Kişisel Site

cabadak_banner

Erzurum’da öğrenci kavgasında provokatör

4 Aralık 2012 | Yazar: admin | Henüz yorum yapılmamış | 562 Görüntülenme

AK SAÇLI PROVOKATÖR

Atatürk Üniversitesi (AÜ) Kazım Karabekir Eğitim Fakültesi Kampüsü’nde karşıt görüşlü öğrenciler arasında gerginlik yaşandı. Olayda 4 öğrenci yaralandı. Terör örgütü yandaşı olduğu iddia edilen öğrencilerle karşıt görüşlü öğrenci kavgasına dışarıdan sivil vatandaşlar da dahil oldu. Fakülte girişinde ak saçlı kasketli bir vatandaşın eli sopalı öğrencileri yönlendirip tahrik etmesi dikkat çekti.

Erzurum’da öğrenci kavgasında provokatör

Olay, akşam saatlerinde Yoncalık semtinde bulunan Eğitim Fakültesi Kampüsü’nde bir öğrenci grubunun basın açıklaması yaparken, karşı gruptan öğrencilerin sözlü saldırısı ile başladı.

Güvenlik önlemlerinin alındığı kampüste toplanan öğrenciler, daha sonra Aşağı Yoncalık semtine inerek burada bir süre bekledi. Slogan atan öğrenciler, yeniden fakülteye doğru yürüyüşe geçti.

Fakülte binası önünde toplanan diğer gruba konuşan Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Erzurum İl Başkanı Abdullah Kırmacı, gruptakilerden dağılmalarını istedi.

VATANDAŞ ÖĞRENCİLERİ TAHRİK ETTİ

Daha sonra fakülte kantininde karşılaşan karşıt görüşlü öğrenciler arasında kavga çıktı. Çıkan kavganın ardından kampüse çevik kuvvet ekipleri ve TOMA sevk edildi. Fakülte önünde toplanan iki grup arasında da arbede yaşandı. Polis ekiplerinin, çevrede toplanan vatandaşlara duyarlı olmaları ve öğrencileri tahrik etmemeleri yönündeki uyarıları ise sonuçsuz kaldı. Özellikle ismi henüz tespit edilemeyen ak saçlı kasketli yaşlı bir vatandaşın öğrencileri üniversiteye girmeleri yönünde yönlendirmesi ve gazetecilere yönelik saldırgan tavrı dikkatlerden kaçmadı.

Birbirlerine taş atan grubu dağıtmak için polis ekipleri, göz yaşartıcı gaz bombası kullandı. Kavga sırasında darp edilen 4 öğrenciyi almak için kampüs içine gelen ambulans, taşlanıp yumruklandı. Yaralılar daha sonra özel tim aracı ile çıkartılırken, bu sırada olay yerindeki göstericiler; ‘polis arabasının içinde kaçırıyorlar’ diyerek ortamı hareketlendirdi. Özel tim aracı da saldırıdan nasibini aldı.

Karşıt grupların kavgasında 4 öğrenci yaralanırken, olayda bir gazeteci de darp edilip, kamerası hasar gördü.

Olayla ilgili polis tahkikatı sürüyor.

Benzer Yazılar

toki kayasehir evleri kayabasi
TOKİ 50 bin konut için müracaatlar  bir süre önce sona erdi. Müracaatların bitmesinin devamında şahıslar  TOKİ 50 bin konut kura çekilişi zaman sorusuna cevap aramaya başladı. Acaba TOKİ 50 bin konut kura sonuçları ne vakit belli olacak.  TOKİ 50 bin konut kura çekilişi ne zaman yapılacak TOKİ 50 bin konut müjd...
iphone-5
iPhone 6 Özellikleri neler iPhone 6 Türkiye fiyatı ne kadar olacak? iPhone 6 özellikleri neler?  Yeni iPhone 6 videosu görüntüleri. iPhone 6 Türkiye’de ne zaman satışa çıkacak ?  iPhone 6 özellikleri, fiyatı, ve çıkış tarihi.  yeni iPhone 6 tanıtımı ve iPhone 6′nın tasarımı. İphone 6 özellikleri ve fiya...
2011 secim anketi
2014 Yerel Seçimler Sonuçları belli oldu. 2014 Yerel Seçimler Sonuçları Burada. 2014 Yerel Seçimler Sonuçları Ayrıntıları 2014 Yerel Seçimler Sonuçları Sonuçları Açıklandı. 2014 Yerel Seçimler Sonuçları Bu Sayfada 2014 Yerel Seçimler Sonuçları Ayrıntıları 2014 Yerel Seçimler Sonuçları . 2014 Yerel Seçimle...

Yorumlar