Kişisel Site

cabadak_banner

Çocukları Polat, Memati ve Abdulhey ile evini kurtlar vadisine çevirdi

5 Ocak 2012 | Yazar: admin | Henüz yorum yapılmamış | 482 Görüntülenme

Evini Kurtlar Vadisi'ne çevirdi!

Adana’da bir aile, yıllardır devam eden televizyon dizisi Kurtlar Vadisinin karakter oyuncularının isimlerini çocuklarına verdi. 

Merkez Seyhan İlçesine bağlı Dağlıoğlu Mahallesinde oturan İbrahim Yılman, üç erkek çocuğuna çok sevdiği Kurtlar Vadisi dizisinin aktörleri Polat (Necati Şaşmaz), Memati (Gürkan Uygun) ve Abdulhey’in (Kenan Çoban) adlarını koydu.

Beş yıl önce evlenen 27 yaşındaki İbrahim–Sultan Yılman çiftinin Polat (4) Memati (3) ve Abulhey (1) ismindeki çocukları şimdiden Kurtlar Vadisindeki oyuncuları gibi büyük bir ilgiyle karşılanıyor. Aslen Diyarbakırlı ancak Adana’da doğup büyüyen İbrahim Yılman, vatani görevini yapıp, döndüğünde hiçbir bölümünü kaçırmadığı Kurtlar Vadisi filminin kahramanları Polat, Memati ve Abdulhey’in adlarını doğacak erkek çocuklarına vermeyi kararlaştırdığını söyledi.

Dosya:http://91.93.103.35/icerik/120105-051635-vadi.jpg

 

Şu anda bir kasap dükkanında işçi olarak çalışan Yılman, peş peşe çocuklarının erkek olarak dünyaya gelmesiyle Cenab–ı Hak’ın dualarını kabul ettiğini kaydetti. Yılman, “Askerlik sonrası nişanlandım. Bir arkadaşıma ‘Üç erkek çocuğum dünyaya gelecek ve onlara Kurtlar Vadisindeki oyuncuların isimlerini koyacağım.’dedim. ‘Çocukların erkek olacak mı?’diyen arkadaşımla iddiaya bile girdim. Allah dualarımı kabul etti. Amacıma ulaştığım için çok mutluyum.” dedi.

NÜFUS MÜDÜRLÜĞÜ İSİMLERİ SAKINCALI BULMUŞ

Yılman, ilk iki çocuğu Polat ve Memati’den sonra üçüncü evladının kaydını yaptırmaya gittiğinde Nüfus Müdürlüğünde şaşkınlık ve sorunla karşılaştığını ifade etti.

Yılman, şunları söyledi: “En son dünyaya gelen oğlumun adını ‘Abdulhey’ değimde nüfus müdürlüğündeki görevli bilgisayara bakıp; ‘zaten diğer iki çocuklarınızın adları Polat ve Memati. Abdulhey adı yasak değil mi?’ tepkisini aldım. Bu ismin siyasi bir anlamının olmadığını belirtip, ısrar ettim. Nüfus müdürüne soruldu, o da yasak olduğunu belirtti. Bunun üzerine ben oğlumun kimliğini çıkartmayacağım, deyip orayı terk etmek istedim. Fikrimden vazgeçmeyeceğimi gören görevliler Abdulhey ismine de ikna oldu. Kimlikleri eşime gösterdiğimde o bile inanmakta zorlandı.”
Çocuklara koyduğu isimleri eşinin karşı çıktığını ancak ‘Kurtlar Vadisi’ dizisine olan sevgisinin ağır bastığını anlatan Yılman, çevrede sempatiyle karşılanan ‘Polat–Memati ve Abdulhey ile ilgili şimdiden birçok anı yaşamış.

Çocukları hastaneye götürdüğünde doktor ve hemşirelerin onlara daha bir güler bir yüzle muamelede bulunduğunu açıklayan İbrahim Yılman, “Örneğin; Polat hastalandığında sağlıkçılar ‘Memati ve Abdulhey nerede?’ diye, takılıyor. Bir seferinde doktorun birine üçünü birden götürdüm. Bazıları çocukların fotoğraflarını çekti.” diye konuştu.

DUYAN HERKES ŞAŞIRIYOR

Dizinin bütün bölümlerini izlediğini bu nedenle bazen uykusuz kalıp işe geç kaldığı anların da olduğunu vurgulayan Yılman, her babanın bir dizinin karakteri olan “Polat-Memati ve Abdulhey” adlarını çocuklarına vermeye cesaret edemeyeceğine işaret ediyor. Yılman, duyan tanıdık, yabancı herkesin hayretlerini gizleyemediğini hatırlattı.

Maddi sıkıntılar çektiğini ve başta hastası olduğu Kurtlar Vadisi filminin yapımcılarının desteğini beklediğini bildiren Yılman, şu anda günlük bir kasapta kazandığı paranın harcamalarına yetmediğini aktardı.

Anne Sultan Yılman ise eşinin çocuklarına verdiği isimler konusunda ters düşmüş. İbrahim’in evde belirlenin değil de çocukların nüfus cüzdanlarına hoşuna giden dizi isimlerini yazdırdığına dikkat çeken Yılman, şöyle devam etti:” Polat, Beraat Kandilinde, Memati Kadir Gecesi doğdu. Bundan dolayı bunların adlarını Beraat ve Kadir, en küçüğe de Hamza ismini koymak istedim. Eşim, bir diziye özenerek, böyle yaptı. Ama artık bizlerde zamanla alıştık. Duyan herkese sempatik geliyor. Daha yakın bir sevgi görüyorlar. Bazen toplu fotoğraf çektirenler de oluyor.”

Alıntı: www.stargazete.com

Benzer Yazılar

Sanal âleme esnaf sokağı
eBay'in iştiraki GittiGidiyor.com, 'cadde' konseptine yeni bir boyut kazandırdı. Happy Center'la anlaşarak site içinde süpermarket açan şirket aynı stratejiyi mobilya, hırdavat, çocuk gibi alanlarda uygulamak için markalarla görüşüyor Teknoloji ürünlerine getirilen taksit kısıtlaması, cirosunun büyük kısmını bu ...
iphone-5
iPhone 6 Özellikleri neler iPhone 6 Türkiye fiyatı ne kadar olacak? iPhone 6 özellikleri neler?  Yeni iPhone 6 videosu görüntüleri. iPhone 6 Türkiye’de ne zaman satışa çıkacak ?  iPhone 6 özellikleri, fiyatı, ve çıkış tarihi.  yeni iPhone 6 tanıtımı ve iPhone 6′nın tasarımı. İphone 6 özellikleri ve fiya...
2011 secim anketi
2014 Yerel Seçimler Sonuçları belli oldu. 2014 Yerel Seçimler Sonuçları Burada. 2014 Yerel Seçimler Sonuçları Ayrıntıları 2014 Yerel Seçimler Sonuçları Sonuçları Açıklandı. 2014 Yerel Seçimler Sonuçları Bu Sayfada 2014 Yerel Seçimler Sonuçları Ayrıntıları 2014 Yerel Seçimler Sonuçları . 2014 Yerel Seçimle...

Yorumlar