Kişisel Site

cabadak_banner

Erdoğan: Benim milletim sana Türkiye’yi vermez

3 Nisan 2011 | Yazar: admin | Henüz yorum yapılmamış | 713 Görüntülenme

basbakan recep tayyip erdogan12 Haziran seçimlerine kısa bir süre kala İstanbul’da Sinoplu seçmenlerle biraraya gelen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan en sert seçim konuşmalarından birini yaptı.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na yüklenen Erdoğan, Kılıçdaroğlu’na SSK Genel Müdürlüğü dönemini hatırlattı:

“Bir genel müdürlüğü yürütemeyen, gümedeyen kişisin, Türkiye’yi mi yöneteceksin? Benim milletin sana Türkiye’yi vermez.”

12 Haziran’dan sonraki dönemin AK Parti’nin ‘ustalık dönemi’ olacağı sözünü yineleyen Erdoğan, bu sözünü eleştirilen Kılıçdaroğlu’na “Sen daha çırak bile olamadın, olamazsın da…” diyerek seçim restini çekti.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul’da 2. Büyük Sinoplular Buluşması’nda seçmenlerine seslendi.

Konuşmasında Türkiye’nin ekonomik gelişme rakamlarına değinen Erdoğan, “Lafta milliyetçilik olmuyor” diyerek MHP lideri Devlet Bahçeli’yi eleştirdi.

“Biz göreve gelmeden önce IMF’ye olan borcumuz 23.5 milyar dolardı. ‘IMF ile ilişkimizi keselim diyenler’ IMF’den 30 milyar dolar borç aldılar. Kim, DSP, MHP, ANAP… Biz ödedik, ödedik.. Şimdi 5.2 milyar dolara indi borcumuz. Onlar borçlandı, biz ödedik. Onlar kirletti, biz temizliyoruz. Bunlar ‘milliyetçiyiz’ diyorlar ama, bize Merkez Bankası’nı 27.5 milyar dolar dövizle bıraktılar. Şu anda rezerv 86 milyar dolar. Lafta peynir gemisi yürümez, lafla milliyetçilik olmaz.”

ÇIRAKTIK KALFA OLDUK…

AK Parti iktidarını iki döneme ayıran Erdoğan, 2002’den 2007’ye kadar olan dönemi ‘çıraklık’ 2007’den sonrasını ise ‘kalfalık’ dönemi olarak nitelendirdi ve ekledi: “12 Haziran’dan sonra ustalık dönemi başlıyor.”

Erdoğan sözlerini şöyle sürdürdü:

” 2002’den 2007’ye kadar çıraklık dönemi 2007’de kalfalık dönemi başladı. 12 Haziran’dan sonra ise ustalık dönemi başlıyor. Sayın Kılıçdaroğlu bu ifademden çok hoşlanmış olacak ki, ‘sevsinler senin ustalık dönemini’ diyor. Hamdolsun sevenler burada… Kılıçdaroğlu onu sen düşün! Sen daha çırak bile olamadın, olamayacaksın da… Çünkü sana bu ülkede SSK’yı teslim ettiler. 7 yılda devraldığın SSK’yı hep zarar ettirdin, batırdın kurumu. Bir genel müdürlüğü yürütemeyen, gümedeyen kişisin, Türkiye’yi mi yöneteceksin? Benim milletin sana Türkiye’yi vermez. İş bilenin, kılıç kuşananındır. ”

ARKASINDAKİ YOLU GÖRMEDİ

“Biz göreve geldiğimizde Samsun’dan Sarp’a yüzde 35’i bitmişti Karadeniz Sahil Yolu’nun. Biz söz verdik ve bitirdik. Sayın Kılıçdaroğlu, geçen referandumda oradan geçerken Giresun konuşmasını yapıyor. Arkasında Karadeniz Sahil Yolu ‘ne yaptılar?’ arkasındaki yolu görmeden. Oradan bir vatandaşım çıkıp ‘arkana döner bakarsan ne yapıldığını görürsün demiş’. Göz var görmez, kulak var duymaz, dil var gerçekleri konuşamaz. İşte bunlar o familyadan. Dikili ağaçlarını bulamazsınız. Mahalle çeşmesi açmaya çalışıyorlar ki dikili ağacımız var desinler. Biz yaptıklarımızla kalmayacağız. Mimar Sinan kısa ömründe İstanbul’da Trakya’da hatta Balkanlarda izler bıraktı. Biz de o insanların bize verdiği heyecanla yürüyoruz. ”

3.KÖPRÜ BAŞLIYOR

İstanbul Boğazı’na yapılacak olan 3. Köprü projesinin yakın bir tarihte hayata geçirileceğini de açıklayan Erdoğan, ana muhalefete ‘o köprüden tıpış tıpış geçecekler’ sözleriyle yüklendi.

“Şimdi Kılıçdaroğlu çıkıp da ‘3. Köprü yapmayın, depremde çöker’ derse şaşmayın. Ama daha sonra üzerinden tıpış tıpış araçlarıyla geçerler. Birinci ve ikinci köprüde, Marmaray’da bunu yaptılar. Şimdi ikinci tüp geçite de karşı çıktılar. ”

Kaynak : http://www.internethaber.com/bu-sozler-kilicdaroglunu-cok-kizdiracak-338621h.htm#ixzz1IThKSki6

Benzer Yazılar

toki kayasehir evleri kayabasi
TOKİ 50 bin konut için müracaatlar  bir süre önce sona erdi. Müracaatların bitmesinin devamında şahıslar  TOKİ 50 bin konut kura çekilişi zaman sorusuna cevap aramaya başladı. Acaba TOKİ 50 bin konut kura sonuçları ne vakit belli olacak.  TOKİ 50 bin konut kura çekilişi ne zaman yapılacak TOKİ 50 bin konut müjd...
En Çok Satan Yazarlar, 2013 En Çok Kazanan Yazarlar
En çok kazanan yazarlar, Türkiye'de çok kazanan yazarlar kimler. FORBES Türkiye'nin açıkladığı listeye göre, bu yılın en çok kazanan yazarları belli oldu. Listenin ilk sekizinde yer alan isimler 1 milyon liralık telif gelirini aşmayı başardı. Çok satan yazarlar ne kadar kazanıyor? FORBES Türkiye'nin açıkladığ...
iphone-5
iPhone 6 Özellikleri neler iPhone 6 Türkiye fiyatı ne kadar olacak? iPhone 6 özellikleri neler?  Yeni iPhone 6 videosu görüntüleri. iPhone 6 Türkiye’de ne zaman satışa çıkacak ?  iPhone 6 özellikleri, fiyatı, ve çıkış tarihi.  yeni iPhone 6 tanıtımı ve iPhone 6′nın tasarımı. İphone 6 özellikleri ve fiya...

Yorumlar