Kişisel Site

cabadak_banner

Fatma Şahin’e sivil şehit tepkisi

24 Mart 2012 | Yazar: admin | Henüz yorum yapılmamış | 310 Görüntülenme

Fatma Şahin'e sivil şehit tepkisi

Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Başkanı Taner Uran, sivil şehit düzenlemesiyle ilgili açıklamalarından dolayı Bakan Fatma Şahin’i istifaya davet etti.

ULUDERE TEPKİSİ

Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Genel Başkanı Taner Uran bir açıklama yaparak, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Şahin’in, şehitlerle ilgili düzenlemenin Uludere’deki hava saldırısında ölenler için de geçerli olacağına yönelik sözlerine tepki gösterdi.

Bakan Şahin’in, Uludere’de ölen vatandaşların da sivil şehit olduğu belirterek, tarihi bir gaf yaptığını savunan Uran, Şahin’in açıklamalarının, Türkiye’nin bölünmez bütünlüğü için kan ve can veren şehitlerin aileleri ile malul gazilerin üzerinde tarifi imkansız bir üzüntü, hayal kırıklığı ve öfke yarattığını belirtti.

Uran şunları kaydetti:

ŞEHİTLİK SULANDIRILMAYA ÇALIŞIMAKTADIR

“Kendi bünyesinde şehit ve gazi dairesi bulunan bir Bakanın kanunların yasakladığı bir eylemi yaparken hayatını kaybeden ya da malul olanlara hiçbir şekilde şehit ya da gazi denilemeyeceğini bilmesi gerekirken, bu talihsiz ve kabul edilemez gafı tarihe kara bir leke olarak geçmiştir.

Şehit aileleri ve malul gazilerin özlük haklarını genişleteceğim derken dağ fare doğurmuş, kanunlarda şehitlik tanımı bile yokken sivil şehitlik gibi belli olmayan, dünyanın hiçbir yerinde bulunmayan bu kavramla, şehitlik sulandırılmaya çalışılmaktadır. Bu talihsiz açıklamanın olduğu gün şehitlerimiz mezarlarında ters dönmüş, vicdan sahibi sağduyulu vatandaşlarımız kahrolmuştur. Milletimiz, gelecekte sivil şehitleri için resmi tören yapılıp yapılmayacağını, bayrak ve madalya verilerek şehitliğe defnedilip, defnedilmeyeceğini merak etmektedir.”

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Şahin’in bu talihsiz açıklamasından dolayı Türk milleti önünde özür dilemesi gerektiğini belirten Uran, tüm çağdaş ülkelerde olduğu gibi Şahin’i istifa etmeye davet ettiklerini bildirdi.

Uran, “Aynı zamanda ulusal bir televizyon kanalında, şehit aileleri ve gazilerin karşısına, yanına tüm bürokratlarını alarak çıkmaya, şehit aileleri ve malul gazileri ile ilgili iyileştirme yapıldığı iddia edilen, tamamen hayal kırıklığı ve fiyasko olan çalışmaları tartışmaya davet ediyoruz” dedi.

Benzer Yazılar

toki kayasehir evleri kayabasi
TOKİ 50 bin konut için müracaatlar  bir süre önce sona erdi. Müracaatların bitmesinin devamında şahıslar  TOKİ 50 bin konut kura çekilişi zaman sorusuna cevap aramaya başladı. Acaba TOKİ 50 bin konut kura sonuçları ne vakit belli olacak.  TOKİ 50 bin konut kura çekilişi ne zaman yapılacak TOKİ 50 bin konut müjd...
iphone-5
iPhone 6 Özellikleri neler iPhone 6 Türkiye fiyatı ne kadar olacak? iPhone 6 özellikleri neler?  Yeni iPhone 6 videosu görüntüleri. iPhone 6 Türkiye’de ne zaman satışa çıkacak ?  iPhone 6 özellikleri, fiyatı, ve çıkış tarihi.  yeni iPhone 6 tanıtımı ve iPhone 6′nın tasarımı. İphone 6 özellikleri ve fiya...
2011 secim anketi
2014 Yerel Seçimler Sonuçları belli oldu. 2014 Yerel Seçimler Sonuçları Burada. 2014 Yerel Seçimler Sonuçları Ayrıntıları 2014 Yerel Seçimler Sonuçları Sonuçları Açıklandı. 2014 Yerel Seçimler Sonuçları Bu Sayfada 2014 Yerel Seçimler Sonuçları Ayrıntıları 2014 Yerel Seçimler Sonuçları . 2014 Yerel Seçimle...

Yorumlar