Kişisel Site

cabadak_banner

Elazığ TOKİ’de Kuralar Çekildi

25 Kasım 2011 | Yazar: admin | Henüz yorum yapılmamış | 615 Görüntülenme

Toplu Konut İdaresi’nin Palu ve Karakoçan’da depremzedeler için inşa ettiği konutlarıda kuralar çekildi.

Elazığ’da 8 Mart 2010’da meydana gelen depremin ardından Palu ve Karakoçan ilçelerinde depremzede hak sahibi 186 kişi için yaptırılan konutların kurası çekildi.

TOKİ tarafından depremin ardından depremzedeler için Palu Esentepe Mahallesinde yaptırılan 42 konutun kurası, Palu YİBO Spor Salonunda çekildi. 289 depremzedenin başvurduğu kura çekimi, İl Afet Acil Durum Müdürlüğü yetkilileri ve noter huzurunda yapıldı. Kura sonucu Palu’daki 42 depremzede yeni evlerine kavuştu.

Kurada adı çıkan vatandaşlar çok mutlu olduklarını belirterek, çıkmayanların da bir an önce evlerine kavuşması dileğinde bulundu. Vatandaşlar, “Allah devletten razı olsun. Yapılan evler güzel. Kurada çıkmayanlara da çıkmasını dileriz. Kirada oturuyorduk. Şimdi evimiz oldu çocuklarımızla rahatça oturacağız” dedi.

-Karakoçan’da 144 konut-

Karakoçan ilçesinde de depremzedeler için TOKİ tarafından yaptırılan 144 konutun kurası Nuri Özaltın İlköğretim Okulu Toplantı Salonunda İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü yetkilileri ve noter gözetiminde çekildi.

Kaymakam Cengiz Ünsal, 311 hak sahibinin katılacağı kurada TOKİ tarafından yapılan ve tamamlanan 144 adet konutun sahiplerinin belirleneceğini, kalan 167 kişinin ise hak sahipliliklerinin devam edeceğini söyledi. Ünsal, “Hak sahipleri için hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Daha sonra Kaymakam Cengiz Ünsal’ın çektiği ilk kurada Yeşilbelen Köyünden İbrahim Olgun’un adı çıktı. Olgun, ev sahibi olmasında emeği geçenlere teşekkür ederek, kurada ilk olarak çıktığından dolayı çok mutlu olduğunu söyledi.

Öte yandan İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre, çekilen son kuralar dahil bugüne kadar hak sahiplerinden 2 bin 255’ine konutlarının teslim edildiği, kalan hak sahiplerinden bir kısmı için de Valilik aracılığıyla yaptırılacak evlerin ihale edildiği, bu evlerin inşaatının sürdüğü belirtildi.

Benzer Yazılar

toki kayasehir evleri kayabasi
TOKİ 50 bin konut için müracaatlar  bir süre önce sona erdi. Müracaatların bitmesinin devamında şahıslar  TOKİ 50 bin konut kura çekilişi zaman sorusuna cevap aramaya başladı. Acaba TOKİ 50 bin konut kura sonuçları ne vakit belli olacak.  TOKİ 50 bin konut kura çekilişi ne zaman yapılacak TOKİ 50 bin konut müjd...
Kıbrıs’ta Çözüm Ekonomi ve Turizmi Uçurur
Kıbrıs Türk Ticaret Odası (KTTO) Başkanı Günay Çerkez, Kıbrıs'ta çözümün herkes açısından gerekli olduğunu belirterek, çözümün ekonomi, turizm, eğitim, gemicilik gibi sektörlerin kalkınmasını sağlayacağını belirtti.....
Sinpaş Holding, Frankfurt’Ta Ticari Kompleks Satın Aldı
Sinpaş Holding iştiraki olarak faaliyet göstermekte olan Servet GYO, Almanya'nın Frankfurt kentinde 60 milyon Euro'ya 291 bin 159 metrekarelik bir ticari kompleks satın aldı.....

Yorumlar