Kişisel Site

cabadak_banner

Fenerbahçe, Şükrü Saracoğlu Stadı´ndaki ilk sınavında taraftar sahayı bastı, maç yarıda kaldı

22 Temmuz 2011 | Yazar: admin | Henüz yorum yapılmamış | 628 Görüntülenme

Fenerbahçe ile Ukrayna’nın Shakhtar Donetsk takımları arasında yapılan hazırlık karşılaşması taraftarların sahaya girmesi nedeniyle yarıda kaldı.Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı’nda yapılan maçta ilk olarak 58. dakikada, üzerlerinde futbolda şike iddialarına yönelik soruşturmaya ilişkin tutuklanan kulüp başkanı Aziz Yıldırım’ın fotoğrafları bulunan tişörtle 2 taraftar sahaya girdi. Bu taraftarlar kısa süre içinde tribüne gönderilirken karşılaşma kısa bir duraklamanın ardından devam etti.

Mücadelenin 67. dakikasına doğru bu kez, daha fazla sayıda taraftar sahaya girince maç yine durdu. Stattaki tüm görevlilerin yanı sıra futbolcular da bu taraftarları dışarıya çıkarmaya çalışırken karşılaşmanın hakemi Fırat Aydınus, Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman ile saha kenarında görüştü.

Fenerbahçe Asbaşkanı Ali Koç da taraftarları sakinleştirmek için sahaya girerken anonsları da dinlemeyen taraftarlar sahaya akın etti. Saha bir anda taraftarlarca doldurulurken karşılaşmanın hakemleri soyunma odasının yolunu tuttu.

BİNLERCE AZİZ YILDIRIM SAHAYI BASTI-

Karşılaşmayı yayımlayan yayıncı kuruluşun pilot kameralarının görüntü alması da taraftarlarca engellendi.

TARAFTARLAR GAZETECİLERE SALDIRDI

Karşılaşmanın başlamasına az bir süre kala İslam Çupi Basın Tribünü’nün çevresindeki taraftarların medya mensuplarına yönelik protestolarına zaman zaman bütün stat katıldı.

Takımların seremoni için sahaya çıkmalarıyla bir ara kesilen tepki maç başladıktan sonra da devam etti.

Basın mensuplarına ”Stadı terk edin” şeklinde bağıran ve küfürler eden taraftarlar bir süre sonra tribüne doğru dolu su bardak ve şişesi, çakmak ve para gibi yabancı maddeler atmaya başladı.

Taraftarın tepkisi üzerine basın tribünü çevresindeki özel güvenlik elemanı ve polis ekipleri sayısı artırılırken, çok sayıda gazeteci tribünü terk ederek, tribünün arka bölümündeki salona geçti.

Taraftarların tepkileri artarak devam ederken basın tribününe çıkan Fenerbahçe Kulübü Asbaşkanı Ali Koç, tribünde kalan diğer basın mensuplarına içeri geçmeleri konusunda ricada bulundu.

Maçı izlemeye gelen çok sayıda Ukraynalı gazeteci olayı şaşkınlık ve korkuyla izledi. Ukraynalı gazeteciler de salona geçtiler.

Taraftarların tepkilerinden saha içinde çalışan foto muhabirleri de nasibini alırken, üzerlerine yabancı maddeler atılan foto muhabirleri, kapalı çalışma alanlarına dönmek zorunda kaldılar.

Basın mensupları karşılaşmayı salondaki televizyonlardan takip ediyor.

Taraftarların tepkisi daha çok Habertürk gazetesine oldu.

Taraftarlar, gazetecilerin basın tribününü terk etmesinin ardından buraya büyük bir Aziz Yıldırım pankartı astı.

MAÇI BİNLERCE AZİZ YILDIRIM İZLEDİ!

Yeni sezon hazırlıklarını sürdüren Fenerbahçe’nin, Ukrayna’nın Shakhtar Donetsk takımıyla yaptığı özel maç, sarı-lacivertliler için bir anlamda, şike soruşturması kapsamında yaşanan sıkıntılı süreçte seslerini duyurmaya vesile oldu.

Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı’nın tribün girişlerinde, şike iddialarına yönelik soruşturma kapsamında tutuklanan kulüp başkanı Aziz Yıldırım’ın maskeleri dağıtıldı.

Stat hoparlörlerinden yapılan dahili anonsla seremoni sırasında taraftarlardan bu maskeleri takması istendi.

Stadyumun içinde ise kale arkası tribünlerin çatı sistemine Aziz Yıldırım’ın büyük boyutlu fotoğrafları asıldı. Fotoğrafların altında ise Yıldırım’ın sıkça kullandığı, ”Darağacında olsak bile son sözümüz Fenerbahçe” sözü yer aldı.

AZİZ YILDIRIM TİŞÖRTLERİ BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

Bu maç öncesi destek için hazırlanan ve üzerinde Aziz Yıldırım’ın resminin bulunduğu tişörtler de Fenerium mağazalarında satıldı. Taraftarlar Aziz Yıldırım tişörtlerine büyük ilgi gösterirken, çok sayıda taraftar da bu tişörtleri üzerlerin giyerek maçı izledi.

Maraton üst tribüne asılan pankartla da başkan Yıldırım’a destek verilirken, pankartta ”Sana söz, yine söz, baharlar gelecek” yazısı yer aldı. Pankartta Yıldırım’ın ismini ortaya çıkaran harflerin büyük puntolarla yazıldığı görüldü.

Maç öncesi tribünlerde tezahürat yapan taraftarlar, ”Darağacında olsak bile son sözümüz Fenerbahçe”, ”Fenerle kimse başa çıkamaz” şeklinde tempo tuttular.

FUTBOLCULAR BEYAZ BALON UÇURDU

Fenerbahçeli futbolcular karşılaşma öncesi taraftarının alkışları arasında havaya beyaz balon saldılar.

Maç için ısınma çalışmaları bittikten sonra sahanın orta alanında toplanan sarı-lacivertliler, Fenerbahçe bayrağına sarılı olarak getirilen beyaz balonları alkışlarla havaya bıraktılar.

MEHMET TOPUZ, AZİZ YILDIRIM MASKESİ TAKTI

Hazırlık maçının kadrosunda bulunmayan Fenerbahçeli futbolcu Mehmet Topuz, Aziz Yıldırım maskesi taktı.

Yayıncı kuruluşun görüntülerine yansıyan Mehmet Topuz’un, elinde bulunan maskeyi bir ara yüzüne taktığı görüldü.

Benzer Yazılar

iphone-5
iPhone 6 Özellikleri neler iPhone 6 Türkiye fiyatı ne kadar olacak? iPhone 6 özellikleri neler?  Yeni iPhone 6 videosu görüntüleri. iPhone 6 Türkiye’de ne zaman satışa çıkacak ?  iPhone 6 özellikleri, fiyatı, ve çıkış tarihi.  yeni iPhone 6 tanıtımı ve iPhone 6′nın tasarımı. İphone 6 özellikleri ve fiya...
2011 secim anketi
2014 Yerel Seçimler Sonuçları belli oldu. 2014 Yerel Seçimler Sonuçları Burada. 2014 Yerel Seçimler Sonuçları Ayrıntıları 2014 Yerel Seçimler Sonuçları Sonuçları Açıklandı. 2014 Yerel Seçimler Sonuçları Bu Sayfada 2014 Yerel Seçimler Sonuçları Ayrıntıları 2014 Yerel Seçimler Sonuçları . 2014 Yerel Seçimle...
Seçim 2014, YSK Seçmen Sorgulama 2014, Nerede Oy Kullanacağım?
YSK 2014 Sandık yeri Sorgulama Seçim 2014, YSK Seçmen Sorgulama 2014, Nerede Oy Kullanacağım?  YSK kesinleşmiş aday listelerini açıkladı. YSK, 30 Mart 2014 yılında yapılacak olan yerel seçimlerde kimin, nerede oy kullanacağını internet sitesinden açıkladı.  Seçim 2014 www.ysk.gov.tr Nerede oy kullanacağım, hangi s...

Yorumlar