Kişisel Site

cabadak_banner

Erdoğan:12 Haziran Hakikatın Tecelli Edeceği Tarihtir

8 Nisan 2011 | Yazar: admin | Henüz yorum yapılmamış | 603 Görüntülenme

basbakan recep tayyip erdoganAK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ”BDP’nin, bir kez daha gerilimi, tahrik siyasetini, istismarı propaganda yöntemi olarak benimsediğini” belirterek, ”Yapılan sivil itaatsizlik değil, sivil iradesizliktir” dedi.
Erdoğan, partisinin TBMM Grup toplantısında yaptığı konuşmada, ”bu iktidar, yolsuzlukların iktidarıdır” denilerek ”utanmadan, sıkılmadan konuşulduğunu” ifade etti. Erdoğan, şunlara söyledi:

”Yav, sizin kirlettiğiniz bütün Türkiye’yi biz temizliyoruz biz. Kasaları boşalttınız, biz dolduruyoruz. Borçlandınız, biz ödüyoruz. 79 senede 6 bin 300 kilometre duble yolun yapıldığı bir Türkiye’de, 8 yılda biz 13 bin 600 kilometre duble yol yaptık. Türkiye’nin dört bir yanına 45 havaalanı ile ulaşan bir Türkiye. Artık benim vatandaşım uçaklarla seyahat ediyor. Yolsuzlukların olduğu bir Türkiye’de siz bunları nasıl yapacaksınız ya, bu yolları nasıl yapacaksınız? Dağa, taşa suyu, yolu nasıl götüreceksiniz? Bu borçları nasıl ödeyeceksiniz? Bu, böyle oldu. Tüyü bitmemiş yetimin hakkı korunduğu için böyle oldu. Yoksa bunların hiç birisini yapamazdık.”

Başbakan Erdoğan, attıkları adımlar sonucunda, gayri safi yurt içi hasılanın ve kamu net borç stokunun ortada olduğunu ifade ederek, ”Maastricht kriterlerinin çok çok altında bir borç stoku” dedi.

-”KÜFRETMEKTEN BAŞKA BİR ŞEY ORTAYA KOYMADILAR”-
Türkiye’nin artık ayaklarının üzerinde durduğunu belirten Erdoğan, 4 yıl boyunca milletin derdine derman, şifa olacak bir tek öneri görülmediğini ifade etti.

Başbakan Erdoğan, şunları kaydetti:
”Küfretmekten, hakaret etmekten, öfke ve nefretten başka ortaya hiçbir şey koymadılar, koyamadılar. Milli birlik ve kardeşlik projesi gibi birleştirici ve bütünleştirici bir süreç karşısında bile, ayrıştırıcı dili, öfke ve nefret dilini tercih ettiler. BDP nasıl Türkiye’nin doğusuna çıkıp oradan çıkamadıysa, MHP’de maalesef kafatası ölçmekten başka bir işe yaramıyor. MHP de sahil kesimlerinin bazı kesimlerine sıkışarak oradan çıkamadı, Türkiye partisi olamadı. Milli birlik ve kardeşlik projesinin karşısında duran, çözümü engellemek için yoğun gayret gösteren bir diğer parti de MHP oldu, bir diğeri de BDP. Doğu ve Güneydoğu’nun yatırımlara kavuşması, çocukların, gençlerin umutla kucaklaşması, huzurun bölgeye egemen olması, sorunlardan beslenen, yoksulluğu istismar eden, maalesef BDP’yi rahatsız etti. Yüksekova’ya gideceksin havaalanı yapacaksın, oranın temel atma törenine gelmek isteyenleri engelleyeceksin. Şırnak, Cizre’de havaalanı yapacaksın, temel atma töreni, gelmek isteyenleri engelleyeceksin. Yol yapacaksın, yollardaki o iş makinalarını yakacaksın. Bu mudur ülkeyi, insanını sevmek? Bu mudur şehrini, Hakkari’sini, Şırnak’ını,Diyarbakır’ını sevmek?

Şu anda seçim sandığının görülmesiyle birlikte planlarla, projelerle önerilerle ortaya çıkması gereken BDP, bir kez daha gerilimi, tahrik siyasetini, istismarı propaganda yöntemi olarak benimsedi. Yapılan sivil itaatsizlik değil, sivil iradesizliktir. Yapılan budur… Halkının, oy aldığı kesimlerin iradesini hiçe sayanlar, milletin iradesine ipotek koyduranlar sivillikten, sivil itaatsizlikten bahsedemezler. İşte referandumda gördük. Sandığın üzerine çarpı işareti koyanlar, ne yaparlar? Bu sivil iradesizlik değil mi, halkının iradesine ipotek koymak değil mi? Budur… Bırak, halk iradesini ortaya koysun, bakalım ne diyor. Senin gösterdiğin istikametten mi gidecek, yoksa doğru nerede ise oradan mı gidecek? Kendileri Parlamento’da bile sandığa gidemediler, iradelerini ortaya koyamadılar.”

