Kişisel Site

cabadak_banner

Erdoğan’dan peş peşe bombalar

13 Nisan 2011 | Yazar: admin | Henüz yorum yapılmamış | 406 Görüntülenme

Fransa’da bulunan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan bir süre önce Balyoz davasından tutuklu askerlerle ilgili açıklama yapan TSK’yı eleştirdi. Askerlerin tututkluluk hallerine yönelik itirazı reddeden mahkemenin kararını anlamadığını belirten TSK, bu açıklamayı Genelkurmay Başkanlığı’nın internet sitesinde duyurmuştu. Başbakan Erdoğan bu açıklamanın doğru olmadığını belirtip, “TSK Balyoz açıklamasında yanlış yaptı” dedi.

ABD’YE ÇATTI

basbakan recep tayyip erdoganErdoğan’ın hedefinde ABD’nin Ankara Büyükelçiliği de vardı. Büyükelçi ve hükümet arasında yaşanan tartışmaya yeni bir açıklamayla katılan Başbakan Erdoğan, gazeteciler Nedim Şener ve Ahmet Şık’ın tutuklanmasına yaptığı yorumla hükümet cephesinden tepki alan ABD’nin Ankara Büyükelçisi Francis Ricciardone’ye Fransa’dan yüklendi. Erdoğan, ABD Büyükelçiliği’nin kızına ‘Fotoğrafın düzgün değil’ diyerek vize vermek istemediğini söyledi. Kızı ve gelininin ABD vizesi almak için başvurduğunu, ilk başta bir sorun yaşamadıklarını ancak daha sonra kızının fotoğrafının uygun olmadığını söyleyerek başka fotoğraflar istendiğini belirtti. Sonrasında kendisinin ve Ankara’nın devreye girmesi ile sorunun çözüldüğünü belirtti.

Erdoğan bu konuyla ilgili, “Bir başbakan olarak benim kızım bu sorunu yaşıyorsa, vatandaşlarım acaba ne sorun yaşıyor” diye sordu. Başbakan ayrıca Büyükelçi Riccardone’nin bugünkü açıklamalarıyla ilgili olarak, “Önce kendileri demokrasiyi kavrasınlar” yanıtını verdi.

ÖZ’ÜN GÖREV YERİ

Başbakan Erdoğan ayrıca Ergenekon Savcısı Zekeriya Öz’ün görev yerinin değişmesinin davayı sürecini değiştirmeyeceğini belirtti.

BAŞÖRTÜLÜ ADAY

Başörtülü aday konusunda ise Başbakan, “Pazarlık haline getirilmemeli bu yakışıksız olur” yorumunu yaptı. BDP’nin Güneydoğu’daki devlet imamalarına yönelik sivil itaatsizlik çağrısına da Erdoğan, “Diyanet’in beyanlarını tanımıyoruz demek tehlikeli” dedi. Erdoğan, “Güneydoğu’da marka değil, hizmet peşindeki adayları seçtik” ifadesini kullandı.

FRANSA’YLA İLİŞKİLER

Erdoğan Chirac döneminde Fransa-Türkiye ilişkilerinin olumlu olduğunu, şu anda ise olumsuz yöne gittiğini savundu. Başbakan Fransa’da Türk vatandaşlarına ayrım yapıldığını ancak Türkiye’de Fransız iş adamı ve vatandaşlarına böyle ayrımcılık yapılmadığını anlattı. (cnntürk, ntvmsnbc)

Benzer Yazılar

Yaz için geri sayım başladı. Hepimizin hayallerini berrak sular ve sımsıcak kumlu plajlar süslüyor. Bizler de sizi dünyanın dört bir yanındaki ünlü plajlara götürüyoruz. Aralarında İzlanda'daki gibi volkanik oluşumlar sonucu ortaya çıkmış olanlar da var, simsiyah kumları olanlar da... Yazın tadını bu plajlarla ...
babil asma bahçesleri
İnsanoğlu asırlar boyunca, gelecekte kendinden söz ettirecek, gelecekteki insanların hayran kalacağı ve hatta tarih kitaplarında yerini alabilecek eserler vermeye çalışmıştır. Bu nedenle de en iyisini, en güzelini yapabilme arzusu insanoğlunun her zaman içinde taşıdığı bir istektir. Uzun yıllardır başta t...
fetullah_gulen
ABD’de yaşayan Fethullah Gülen‘in Türkiye’ye barış mektubu gönderildi öğrenilmişti. Fethullah Gülen‘in mektubu günün en çok konuşulan detayı oldu. Bunun üzerine Basında yer alan haberler üzerine Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı açıklama yaptı. Şimdi de o mektup Herkül.org’da yayınlandı. İŞTE O MEKTUP *Ad...

Yorumlar