Kişisel Site

cabadak_banner

Davutoğlu’na Gazze’de yoğun ilgi

21 Kasım 2012 | Yazar: admin | Henüz yorum yapılmamış | 511 Görüntülenme

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Arap Birliği Genel Sekreteri Nebil el-Arabi başkanlığındaki Arap dışişleri bakanlarından oluşan heyetle Gazze’ye girdi.

Gazze’yi ziyaret eden, ”ilk üst düzey Türk yetkilisi” olarak tarihe geçen Davutoğlu ile Arap bakanları, sınır kapısında, Filistinli yetkililer karşıladı.

BAYRAKLI KARŞILAMA

Gazze’de Filistinliler’in yoğun ilgisiyle karşılaşan Bakan Davutoğlu, beraberindekilerin bulunduğu konvoyla Gazze kent merkezine doğru giderken çok sayıda Filistinli, ellerinde Türk bayraklarıyla sokaklara çıktı.

Davutoğlu, şehir merkezine yaklaştıkça, Filistinlilerin coşkusu daha da artarken; Filistinliler, yol boyunca Türkiye ve Davutoğlu lehine sloganlar attı.

DAVUTOĞLU GAZZE’YE GİTTİ

ARAP BİRLİĞİ DIŞİŞLERİ BAKANLARI

Filistin halkına destek amacıyla Gazze’ye ziyarette bulunan Arap Birliği Genel Sekreteri Nebil el-Arabi’nin başkanlığındaki Dışişleri Bakanları heyeti şöyle:
”Türkiye Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Mısır Dışişleri Bakanı Muhammed Kamil Amr, Filistin Dışişleri Bakanı Riyad el-Maliki, Katar Dışişleri Bakanı Hamad bin Casim, Tunus Dışişleri Bakanı Refik Abdulselam, Fas Dışişleri Bakanı Sadettin el-Osmani, Lübnan Dışişleri Bakanı Adnan Mansur, Ürdün Dışişleri Bakanı Nassir Cudeh, Irak Dışişleri Bakanı Hoşyer Zebari, Sudan Dışişleri Bakanı Ali Ahmed Karti.”

SINIR KAPISI

EN YAKININDAKİ İSİM FOTOĞRAF PAYLAŞTI

Davutoğlu’nun Başbakanlık’taki dış politika baş danışmanlığından beri yanından ayırmadığı en yakınındaki isim olan Bakan Danışmanı Ali Sarıkaya Gazze’de yaşadıklarını anbean twitter sayfasından paylaştı.

Şehit Ahmet Caberi’nin annesi

Benzer Yazılar

toki kayasehir evleri kayabasi
TOKİ 50 bin konut için müracaatlar  bir süre önce sona erdi. Müracaatların bitmesinin devamında şahıslar  TOKİ 50 bin konut kura çekilişi zaman sorusuna cevap aramaya başladı. Acaba TOKİ 50 bin konut kura sonuçları ne vakit belli olacak.  TOKİ 50 bin konut kura çekilişi ne zaman yapılacak TOKİ 50 bin konut müjd...
iphone-5
iPhone 6 Özellikleri neler iPhone 6 Türkiye fiyatı ne kadar olacak? iPhone 6 özellikleri neler?  Yeni iPhone 6 videosu görüntüleri. iPhone 6 Türkiye’de ne zaman satışa çıkacak ?  iPhone 6 özellikleri, fiyatı, ve çıkış tarihi.  yeni iPhone 6 tanıtımı ve iPhone 6′nın tasarımı. İphone 6 özellikleri ve fiya...
2011 secim anketi
2014 Yerel Seçimler Sonuçları belli oldu. 2014 Yerel Seçimler Sonuçları Burada. 2014 Yerel Seçimler Sonuçları Ayrıntıları 2014 Yerel Seçimler Sonuçları Sonuçları Açıklandı. 2014 Yerel Seçimler Sonuçları Bu Sayfada 2014 Yerel Seçimler Sonuçları Ayrıntıları 2014 Yerel Seçimler Sonuçları . 2014 Yerel Seçimle...

Yorumlar