-”TERÖRDEN İKİ KESİM İSTİFADE ETTİ”-
Başbakan Erdoğan, bugüne kadar terörden iki kesimin istifade ettiğini ifade ederek, ”Birincisi silah tüccarları, ikincisi de istismarcılar” dedi. Bölgenin meseleleri çözüldükçe, o istismarcıların çözümü engellemek için her yola, her tahrik eylemine başvurduklarını kaydeden Erdoğan, ”Sivil itaatsizlik diye ortaya konan eylemlerin, bölge halkının hissiyatını istismar yoluyla, seçim hesabı yapmaktan başka bir şey olmadığını” bildirdi.
Erdoğan, ”Burada cuma namazı kılınıyor. Siz kalkıp da hemen şöyle biraz öte tarafta, orada kılınan cuma namazını adeta sabote edercesine, orada elde megafonla alelacele toparlanıp bir cuma namazı kılmaya kalkarsanız, buna ayrımcılıktan başka bir şey denmez, bu ayrımcılıktır. Bu, mukaddes dinimizin içerisine de bölücülüğü sokmaktır. Bunlar bunu da yaptılar. Ben işin teferruatına, detayına da girmiyorum. Bu tahrik eylemleri paniğin, telaşın tükenmişliğin emaresidir” diye konuştu
”Türkiye’yi konuşamayanlar, Türkiye’yi bir bütün olarak kucaklamayanların, ne yaparlarsa, hangi senaryoyu uygularlarsa uygulasınlar; o bölgedeki samimi kardeşimin takdirine de mazhar olamayacaklardır” diyen Erdoğan, çünkü milletin artık oynanan oyunları çok net olarak gördüğünü söyledi.
-”12 HAZİRAN HAKİKATİN TECELLİ EDECEĞİ BİR TARİHTİR”-
Başbakan Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:
”Benim milletin kimin kiminle iş tuttuğunu, kimlerin nasıl bir kirli ilişki içinde olduğunu, hangi çirkin senaryoların ortaya konduğunu artık çok net olarak görüyor. Bunu sadece kendileri görmüyorlar. Eski, bayat senaryoların hala iş göreceğini zannediyorlar. 12 Haziran’da milletim onlara nasıl bir yanılgı, yanlış içinde olduklarını inşallah gösterecektir. 12 Haziran, senaryoların değil, hakikatin tecelli edeceği bir tarihtir.
Tabii, burada, terör örgütünün son günlerdeki eylemlerine de milletimin özellikle dikkatini çekiyorum. Seçimin hemen öncesinde ortaya konan bu eylemler, her seçim öncesinde olduğu gibi, Türkiye’de iç siyaseti dizayn etme girişimlerinin aleni bir uzantısıdır. Şunu da açık açık söylüyorum. Bu eylemler sadece Doğu ve Güneydoğu’da halkı tahrik yoluyla değil; Hükümeti yıpratmak, batıdaki vatandaşları tahrik etmek yoluyla seçimleri etkilemeye dönük çok boyutlu senaryonun bir parçasıdır.
Türkiye artık bu oyunlara gelmeyecek. Türkiye, bu kirli senaryolara gelmeyecek, bunları bozacak ve mutlaka aşacaktır.”
URL: http://saturkhaber.org/?p=8451

Benzer Yazılar

En Çok Satan Yazarlar, 2013 En Çok Kazanan Yazarlar
En çok kazanan yazarlar, Türkiye'de çok kazanan yazarlar kimler. FORBES Türkiye'nin açıkladığı listeye göre, bu yılın en çok kazanan yazarları belli oldu. Listenin ilk sekizinde yer alan isimler 1 milyon liralık telif gelirini aşmayı başardı. Çok satan yazarlar ne kadar kazanıyor? FORBES Türkiye'nin açıkladığ...
fetullah_gulen
ABD’de yaşayan Fethullah Gülen‘in Türkiye’ye barış mektubu gönderildi öğrenilmişti. Fethullah Gülen‘in mektubu günün en çok konuşulan detayı oldu. Bunun üzerine Basında yer alan haberler üzerine Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı açıklama yaptı. Şimdi de o mektup Herkül.org’da yayınlandı. İŞTE O MEKTUP *Ad...
basbakan recep tayyip erdogan
Spiegel Online, gelecek yıla ilişkin dış politika tahminlerinde bulundu. 2014’ün kaybedenleri ve kazananları listesinde beşer dünya liderini sıralayan Alman dergi, Başbakan Erdoğan’ı kaybedenler listesinde ikinci sırada gösterdi. Almanya’nın önde gelen haber dergisi Der Spiegel, 2014 yılında hangi liderlerin kazan...

Yorumlar