bölümlerinde çatlamalar olduğu gerekçesiyle binaların boşaltıldığı bildirilmişti.

Benzer Yazılar

toki kayasehir evleri kayabasi
TOKİ 50 bin konut için müracaatlar  bir süre önce sona erdi. Müracaatların bitmesinin devamında şahıslar  TOKİ 50 bin konut kura çekilişi zaman sorusuna cevap aramaya başladı. Acaba TOKİ 50 bin konut kura sonuçları ne vakit belli olacak.  TOKİ 50 bin konut kura çekilişi ne zaman yapılacak TOKİ 50 bin konut müjd...
Çocuklarda bahar hastalıklarına dikkat
Bir çok hasta doktora gitmeden önce randevu alırken hangi bölüme gideceği konusunda problem yaşamaktadır. Hastanelerde bulunan belli başlı uzmanlık alanlarından hangisinin kendi hastalığına baktığı bilmeyen bir kişi hem randevu alırken hem de muayene olurken hem zorlanacak hem de başkalarının hakkını alacaktır....
Kıbrıs’ta Çözüm Ekonomi ve Turizmi Uçurur
Kıbrıs Türk Ticaret Odası (KTTO) Başkanı Günay Çerkez, Kıbrıs'ta çözümün herkes açısından gerekli olduğunu belirterek, çözümün ekonomi, turizm, eğitim, gemicilik gibi sektörlerin kalkınmasını sağlayacağını belirtti.....

Yorumlar