Kişisel Site

cabadak_banner

Esnaf AVM’leri geliyor

16 Nisan 2011 | Yazar: admin | Henüz yorum yapılmamış | 353 Görüntülenme

İlk esnaf AVM’leri İstanbul, Bolu ve İzmir’de… Küçük esnaflar Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın “Bakkallar dönüşsün ya da birleşip market açsın” sözlerine kulak verdi, kendi AVM’lerini oluşturmaya başladı. Alışveriş merkezlerine karşı rekabet gücü azalan küçük esnafı bir arada toplayacak AVM’lerin ilk örnekleri İstanbul, Bolu ve İzmir’de görüldü.

İstanbul’da biri Sancaktepe diğeri Şirinevler’de olmak üzere Osmanlı Çarşı markasıyla iki ayrı AVM açan Osmanlı Çarşı Yönetim Kurulu Başkanı Dündar Hocaoğlu, bu AVM’lerin KOBİ’lerin biraraya gelerek perakende satış noktası oluşturdukları alanlar olduğunu ve ürün olarak bir evin ihtiyacı olan herşeyin bulunabildiği çarşılar olduğunu dile getirdi. Her iki AVM’ye de esnaftan büyük ilgi olduğunu ve doluluk oranlarının yüzde 90’ı bulduğunu anlatan Hocaoğlu şunları söyledi:

Fiyatlar daha uygun

“Sancaktepe 17 bin metrekare, Şirinevler 10 bin metrekare kiralanabilir alana sahip. Kiralamada da en uygun fiyatları sunuyoruz. İstanbul’da 3 yerde daha bu tür KOBİ AVM’lerini hayata geçireceğiz. Ardından şehir dışına markamızı taşıyacağız. Burada esnaflar toptancıya değil, direkt tüketiciye satış yaparak nakit olarak rahatladıkları gibi, reklam vs harcamalarını da ortak karşılıyorlar. Bu durum tüketicinin de benzer ürünü yüzde 20 ile yüzde 80 arasında indirimli almasını sağlıyor.”

Mavi Cin Mayıs’ta açılıyor

İzmir’deki Mavi Cin AVM mayısta açılıyor. Dükkanların kirası 295 liradan başlıyor. 200 dükkan bulunan merkezin yüzde 98’i doldu. Proje Koordinatörü Ali Cevat Vural, esnafın gösterdiği ilgiden memnun olduklarını, maksatlarının küçük esnafı bir çatı altında toplayarak güç birliği yapmak olduğunu söyledi. Vural “Burada terziden hırdavatçıya, manavdan kasaba kadar her türlü esnafı bulacaksınız” dedi.

Bolu Dağı Tüneli’nin açılmasından sonra işleri bitme noktasına gelen D-100 karayolundaki esnaflar, Bolu Dağı A.Ş’yi kurdular, tünelin yan tarafından bulunan araziye alışveriş merkezi (AVM) yaptırıyorlar. Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Daylan, 75 milyon dolarlık yatırımda 50 bin metrekarelik bir AVM de planlandığını, yatırımın 2011 yılında tamamlanacağını açıkladı. Selma ŞENOL (İSTANBUL)

Benzer Yazılar

toki kayasehir evleri kayabasi
TOKİ 50 bin konut için müracaatlar  bir süre önce sona erdi. Müracaatların bitmesinin devamında şahıslar  TOKİ 50 bin konut kura çekilişi zaman sorusuna cevap aramaya başladı. Acaba TOKİ 50 bin konut kura sonuçları ne vakit belli olacak.  TOKİ 50 bin konut kura çekilişi ne zaman yapılacak TOKİ 50 bin konut müjd...
Sanal âleme esnaf sokağı
E-ticaret hacmi, 2018 yılında yüzde 42 büyüyerek 59,9 milyar liraya ulaştı. "Türkiye e-Ticaret Pazar Büyüklüğü" raporuna göre, e-ticaret sektörü 2018 yılında, yüzde 42 büyüme ile 59,9 milyar liralık hacme ulaştı. Bilişim Sanayicileri Derneği (TÜBİSAD) tarafından, Elektronik Ticaret İşletmecileri Derneği (...
NKP Çocuk Adaptörlü Yavaş Kapanır Klozet Kapağı http://onhaberleri.com/hesapli-ve-ucuz-alisveris-nasil-yapilir HEM YETİŞKİN HEMDE ÇOCUKLARA ÖZEL KLOZET KAPAĞI    KARE  KLOZETLER İÇİN UYGUN DEGİLDİR    KAPAK VİDASI ALTTAN VE ÜSTEN SIKILABİLEN KLOZETLER İÇİN UYGUNDUR    KAPAK VİDASI ÜSTEN SIKIL...

Yorumlar