Kişisel Site

cabadak_banner

Erdoğan AK Partinin üç ağır topunun üstünü çizdi mi

7 Nisan 2011 | Yazar: admin | Henüz yorum yapılmamış | 351 Görüntülenme

Aday listeleri için son 72 saate girilirken genel merkezlerde liste telaşı var. Başbakan Erdoğan, hem yeni isimleri, hem de bu dönem aday gösterilmeyecekleri belirlemeye çalışıyor.

Meclis başkanı da diğer AK Partili milletvekileri gibi AK Parti Genel Merkez sekizinci kattan çıkacak listeyi bekliyor.

Başbakan, anket sonuçları, vekil performansı, yedek listesi ve kendi belirleyeceği yeni isimlere göre, listeyi oluşturmaya çalışıyor.

Kulislerde konuşulanlara göre Başbakan, 40 yeni ismi partiye getirecek. Eski ANAP’lı Ali Talip Özdemir, Aydın Menderes gibi isimler bunlar arasında öne çıkıyor. Ve Başbakan’ın son grup toplantısında “BDP karşısında pasif kalıyorsunuz” diye eleştirdiği Güneydoğu milletvekillerinden de birçok ismin değişeceği konuşuluyor. Haşim Haşimi, Galip Ensarioğlu’nun aday gösterilebileceği de.

Vitrinde yeniler merak ediliyor. Bir de partinin abileri yani Bülent Arınç, Cemil Çiçek, Abdülkadir Aksu gibi isimlerin ne olacağı. Kulislere göre ya seçim bölgeleri değişecek ya da aday gösterilmeyecekler.

AK Parti’deki gibi listelerin merakla beklendiği bir diğer parti CHP…

Kemal Kılıçdaroğlu genel başkan yardımcılarının illerde yaptıkları çalışmaları içeren raporları inceliyor.

Kararı verecek ve listeyi Parti Meclisi’nin onayına sunacak.

O listelerde Ergenekon sanıkları, Mustafa Balbay, Mehmet Haberal, ATO Başkanı Sinan Aygün, Emine Ülker Tarhan, eski Erzincan Cumhuriyet Başsavcısı İlhan Cihaner’in olmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Ve MHP ile BDP…

MHP’de sanal yoklama bitti, Meclis grubunda çok fazla değişiklik öngörülmüyor. Sonuçlar 9 Nisan’da Bahçeli’nin önüne konacak.

Ergenekon sanıklarından Engin Alan’ın İstanbul’dan adaylığına kesin gözüyle bakılıyor.

BDP’den ise hafta sonu adaylıklarla ilgili açıklama gelecek. KCK tutukluları ve Leyla Zana da adaylar arasında olacak. (CNN TÜRK)

Benzer Yazılar

Sanal âleme esnaf sokağı
eBay'in iştiraki GittiGidiyor.com, 'cadde' konseptine yeni bir boyut kazandırdı. Happy Center'la anlaşarak site içinde süpermarket açan şirket aynı stratejiyi mobilya, hırdavat, çocuk gibi alanlarda uygulamak için markalarla görüşüyor Teknoloji ürünlerine getirilen taksit kısıtlaması, cirosunun büyük kısmını bu ...
iphone-5
iPhone 6 Özellikleri neler iPhone 6 Türkiye fiyatı ne kadar olacak? iPhone 6 özellikleri neler?  Yeni iPhone 6 videosu görüntüleri. iPhone 6 Türkiye’de ne zaman satışa çıkacak ?  iPhone 6 özellikleri, fiyatı, ve çıkış tarihi.  yeni iPhone 6 tanıtımı ve iPhone 6′nın tasarımı. İphone 6 özellikleri ve fiya...
2011 secim anketi
2014 Yerel Seçimler Sonuçları belli oldu. 2014 Yerel Seçimler Sonuçları Burada. 2014 Yerel Seçimler Sonuçları Ayrıntıları 2014 Yerel Seçimler Sonuçları Sonuçları Açıklandı. 2014 Yerel Seçimler Sonuçları Bu Sayfada 2014 Yerel Seçimler Sonuçları Ayrıntıları 2014 Yerel Seçimler Sonuçları . 2014 Yerel Seçimle...

Yorumlar