Kişisel Site

cabadak_banner

Dikmen Vadisi’ndeki Kentsel Dönüşüm Durduruldu

23 Mart 2012 | Yazar: admin | Henüz yorum yapılmamış | 273 Görüntülenme

Dikmen Vadisi'ndeki Kentsel Dönüşüm DurdurulduYukarı Dikmen Vadisi’nde gerçekleştirilmesi planlanan kentsel dönüşüm uygulamaları Ankara 8. İdare Mahkemesi tarafından durduruldu.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in Yukarı Dikmen vadisi üzerinde gerçekleştirmek istediği kentsel dönüşüm projesi yaptığı usulsuzluklerden dolayı Ankara 8. İdare Mahkemesi tarafından durduruldu.

Gökçek ise projeye yürütmeyi durdurma kararı verilmesine rağmen evlere yıkım tebligatı göndermeye devam ediyor. Vadi halkı ise bu duruma karşı tepkisini koruyor.

Yıkım tebligatları gelmeye devam ediyor
Sendika. org’un haberine göre; Belediye önünde eylem yaparak gönderilen yıkım tebligatlarını protesto eden vadi halkı, konuyla ilgili belediyeye dilekçe verdi. Vadi halkı adına açıklamayı okuyan Gülhan Yalnız, Gökçek’in yargı kararlarına rağmen mahalle halkına yıkım tebligatı gönderilmesinin hukuka müdahale niteliği taşıdığını belirtti. Gökçek’in halkı sürekli tehdit ettiğini söyleyen Yalnız, “Gökçek bu halkı ve yasaları yok sayarak bizleri tehdit etmeye devam etmektedir. Dikmen Vadisi halkı barıştan yanadır, bu sorun şiddetle çözülmez”.

Açıklamanın ardından Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne girerek dilekçelerini veren vadi halkı, uzun kuyruklar oluşturdu.

Polis eyleme geç kaldı
Neredeyse her eylemde ‘güvenlik’ gerekçesiyle belediyenin önünde eylem yapılmasına izin vermeyen Ankara polisi, vadi halkının bu eylemine geç kaldı. Halk, demokratik tepkisini dile getirerek eylemini gerçekleştirdi. Ankara polisi ise dilekçelerin verilmesinin ardından eyleme yetişebildi. Eylemde, polisin iddia ettiği gibi herhangi bir güvenlik sorunu yaşanmadı.

Benzer Yazılar

toki kayasehir evleri kayabasi
TOKİ 50 bin konut için müracaatlar  bir süre önce sona erdi. Müracaatların bitmesinin devamında şahıslar  TOKİ 50 bin konut kura çekilişi zaman sorusuna cevap aramaya başladı. Acaba TOKİ 50 bin konut kura sonuçları ne vakit belli olacak.  TOKİ 50 bin konut kura çekilişi ne zaman yapılacak TOKİ 50 bin konut müjd...
Kıbrıs’ta Çözüm Ekonomi ve Turizmi Uçurur
Kıbrıs Türk Ticaret Odası (KTTO) Başkanı Günay Çerkez, Kıbrıs'ta çözümün herkes açısından gerekli olduğunu belirterek, çözümün ekonomi, turizm, eğitim, gemicilik gibi sektörlerin kalkınmasını sağlayacağını belirtti.....
Sinpaş Holding, Frankfurt’Ta Ticari Kompleks Satın Aldı
Sinpaş Holding iştiraki olarak faaliyet göstermekte olan Servet GYO, Almanya'nın Frankfurt kentinde 60 milyon Euro'ya 291 bin 159 metrekarelik bir ticari kompleks satın aldı.....

Yorumlar